şükela:  tümü | bugün
 • en az oldurucu kanser turu olarak bilinir ama gec teshis edildiginde lenf yoluyla kolayca yayilabilir. tedavisi memeyi gogus kemiginin de bi kismini kaziyarak almaktan kemoterapiye kadar genis kapsamli olabilir. isterse en tehlikesizi olsun kanser iste, lanet bisey
 • erken teshis ile ustesinden en az zararla gelinebilen kanser turu. daha cok kadinlarda gorulmekle beraber kesinlikle kadinlara ozgu degildir. kanser gibi gayet aci verici bir konuda da mal mal konu$abilmek ise apayri bir beceridir.
 • kadinlarda daha sik görülen ve eger genc yasta (30+/-5 civari) yakaladiysa 90% affetmeyen bir kanser cesididir. bu yüzden yirmi bes yasindan sonra yilda en az bir kere koltuk altlarinin ve gögüslerin doktor tarafindan kontrol edilmesi gerekir.
 • yapılan araştırmalar her 10 kadından birinin meme kanserine yakalandığını göstermektedir. meme kanserinde istenmeyen sonuçları engellemenin en etkili yolu; erken evrede tanı ve tedavi, bunu sağlamanın yolu da uygun tarama yöntemleridir.

  meme kanserinin ortaya çıkışında kalıtım, daha önceki bir kanser hikayesi, adet düzensizliği, östrojen tedavisi, hatalı beslenme alışkanlıkları etkili olmakla beraber, değişik tip ve evrelerine, iyi huylu veya kötü huylu olmasına göre yavaş veya hızlı seyir gösterir.
  klinik olarak memede kitle ile başlayabilir ve deride kızarıklık, yara, ödem oluşması ve buna bağlı portakal kabuğu görünümü, akıntı gibi belirtileri olabilir. bu belirtileri hissettiğinizde mutlaka doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin. muayeneden sonra doktorunuzun gerekli görmesi halinde yardımcı laboratuvar çalışmaları ve biyopsi yapılır. erken tanıda hastanın kendisini el ve gözle muayenesi çok önemlidir.
 • birinci ya da ikinci derece akrabalarda olduğu takdirde dişinin 6 ayda bir kontrole gitmesini gerektiren illet. rahim kanseri ile bir kadının başına gelebilecek en beter hastalıklardan. kadını kadın yapan anatomik özelliklerin vücudu terketmesiyle son bulabilen, dişinin kendinden nefret etmesi yan özellikleriyle duygu ve düşüncelere de ur bulaştıran kanser çeşididir.
 • kadinlarin bas belasi olan lanetli hastalik. erkeklerde prostat kanseri neyse kadinlarda da bu o dur. ama normal sayilabilecek kadar sik gorulmesinin sebebi nedir bilemiyorum. boyle dogal olmayan birseyin sik gorulmesi urkutucu. annelerin onlem olarak sik sik konsultasyona gitme sebebidir. kimseye musallat olmasin insallah.
 • bu hastaliktan olen en genc bayan 19 yasindaki ingiliz louise mckie'dir
 • annemin doktorunun dediğine göre ülkemizde yüzde 30 oranında görülür olmuş artık. gözardı edilemeyecek, çok korkunç bir rakam bu.
 • teyzeme belki de hayatının son günlerini yaşatan lanet hastalık..
 • mamogram testi teşhis için önemli olan kanser hastalıklarından biri.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/275222.asp
hesabın var mı? giriş yap