şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: solitare oynadığımı iddia edenlere söylüyorum. gel bilgisayar geçmişine bak. bir kere bile herhangi bir oyun açıldıysa istifa edecem. acilmadiysa sen tüm sözlüğe ben yarak kafalı iftiracinin tekiyim diye başlık açacaksın oldu mu

  ankara'da memurum. iki gündür sözlükte 1 kişilik işi 3 memur yapıyor diye yaygara koparanlara söylüyorum.

  önce benim iş yerime geleceksin. çayımı içip benimle öğlen yemeği yiyeceksin.

  buradan öyle ahkam kesmek, memurları yatmakla suçlamak kolay. var mı gelecek olan benim iş yerime.

  not: iş yerim vatandaşın olmadığı, sadece belirli bir kademe üst düzey memurlarla ilgili bir kurum. size göre en az işin yapan kurumlardan bir tanesi.

  sgk, vergi dairesi, adliye vs gibi multi yoğunluğun olduğu kurum değil.
 • (bkz: buyrun benim)

  elektrik elektronik mühendisiyim, işim gereği sürekli (bkz: tedaş) bazen de (bkz: teiaş) ile görüşmelerim,proje onay süreçlerim oluyor, oradaki arkadaşlar da çok çalıştıklarından, çok yorulduklarından,zamanın yetmediğinden vs yakınıyor. birlikte sahaya çıkmışlığımız, bir çok defa proje kontrol etmişliğmiz var haliyle kendi tempomla onların temposunu çok iyi kıyas yapabiliyorum.
  sonuç:özel sektör'e nazaran çalışmıyorlar*
 • çalışmıyor demek belki biraz agir olur ama ben verimsiz çalıştıkları konusunda ilk sıraya yazılacak bir yazar olabilirim. ciddi bir çoğunluğu özel sektörde 1 ay çalışsa kurumuna koşarak geri dönecek masasını sandalyesini öpecektir.
 • -->24 saat nöbet + 12 saat mesai yapan doktoru memur olarak görmez.

  -->24 saat ambulansın arkasında her daim saldırıya uğrama ihtimali olan ve uğrayan, 7/24 acil sağlık hizmet veren paramedik ve att'yi memur olarak görmez.

  -->gerek nöbette gerek servislerde hasta yakınlarının bilmişliğini bertaraf ederek işini yapmaya çalışan hemşireyi memur olarak görmez.

  -->her zaman kelle koltukta sınırda, dağda görev yapan tsk ve emniyet personelini memur olarak görmez.

  -->öğrencilere eğitim mi vereyim velilerinin egolarıyla mı uğraşayım diye kendini yırtan öğretmenleri memur olarak görmez.

  -->7/24 istasyonunda alevlere karşı mücadeleye girmek için hazır bekleyen itfaiye personelini memur olarak görmez.

  velhasıl görmez de görmez... defalarca anlatıldı duvara anlatsan anlardı! herkesi masa başında göt büyütüyor sanmayın ahali!
 • mesleğim gereği istanbuldaki birçok belediyeye gidiyorum.çalışmıyorlar demek yanlış olur elbette ama etkin bir şekilde çalışmayanların sayısı az değil.hele ki bir belediyede ne iş yaptığını çözemediğim bi kız var sürekli kulağında kulaklık dizi izliyor.
 • lan memurlar çalışıyor olsaydı bu ülke gençliğinin ilk hedefi memurluk olmazdı aq.
  bin tane memur tanıyorum. kalabalıkta atar yapıyorlar ama tenhada "ne yap et memur ol kanka, maaşın garanti, yatıyorsun amk" diyorlar.
 • bir söylem.. yalan beyandır. sizin seçeceğiniz herhangi bir ay ve bir günde gelip karşımdaki masada oturup beni izleyin. tuvalete gidemediğimi çayın sürekli soğuyup geri gittiğini, gelen evrak adedini, günde 2 bazen 5 ihale yapıp en az 3 inşaata denetlemeye gittiğimi boynuma havlu koyarak çalıştığımı görmezseniz gelip burada adımı soyadımı da yazarak beni alçaltmanıza izin vereceğim.gelen evrak adedi son 3 günde 127 ( daha bakamadım bile) cimer 80, (daha tıklayamadım hiçbirine) aynı anda devam eden doğrudan temin 5, açık ihale 3
 • hangi memuru kastettiğini izaha muhtaçtır.

  bi ton 657'li var malum.

  hepsi içinde çalışmayan var tabi ama genelleme yanlış olur. ha özel sektöre göre çalışmıyor dersin doğrudur. ama devlet memuru olmanın asıl amacı da iş yükünü hafifletmek değil midir?
 • çalışan insan ülkesi için vatanı için katma değer yaratabilmelidir. bana cevap verin kaç tane memur katma değer yaratıyor bu memlekete?

  ülkedeki memur sayısı en az iki milyon azaltılmalı, torpille işe giren tüm memurlar işten uzaklaştırılmalı, tüm memur maaşları (hakim-savcı maaşları da) dahil olmak üzere 5000tl seviyesine çekilmeli, şeflik gibi ünvanlar iptal edilmeli, açık öğretim diploması diploma yerine geçmemeli, bir yerde 4 yıllık mezunu varken asla 2 yıllık mezunları amir yapılmamalı, hizmet sınıfları kaldırılıp kademe ve dereceye göre maaş sistemine geçilmeli, işe alımlarda mülakat kaldırılmalı, memura her 5 yılda bir yeterlik sınavı yapılmalıdır.

  memur sayısı minimuma indirilip insanlar üretim sektörüne kaydırılmalıdır.
 • sikimde olmayan yazardır, alanımda kendisini donumda sallar duvara atarım. götünü sıkıp kpss kassa benden az çalışacağına da bahse girerim.

hesabın var mı? giriş yap