şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil yatak yastik materyali. hafizali kopuk. aslinda sunger. ama muzzam bir sey. sert sunger. google images'den bir bakin hele. videoleri da donuyor internette.

bir vakit sonra butun yatak ve yastiklar boyle olur kesin.

tabii yeni oldugu ucun simdilik biraz pahali. ama yastigini aldim bunun, of nefis bir sey. sunger ya, itibar edip yatmazsin. ama oyle deme. kafanin tam seklini aliyor. yatagini dunusemiyorum bile. hem yumusak hem de sert yastik tercih edenleri tatmin edebilen bir sey.
  • esasen birçok değişik marka altında üretilenın aynı ürün olduğunu düşündüğüm yeni yatak teknolojisi.

piyasada her ne kadar tempur bilinse de benzer kalitede daha birçok marka daha mevcut. üstelik tempur'un üçte veya dörtte biri fiyatına. ayrıca bu maddenin etkileşime geçmesi için vücut sıcaklığına ihtiyaç duyması ve kişiyi biraz sıcak tutması nedeniyle daha birçok yeni teknoloji ortaya çıkmıştır.

bu durumda satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

- üretici garantisi ve garanti içeriği,
    - yatağın hava alışverişine izin vermesi,
    - yatağın üretiminde insan sağlığına zararlı maddelerin kullanılmadığına dair sertifikasyon (bazı yataklarda, ilk kullanım sırasında bazı zehirli gazlar salınabiliyormuş),
    - alerjik olmaması,
    - formunu koruyacak şekilde imal edilmesi ve bunun garanti edilmesi (yani zırt pırt yatağı çevirmek durumunda kalmamanız),

yukarıdaki özellikler yönünden tatmin olduysanız ve yatağı deneyip beğendiyseniz, o yatak iyidir diye tahmin ediyorum.

ayrıca günümüzde sadece memory foam'dan mamül olmayıp değişik kombinasyonlarla satılan yataklar da mevcuttur, araştırmak gerekir.
  • hafızası baya kuvvetliymiş;

http://i.imgur.com/c2xkrdx.gif
  • dünyanın en mükemmel icadı. bebekler gibi uyuyorum bununla.
  • sadece yataklarda değil ayakkabılarda da bulunan teknoloji. (bkz: skechers)
  • latex varken bulaşılmaması gereken.
  • uzay yastigi yapiminda kullanilan malzeme. yun yorgan ki metrekaresi bir ton agirliginda olanindan ile beraber kullanildiginda fuzyon mutfagi gibi fuzyon yatak odasina adim atilmis olur.
  • kulak içi kulaklıklarda silikon yerine kullanılan über teknoloji şeysi. çok kullanışlı olduğunu ve kulaktan düşmediğini belirtmeliyim.
  • ayakkabı iç tabanları yada mostra dediğimiz ürünlerde çokça kullanılan akıllı sünger, hafızalı sünger gibi türkçe isimler verilen bir sünger çeşididir. türkiye'de ilk defa akform ayakkabının istanbul'daki fabrikasında üretilmiş daha sonra memory foam üretimi daha büyük çaptaki karabük'teki fabrikaya kaydırılmıştır. memory foam süngeri p.u ya nazaran daha hava geçirgen olduğu için terleme yapmaz, koku oluşumu da daha azdır çünkü hava geçirgen bir malzemedir. bugün ayakkabı yan sanayimiz memory foam iç tabanlarını dünyaya ihraç etmektedir. bu iç tabanları çok rağbet görmesinin nedeni ayakkabı satışlarına doğrudan etki yaptığı içindir. ayakkabı satın alan insanlar ilk olarak ayakkabının tasarımına bakar sonra malzeme kalitesini kontrol eder ve baş parmağı ile ayakkabı iç tabanına dokunarak oradaki yumuşaklığı, esnekliği konfor olarak algılar bu da satışa yansır.