• güzel bir parfüm. unisex kullanılabilir ama erkek parfümü. parfüm olması sebebiyle uzun süre kalıcılığı var.
 • baş döndürücü, yumuşacık. yoldan çıkaran yeni bir aşk.

  unisex olarak kullanılsa da, erkek parfümü olarak daha uygun.
 • klasik parfüm zevkimin çok dışında olan ama bu kış beni kokusuyla mest eden parfüm. ne tatlılık severim parfümde ne de sümbülteber severim. fakat bu parfümün kış günlerine iyi giden çok uyumlu bir tatlılık, odunsuluk, beyaz çiçek dengesi var. unisex olduğu için mi bu iç baymayan dengeyi yakalamışlar emin değilim. öte yandan erkek teninde hoşlanacağımı zannetmiyorum zira bence bir erkek parfümü için fazla feminen bir seksiliği var. kişisel olarak erkekte daha çok dior sauvage seksiliğini tercih ederim. bu benim tercihim tabi, sizin tercihiniz farklı yönde de olabilir tabi ki, yakışana yakışacaktır.

  neyse, üst notaları portakal çiçeği, mandalina *. orta notaları sümbülteber, ylang ylang ve agave, alt notaları da vanilya, sandal ağacı, white musk ve sedir ağacı olarak verilmiş. odunsuluğu şiddetli şekilde hissetmiyorum ben bu arada. vanilya çok dengeli, insanın genzini yakmıyor (nefret ederim). mis gibi kış parfümü yapmışlar valla.

  edit: aaa erkek kullanımına daha uygun yazılmış. ilginç.
 • namını çok duydugum, ama bir türlü koklayamadığım. merakından geberdiğim parfüm
 • mükemmel bir parfüm, kalıcılık çok güzel açılış ilk başta tatlı gibi olsa da vücuda oturdukça mükemmel bir çekici kokuya dönüşüyor. unisex bir parfüm ama çekici ve sempatik görünmeyi seven erkekler için güzel bir seçim. bunun dışında ben ağır abiyim gibi takılacaksanız buyrun sizi deri içerikli parfümlere alalım.*
 • son zamanlarda en çok takıldığım koku oldu kendisi. yaklaşık 2 senedir sadece dekant olarak bulunduruyorum ama sanırım şişeli alma zamanı geldi. özellikle soğuk havalarda kullanımı çok keyifli oluyor. sümbülteberi çok sevemesem de buradaki kullanım hiç rahatsız edecek seviyede değil. vanilya ve sandal ağacının eklenmesi ile kokunun son hali muazzam bir hale dönüşüyor. özellikle giyside kalmış hali mest ediyor insanı. daha soft koku sevenler için başları çok zorlayıcı gelebilir ama biraz şans verirseniz pişman olmazsınız. koku unisex olarak geçse de biraz feminen kalıyor sonuçta beyaz çiçeklerin hakim olduğu bir koku maskülen olamaz ama yine de erkek kullanımında çok fazla sırıtmıyor.

  kokunun arkasındaki burun alienor massenet. memo dışında floraïku için yaptığı ''volcanic flowers'' ve maison martin margiela için yaptığı ''jazz club'' da son derece başarılıdır.
 • neden bu kadar revaçta?
  ben soyleyeyim. fiyat. snob ürün o nedenle.

  sat bunu 100ccsini 500tl'ye(ki masrafını hayda hayda çıkarır) bak bakalım banyoya ortam kokusu olarak bile satabiliyor musun?

  bir diğeri icin

  (bkz: maison francis kurkdjian baccarat rouge 540)

  bu kokuları 1995'ten 2010'a kadar falan piyasaya sürsen millet "ay bu neee hacı amca kokusuuuuaaa" der ve asla almazdı. ve hakikaten de sadece camiye giderken esans suren amcalara satabilirdin bi de tekke erbabına.

  tanım: he şey dönüyor evrende. moda bile. ortalama 30 senede bir başladığı yere gelir. kokuların da bundan farklı bir tabiatı yok. o zamanlar koku isi ile uğraşanlar bilir. moda trendleri iste. ha yeni koku molekülleri icat olmadı mı? oldu. ama sadece maliyet ucuzlatma maksatlı olarak. sana bana daha muhteşem koku sunmaya diye değil:)
 • unisex olarak gecsede feminen bir kokudur en guzel kadin parfumu diyebilirim.
 • bunu kullanan erkek ılıktır. bariz bir şekilde kadın parfümü. o kadar güzel ki.
  burberry the beat'e çok benziyor. bence.
 • türkiye'de sadece beymen'de satılır, unisex olsa da kadın kokusu daha ağırdır; niş parfümün ise en özelidir.
hesabın var mı? giriş yap