şükela:  tümü | bugün
  • dinsizlik bu.

recm edilecektir. şeriate karşı gelmiştir.
  • şu aktivistlerin meme açma olayını anlamıyorum amk. ne oluyor meme açınca?

ayrıca meme açarak marjinal bir eylem yaptığını düşünen kadın meme açmanın marjinal olduğunu baştan kabullenmiş sayılmaz mı? yani eylem temelde kendisi ile çelişmiyor mu?

kafamda deli sorular.
  • klasik boş aktivist/feminist hareketi. memesinin açık fotoğrafını paylaşmakla cinsel obje gibi görülmeyeceğini düşünen veya gerçekten şeriat yönetimine karşı çıktığını sanan insan zavallıdır net.

şu kadını ciddiye alanları görünce gelen edit : meme dışında bir şeyle de tepki gösterilebilir ama beyinsiz olduğu için meme ile aktivistlik yapıyor. aynı tepkiyi bayrağı ereksiyon halindeki penisiyle yaran bir adam yapmış olsa da verecek miydin sayın feminist? "şeriatı sike sike bitireceğiz diyor çok haklı" der miydin? kodumun memelere özgürlüğü savunup yolda penisini kaşıyan erkek gördü mü "taciz" diye bağıran liboşu seni.
  • mesaj vermiş işte.
    memeye ruj sürmüş ve o meme iran bayrağını yırtmış.
    yani memesini açan abla; "iran'daki şeriat rejimini mememizle yıkacağız" mesajı vermiş.
  • gerçekten anlayamıyorum, meme açınca falan bir rejim nasıl değişiyor.rejim savunucuları da başka yerlerini açarsa durum eşitlenir mi? kafamda deli sorular.
  • meme açınca bak nasıl konuşuluyor'u söylüyor.
    dikkat çekiyorum demek istiyorlar.
    haklıdır da burada başından benzin döküp yaksa
    kimse dönüp bakmaz ama meme olunca...
    femen'in de mantığı budur.
  • ayrıca bir suç teşkil etmeyen her türlü protestoya saygı duyarım. kendi tarzıdır; bu şekilde ifade etmiştir, ifade şeklinde özgür olmalıdır.

ama şahsi kanaatim, bu gibi eylemlerin bazı mücadelelere fayda yerine zarar verdiğidir.
    gezi'de çokça örneğini gördük zaten.
  • fatvaaaaa. larry david'e havale ediyoruz.