şükela:  tümü | bugün
  • tebrikler, ve hakkini savunduğun için teşekkürler avukat.
    (bkz: sözlük kahramanı)
    (bkz: çaylak falanız ama baya benimsedik sözlüğü)
  • bu başlıkta yer alan içeriklere ankara 9. sulh ceza hakimliği'nin 24.11.2016 tarihli ve 2016/2287 d. iş sayılı kararı uyarınca erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • (bkz: gelemedi)

şu başlığın bile engellenmiş olması çok absürd.
  • kadın ne uğraştı yavvv.
  • gerçek olduğuna inanmadığım mahkeme kararına dayanarak içeriği boşaltılan başlık.
    kadının muhtemelen sözlükte tanıdığı, iş yaptığı birileri var, direkt silince millet çemkirmesin diye götünden mahkeme kararı sayı numarası uydurup entryler siliniyor.
    yoksa ankara 9. sulh ceza hakimliği'nin sadece meltem hanıma çalışması lazım ki bu kadar sık ve bu kadar hızlı karar çıkarttırabilsin.
  • reste rest çekti kadın. gerçekten çok iyi bir poker oyuncusu.
  • (bkz: #64308283) silindiği için aşağıya aynen kopyalıyorum.

"malumunuz, daha evvel yine meltem banko tarafından yapılan başvuru neticesinde ankara 3. sulh ceza hakimliği'nin 14.06.2016 tarih ve 2016/3411 d.iş sayılı kararı ile onlarca entry silinmişti.

bu kararın üzerine ben de sinirlenerek ankara 4. sulh ceza hakimliği'ne itiraz etmiştim. itirazım neticesinde hakim şu kararı vermişti; http://i.hizliresim.com/r322yj.jpg

ben de bu durumu sözlükte paylaşmıştım.

ancak aradan geçen süreye rağmen entry'lerin hiçbiri geri dönmedi. elbette bu benim kabahatim değildi. bunun üzerine başka bir entry'de daha açıkladığım üzere erişim sağlayıcıları birliğini aradım. şifahen söyledikleri izahati bir de yazılı göndermelerini istedim. bana şu maili attılar; http://i.hizliresim.com/le2dpp.jpg

aldığım cevap beni çok şaşırtmıştı. çünkü karar bana tebliğ olmadan ve benim tarafımdan sözlükte paylaşılmadan çok uzun zaman önce zaten sözlük yönetimine ulaşmıştı. ancak hiçbir açıklama ya da işlem yapmamışlardı.

üstelik ben itirazımın kabulüne ilişkin paylaşımımı yaptığımda pek çok yazar arkadaş, yedik mi, boş avukat, işsiz avukat, aman marifet mi gibi söylemlerde bulunmuştu. (dip not: tebrik eden onlarca arkadaşa tekrar teşekkürlerimi sunuyorum)

özetle; bu sözlük ortamında yazılan yazılar sadece yazarlarının değil hepimizin sorumluluğu altındadır. hepimizin sahip çıkması gereken bir platform olduğunu düşünüyorum sözlüğün. çünkü tek başına bir kimsenin yazdığı bir ortam değil farklı düşüncelerin bir araya gelmesiyle oluşuyor burası. bunu korumak için ne gerekiyorsa yapmak lazım bence, tabi ki usulüne uygun olarak.

bunu da başta sözlük yönetiminin yapması gerektiğini düşünüyorum. açıkçası şu kadar para kazanıyorlar, bu kadar geliri var, muhabbetine girmiyorum; ancak sözlük de elbet bu ortamın sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için gerekli kazancı sağlamayı gözetirken bu ortamı ve burada yazılanları korumayı öncelik edinmeli. muhakkak bir şeyler yapıyorlardır ancak önemli olan yapmak değil sonuca ulaşmak.

son olarak, ben bir kez itiraz ettim ve kazandım. sırf itiraz etmek için yazdım hatta o entry'i. bir şeyleri göstermekti açıkçası amacım. oturduğunuz yerden küfredip saydırmanın değil, her işin bir yolu yordamı olduğunu, itirazın veya şikayetin nasıl yapılması, nerede yapılması, neden yapılması gerektiğini anlatmaktı benim derdim. yoksa meltem banko entry'mi sildirse ne olur sildirmese ne olur! meltem banko kim!

ama gördüm ki bu duruma bu platformu yöneten adamlar bile sahip çıkmadı. silinen entryler geri getirilmedi. bırak geri gelmeyi yazarlara mesaj bile atılmadı bu konuyla ilgili. şimdi meltem banko yine başvuru yapmış ve yine bir sürü entry sildirmiş.

ben şimdi size söyleyeyim, erişim engelleme talepleri kanunen 24 saat içinde sonuçlandırılmalıdır. meltem banko sadece ekşi sözlükteki entryler için başvurmuyor. beraberinde onlarca siteyi daha şikayet ediyor. hakim tek tek yazıları okuyacak zamanı 24 saat içinde bulamaz. otomatik olarak basıyor engellemeyi gelen dosyaya. neredeyse tüm sulh ceza hakimlikleri böyle yapıyor. ama burada doğrusunu yapması gereken sözlük yönetimi ve avukatlarıdır. itiraz edip, daha evvel bu entrylere erişimin engellenmesinin kaldırılması ile ilgili kararı gösterip, yeniden erişim engellemenin kaldırılması kararı alabilirler veya bu karara direnebilirler. erişim sağlayıcıları birliğinden görüştüğüm görevli, ekşi sözlük silmese biz hiçbir şey yapamıyoruz ki zaten onlara, demişti.

neyse, anladınız umarım siz onu. hadi iyi entry'ler!..."
  • uzucu haber demek ki ekşi sözlüğün doğru düzgün bir hukukçusu yok ki yazar itiraz etmiş. bu sözlük şirketi açısından üzücü bir durum. ssg abicim eğer burayı okuyorsan görevi ihmal eden avukatını bu sebeple azledebilir hatta tazminat bile alabilirsin. bilgilerinize.

diye yazmıştım. tekrar edeyim.