şükela:  tümü | bugün
 • yabancı dil öğrenirken sözcük alıştırması yapmak için şükela bir site. kısa dönem uzun dönem hafızası tekniklerini kullanıyor, oldukça etkili göründü.

  http://www.memrise.com/
 • ingilizcede bu kadar kelime mi vardı dedirten site. vocabulary.com tarzında kelime ezberletici. tek farkı sadece ingilizce ile sınırlı değil.
 • ücretsiz ve eğlenceli bir yabancı dil kelime öğrenme sitesi. kullandığı görseller ile kelimelerin hafızanızda çok daha kolay yer edinebilmesini sağlıyorlar. içerisinde birçok dünya dilinin kelimelerinin bulunmasının yanı sıra, seviyenize göre de kelime öğrenme ve öğretme tercihlerinde bulunabiliyorsunuz. özellikle yds, toefl vb. sınavlara yönelik kelime ezberi yapmak isteyenler için tavsiye edebilirim.

  http://www.memrise.com/
 • az evvel kelime pratiği yaptığım esnada, bana şöyle bir anımsatma görseli sunan site.

  hangi kullanıcı eklediyse onu oraya kendisine sevgi ve selamlarımı yolluyorum. sittin sene unutmam ben come across'u artık.

  not: come across aynı zamanda "karşılaşmak, rastlaşmak" anlamına da gelmekte. ancak "izlenim vermek, izlenim bırakmak" anlamı da varmış. söz konusu örnekte bu anlamı kullanılmış.
 • android uygulaması pek de iyi değil. onun dışında vocabulary kısmında başarılı sayılır.
 • görsellik sağladığı için çince öğrenmenin kolay ama bazı kelimeler açısından da zor olduğu site. çinliler "shi" (şı) kelimesinden edebiyat yapmışlar. sadece "shi" dan oluşan 10 dizelik şiirleri var ahanda burada.

  gel gör ki ne zaman shi diye okunan bir kelimeyi öğrenmeye çalışsam karşıma çıkan flashcardda bok var. evet bildiğin bok, ingilizcesi shit. bazılarında ciddi ciddi görselleştirmiş de adamlar. artık ne zaman shi ile ilgili bir kelimeyi hatırlamaya çalışsam aklıma bok geliyor. tutup da bir çinliyle iki dakika ciddi bir şey tartışıcak olsam aklıma gelecek olan şey bok. çok güzeel.
 • şuana kadar bir alternatifini bulamadığım über yararlı bir websitesi.
 • lehçe öğrenmek için bir süredir kullandığım site/uygulama. mobil uygulaması harika.
 • süper site yahu. çok zengin olsam bira ısmarlardım kurucusuna bak, o derece sevdim.

  bir üst derse geçerken sürekli "eskileri kesin unutacağım, kesin karıştıracağım hepsini" diyorum ama nasıl yapıyorsa öğretiyor şerefsiz.

  ek:
  arada "sula beni" temalı mail atıyor, yani gel tekrar et ki unutmayasın diye ama insan kıllanmıyor değil. acaba hit almak için mi çağırıyor yoksa beni düşündüklerinden mi bilemedim. bak olm zaten 3 gram beynim var tutup da yalandan çağırmayın.
hesabın var mı? giriş yap