şükela:  tümü | bugün
 • ust edit: beklendigi gibi konu gundemden dusunce, hastane yine "bizce burunda bir sorun yok" gibi piskin bir cevap verdi. bu yuzden konuyu tekrar gundeme tasima geregi duyuyorum. ınsanin dunya kadar parasini alip, hastaligini tam olarak tedavi edemeyen ve ustune goruntusunu bozan bu hastane karsisinda destege ihtiyacimiz var.

  tanım: bir yakınımın başına gelmiş septum deviasyon ameliyatı rezaleti. başlığın uzun hali, ataşehir memorial hastanesi septum deviasyon ameliyatı rezaleti olacaktı. kendisinin cümleleriyle olayı paylaşıyorum.

  "burun orta kıkırdağının (septum) eğriliği ve burun etlerinin (konkalar) buyuk olması sebebiyle yeterli nefes alamadığım için ataşehir memorial hastanesi kbb bölümü doktorlarından x bey tarafından ekim 2015'te ameliyat edildim. operasyon öncesinde burnumun dışında herhangi bir değişiklik olmayacağına dair doktor bey kendinden oldukça emin konuştu ve yalnızca burnun içindeki kıkırdağı düzelteceğini ve bir çeşit lazer yardımıyla burun etlerini küçülteceğini soyledi. kıkırdağı düzeltmek için yine lazer ile burun kıkırdağına ufak kesikler yapacaklarını daha sonra silikon tüpleri burun deliklerime yerleştirdiklerinde septumun düzgün bir şekil alacağını belirtti. kesinlikle burun içinden kıkırdak çıkarmak gibi bir işlemin sözkonusu olmadığının da altını çizdi.

  operasyon sonrası 3. gün silikon tüpler çıkartıldığında burnumda kemerli bir görüntü gözüme çarptı. herhalde ameliyat sonrası şişliktir diye ilk etapta çok önemsemedim ama aradan geçen 2 hafta sonrasında burnumdaki şişlikler tamamen indi ve burnumdaki kemer daha da belirgin bir hal aldı. dikkatli bakınca farkettim ki burnumun ucunda ameliyat sonrası çökme meydana geldiği için burnum kemerli gözüküyordu.

  doktorumla durumu hem telefonda hem yüzyüze konuştum, asağıda eklediğim fotoğrafları telefonuna gönderdim ama aldığım cevap kelimesi kelimesine şu oldu, "ben burnunda gözle görülür bariz bir fark göremiyorum..."

  burun profilden

  burun alttan

  bu cevabın üstüne hastanenin hasta ilişkileri departmanına şikayette bulundum aynı fotografları kendilerine de gönderdim, deviasyon ameliyatımın başarısız geçtiğini, bu ameliyat sonrasında burnumun şeklinin bozulduğunu kendilerine ilettim. inceleyip geri döneceklerini soylediler. tabi ki geri dönmediler, 10 gün sonra kendim aradığımda aldığım cevap ise, "medikal direktörümüz raporlarınızı ve fotograflarınızı inceledi, gözle görülür bariz bir fark olmadığı için şikayetiniz dikkate alınmadı..." oldu

  bilerek isteyerek insanla dalga geçer gibi bir cevap veriyorlar. ustelik bu ameliyat için özel sağlık sigortamdan 10.000 tl + benden 2.500 tl olmak üzere toplam 12.500 tl gibi ütopik bir ücret aldılar. buna ragmen yaptıkları yanlısın arkasında durup, evet bir hata olmuş, ameliyat sonucu istenmeyen bir sonuç oluşmuş, bunun için özür dileriz diyecekleri yerde insanı aptal yerine koyuyorlar ve pişkin pişkin bir sorun yok burnunuzda diyorlar.

  ustelik ortada soylenen bariz bir yalan var, daha sonra gittiğim 2 farklı kbb uzmanı da burnumun içinden kıkırdak çıkartıldığı için burun ucunda düşme olduğu teşhisini koydular. yani, doktor ameliyatta bana söylediğinden farklı bir işlem uygulamış. kendisine kontrole gittiğimde kıkırdak çıkartmadığı şeklinde bir daha gözümün içine bakarak yalan soyledi."

  yakınım hakkını aramak adına hukuki yollara basvurmayı dusunuyor, bu konuda ne yapılması, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini bilen hukukçu arkadaşların ve burnun eski haline döndürülmesi için izlenmesi gereken yol konusunda bilgili doktor arkadaşların mesajlarını bekliyoruz.

