şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'da bir hastane.
  • dincilerindir.
    ama iyi hastanedir.
  • kardiyoloji ekibinin saglamligi sayesinde parlayan bir ozel hastane.
  • hergün içinden geçtiğim, içinde huri gibi çıtır hosteslerin dolandığı hastane.
  • hollywood filmlerine konu olan her sehirde bir tane bulunan hastane. acaba amerika'da ssk hastanesi ile ayni anlama mi geliyor ki her yerde var bunlardan diye merak uyandiran hastane ismi.
  • kantini, işletmecisi tarafından restoran olduğu iddia edilen, bu abukluğun dışında gayet başarılı olan hastane.
  • her yönü ile dört dörtlük bir insan bakım yeri. öncelikle doktorları hastanın sırtından para kazanmak gibi bir niyette değildir. başka hastanelerde olduğu gibi grip için gidip ekg çektirmezsiniz. neye bakılması gerekiyorsa ve söyleyerek, açıklayarak yaparlar. aynı zamanda dünyaca üne kavuşmuş bir tüp bebek merkezine sahiptir. öyle ki yurt dşından bile hastalar tedavi için gelmektedir. ortalama bir tüp bebek merkezinin yıllık hasta sayısı 750 - 1000 arasında değişirken memorialın 3000 dir. fiyatları gayet kazık olan kurum tedavi sonrasında helal olsun dedirtebilmektedir. özellikle koridor keşmekeşliği yaşamaz ve gideceğiniz her yeri rahatça bulursunuz çünkü talep etmeniz halinde bir hemşire sizi kıçına takar ve doktor doktor gezdirir. paramla rezil olmayım diyenlere hitap eder ama rakiplerine göre neredeyse %50 pahalıdır.

before edit : hayır orda çalışmıyorum, hayır çok paramda yok, hayır açıklama yapmam çünkü burası forum değil.
  • perpa'nin hemen yaninda bulunan hastane. burada ameliyat olacaklara tavsiyem, ameliyat oncesinde ameliyatin risklerini kendilerinin size yazili olarak vermesini isteyip ancak bu belgeyi elinize aldiktan sonra imzalamaniz gereken kagitlari imzalamalaridir (bu ameliyat oncesi kagit imzalatma her hastanedeki normal prosedur. o nedenle imzalamam diye bagirip cigirmayin, sadece size risklerin tamamini yazili olarak vermelerini isteyin.).

zira ayni hasta ile misal 3 doktor ilgilenebiliyor ve ameliyat sonunda basta soylenmeyen ancak uygulanan ameliyat sonucunda gerceklesmesi ihtimali cok yuksek bir risk (felc kalma gibi) gerceklestiginde, bu riskin hastaya hatirlatilmadigi gercegini dogal olarak kimse ustlenmek istemiyor. herkes diger doktorun bunu soylemis olmasi gerektigini soyleyip kenara kacilmaya calisiyor bir sekilde.
  • bir hastaya kan vermek icin gittigim, kan sonucuna gore size haber verecegiz dedikleri sonra arayip sizde hepatit b var sizden kan alamayiz dedikleri, nasil olur ben hepatit b asisi oldum bir yanlislik olmasin dedigim, belki degilsinizdir test yaptirin dedikleri ama sonucun degismedigi hastanedir.

konusmadan hemen sonra panikle laboratuvara kosturdum. sonuclari ogrenene kadar bir kac gun yusuf yusuf dolastim. sonradan ogrendigim kadariyla asi olanlarda bu degerin yuksek cikmasi normal bir durummus. tek basina o degerin anlami yokmus.

simdi yurtdisinda olsam iyi tazminat koparabilrdim dedigim ani.