şükela:  tümü | bugün
  • senelerce içtiğim über tatlı sigara.

sözlükte başlığının olmaması beni şaşırtı ve doğrusu bu başlığa da meltem kanko dan geldim. serbest çağrışım yaptırdı; "hayat ne acayip osuruklar falan" dedim.

şimdi efendim sene 98 99 yeni yeni sigaraya başlamışım, o zamanlar tabi harçlık sistemiyle yaşıyoruz, ee gençlik var lokasyon trakya, başka bir yer olsa belki yeterdi ama, hem içkiye, hem öğle yemeğine, hem sigaraya hem de bundan sonraki sosyal yaşama ayırmak için yetersizdi.

o zamanlar monte carlo yeni çıkmıştı, çok hoşuma giderdi içmesi, paketi falan da güzeldi. evde sigara içtiğim belli olmasın diye günde 3 defa duş aldığımı bile bilirim, çünkü oluşan buhar ile birlikte sigaranın kokusu farkedilmiyordu.

neyse yine enteresan bir anım geldi aklıma, edirne'de öğle arasında gittiğimiz bir atari salonu vardı, burada 3 5 arkadaş takılır oynardık aynı sınıftan ama okulun da yarısı takılırdı zaten buraya. bir arkadaşım bu atari salonun kapısında takılıyordu, ben de jetonları bitirmiştim okula dönmeye 20 dakika falan kalmıştı, baktım ki bunu ağzı yüzü şişmiş, ne oldu abi sana dedim, yeaa kabakulak oldum ben dedi, aaa dedim geçmiş olsun, sonra sigara istedi vermedim, ulan ver bari bi fırt çekeyim dedi , uzattım, iki fırt çekti bana geri verdi, ben de salak gibi içtim, çok değil 1 2 gün sonra kafam iki katı büyümüş ve kulaklarımda dehşet bir ağrı vardı, kabakulak olmuştum. 1 hafta evde yattım.

evde sigara içen babam vardı, hep uzun maltepe içerdi, sigarasız kaldığımda alırdım, zaten söylemiştim ben sigara içiyorum diye ama nasıl desem bilemedim, ulan arkadaş ortamında kime uzatsan içmez o derece, millet sigarasızlıktan kırılır çıkartır uzatırsın, kimse içmez. ulan ben de çok çaba sarfettim bir türlü içmeyi beceremedim, çekiyorum çekiyorum yanaklarım morarcak artık asılmaktan, duman gelmiyor arkadaş.

daha sonra kaza eseri üstüne muz likörü döküp, ziyan olmasın diye kaloriferin üstüne koyunca muz aromalı sigara icad etmiştim ve efsane olmuştu ama bu benim sorunumu çözmüyordu. bi gün tekel bayiine gittim baktım camda birinci ve meltem sigarası var, abi dedim bu ne, bu dedi mentollü bi sigara salem gibi dedi, versene bi tane dedim, bir tane de birinci aldım. birinciyi çok beğendim bu arada ama meltem de bundan sonra sürekli içeceğim bir sigara olmuştu.

bildiğin maltepeye benzeyen, mentol aromalı ve maltepe kadar insanı zorlamayan bir sigaraydı, hatta çoğu arkadaşım maltepeden melteme döndüğümü görünce otlanmaya tekrar başlamıştı.

hala varmıdır bilmem ama varsa hemen alıp içeceğim.
  • (bkz: kedi hayvanı)