  edit:

  destek mesajlarınız ve gecmis olsun dilekleriniz icin tesekkurler. yalnız aklımıza takılan bir konu var, bazı arkadaslar hastane adı paylaşmanın daha sonra basıma hukuki acıdan buyuk sorun açabileceğini yazmis. x elektronik magazasindan bir notebook bilgisayar aldığımızda ve defalarca bozulup firma ilgilenmediğinde, internette bulabildiğimiz her platforma sikayet mesajı gönderiyoruz. buradaki konu daha ciddi, insan üzerinde yapılmış bir hata soz konusu, bunu paylaştığımız icin neden hukuki acıdan sorun yasayalım ki?

  edit 2:

  bu, "doktorun yerinde olsam sana dava acarım, tek taraflı anlatıyorsun, belki doktor sana bunları soyledi" insanlarını anlamak mümkün degil. acaba olay kendi baslarına gelse yine aynı yorumu yapabilecekler miydi.

  ayrıca biz nasıl bir toplumuz ki insanın sözüne itimat edilmiyor hic, durumu fotoğraflarla açıkça anlatmisim, ortada bir mağduriyet var, hesapta olmayan bir sonuc var. yine de ben hatalı oluyorum, pes dogrusu. durduk yere niye boyle bir başlık açıp hastaneyi ya da doktoru kötüleyelim ki. keske bu olay yaşanmasaydı da bu başlık hic açılmasaydı, emin olun bu sorunu yaşayan arkadas da oylesini tercih ederdi.

  edit 3:

  tesekkurler eksi sozluk, az once memorial hastanesinden arkadasi aramislar ve sureci tekrar baslatacaklarini ve inceleyip geri donus yapacaklarini iletmisler. bekleyip ne sonuc cikacagini gorecegiz.
 • bariz bir fark olmayan troll zırvası. sözlü konuşmaların önemi yoktur imzaladığın kağıtların önemi vardır orda ne yazıyosa odur. leş yiyici olmayın.
 • (bkz: acmayin beyler korkunclu kari)
  kardes gecmis olsun da harbiden okuyanlara uyarim fotolari acmayin, ozellikle 2.ciyi
 • instagram hesabı sildirecek rezalet.
 • "kötü görünmüyor ama yine de mahkemeye git direkt" diyecegim rezalet. bir estetisyene de görünebilirsin. o daha iyi anlar sanirim.
 • hakkını yemeyelim sağlam rezaletmiş gerçekten de. adamın düz burnunu fatih sultan mehmet burnuna çevirmişler.
  allahtan hayati bir durum yok ortada.
 • burun gerçekten çok hassas bir nokta vücutta.. allah düşmanımın başına vermesin, durumda gerçekten sıkıntılı gördüğüm kadarıyla.. özellikle de dış görünüşüne önem veren biri ise, psikolojik sorunlara dahi dönüşebilecek bir olayın ortasına kalmış şahıs..

  (bkz: #59645281)

  bu entry'de tek katıldığım nokta ise, ameliyattan önce gerçekleştirilen sözleşme kısmıdır. arkadaşın da dediği gibi, geri dönüşü olmayan bir sözleşme kağıdına imza atmış olma ihtimali olabilir. onun dışında, maddi ve manevi tazminat davası açılması gerekir. sonuna kadar peşine düşülmesi gerekir. allah yar, yardımcısı olsun.
 • kbb uzmanı olmadan yorum yapılması imkansız olay. ilk önce epikriz raporu, ameliyat öncesi ve sonrası bt filmleri ile değerlendirmek lazım.

  ancak söylemek gerekir, her tıbbi işlemin belirli bir riski vardır. ameliyata girerken bu riskleri alırsınız. size zaten o yüzden kağıtlar imzalatıyorlar. o riski aldığınızı kabul ediyorsunuz. burun ameliyatına girip ölebilirsiniz. kasıtlı bir olay olduğunu düşünmüyorum. ancak hatalı bir uygulama var ise bunu dava açarak kanıtlayabilirsiniz.
 • özet geçiyorum:

  (bkz: cyrano de bergerac)

  .
 • öncelikle, durum ustteki entrylerden birinde troll zırvası diye yaftalayan trollun dedigi gibi leş yiyicilik meselesi degil. para pesinde degil kimse, yapılan hatanın arkasında durmalarını ve de bir özür bekliyoruz.

  ameliyatların komplikasyonları olur, bu riskleri bilerek operasyona girer hasta, kabul ediyorum ama yine de boyle buyuk bir hastaneler grubunun operasyon sonrası hastasına kestirip atarak bir cevap vermesi, gözle rahatça farkedilebilen bir degisimi, biz bir degisim görmüyoruz diyerek yok saymasi cok mu normal?

  hem adamın burnu yamulmus, hem de leş yiyicikle suçlanıyor.