şükela:  tümü | bugün
  • tıbbi adı mastalji olan, kadınlarda sıklıkla görülen ve özellikle adet döneminde artan ağrı çeşidi. göğüs ağrısı ile tamamen farklı şeylerdir. (bkz: göğüs ile meme farkı)
  • kadınların %50'sinde görülen ve çoğunlukla hormonal olan, telkin veya basit ağrı kesicilerle düzelebilen durum. fakat birçok kadın bu durumu kanser lehine yorduğu için ağrıları düzelmemekte, endişeli düşünceleri onları iyi bir hayattan alıkoymaktadır. bu hastalara çoğu zaman ağrınızın sebebi kanser değil demek bile yetmektedir. ama burdan kimsenin vebalini alıp tanısını geciktirmek istemem, eğer adet dönemi ile periyodik olmayan ve/veya tek taraflı ve/veya koltukaltınızda beze ile birlikte olan ağrılar muhakkak bir doktor (genel cerrah) tarafından muayene edilmelidir.
  • ergenliğe yeni giren erkeklerde de kasların gelişmesiyle alakalı olarak görülebilen ağrı.
  • memenin yokluğunda, kasıklarımda husule gelir.
  • merve sevi'nin sıklıkla karşılaştığı rahatsızlıktır. sözüm ona füze gibiymiş ya ağrı çekmemesi için arada ateşleme sistemini çalıştırması lazım.
  • karşı cins tutunca geçer.
  • (bkz: mastitis)
  • hamilelik döneminde anne vücudunda artan östrojen, progesteron ve prolaktin hormonları göğüslerde büyüme, dolgunlaşma, ağırlaşma, gerilme, şişmeye neden olur. özetle gebelikte artar efendim bu ağrılar ayrıca ek olarak kaşınırlar. memem yok ama olan tanıdıklarım var oradan biliyorum.
  • kabotaj bayrami gibi belirli gun ve haftalarda karşıdan 100 km ile gelen kamyonu göğsümde yumuşatmışım gibi bir ağrı çekiyorum.

birisinin çarpmasını geçtim sert şekilde dokunması bile katil olmama yetecek bir kabahat bence.

demirden sütyen fikrini akıllara getiren ağrı.