şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • -->24 saat nöbet + 12 saat mesai yapan doktoru memur olarak görmez.

-->24 saat ambulansın arkasında her daim saldırıya uğrama ihtimali olan ve uğrayan, 7/24 acil sağlık hizmet veren paramedik ve att'yi memur olarak görmez.

-->gerek nöbette gerek servislerde hasta yakınlarının bilmişliğini bertaraf ederek işini yapmaya çalışan hemşireyi memur olarak görmez.

-->her zaman kelle koltukta sınırda, dağda görev yapan tsk ve emniyet personelini memur olarak görmez.

-->öğrencilere eğitim mi vereyim velilerinin egolarıyla mı uğraşayım diye kendini yırtan öğretmenleri memur olarak görmez.

-->7/24 istasyonunda alevlere karşı mücadeleye girmek için hazır bekleyen itfaiye personelini memur olarak görmez.

velhasıl görmez de görmez... defalarca anlatıldı duvara anlatsan anlardı! herkesi masa başında göt büyütüyor sanmayın ahali!
  • ya gülsemmi ağlasam mı bilemedim.bir yazar demişki memur maaşları 5000 seviyesine çekilsin .arkadaşım 29 yıllık lisans kamu personeli sağlık görevlisiyim.bacaklarim varis dolu.yıllardır gece nöbetlerinde ayakta kalmaktan.benim maaşım 5000 tl değil.güzide fikirlerinizi bi zahmet yüksek sesle söyleyinde birilerinin maaşı 5000 tlye çekilirken benimkinide 5000 tl ye yükseltsinler.
  • bazı kurumları gelip görmesini dilediğim sözlük yazarları.
    sağlık personelinin gecesi gündüzü yok.
    gümrük personeli ona keza.
    adliye personeli desen nöbetçi mahkemede çalışanlar yine gece bile mesaide. icra kısmında çalışanlar dosyalardan başını kaldıramıyor.
    her kurumda keyfine bakan tipitipler oluyor. sıra size gelmeden onlara en çok aynı kurumda çalışanlar saydırıyor merak etmeyin.
  • solitaire de solitaire yıllardır bıkmadınız papağan gibi aynı şeyleri söylemekten. sizin gözünüzde herkes tek tip, memuru solitaireci, polisi akp köpeği vs. genellemeye bayılıyorsunuz. rahat yerler olduğu gibi adamın götünden kan alınan yerlerde var, sor bakalım adliye personeli sağlık personeli nasıl çalışıyor?
    bir de resmi tatilde devlet daireleri niye kapalıymış, lan normali zaten o seni fazla çalıştırıyorlar kafanız mı basmıyor nedir. her yer özelleşsin de görün ebenizinkini, bak tedaş özelleşti 3 aydır millet nasıl ağlıyor faturalar kol gibi ühü ühü :( diye.
  • lan memurlar çalışıyor olsaydı bu ülke gençliğinin ilk hedefi memurluk olmazdı aq.
    bin tane memur tanıyorum. kalabalıkta atar yapıyorlar ama tenhada "ne yap et memur ol kanka, maaşın garanti, yatıyorsun amk" diyorlar.
  • kamudaki en büyük sorun bir kısım memurun çok çalışması, bir kısım memurun ise hiç çalışmamasıdır.

işim bu memur denetlemek. ama bizim birimde bile aylarca turne yapan var iken,
    yıllardır göreve gitmeyen adamlar var. varın gerisini siz düşünün.*
  • memurlar normal çalışıyor. tam aksine bizi köle gibi çalıştırıdıkları için onları çalışmıyor sanıp saldırıyoruz.
  • mesleğim gereği istanbuldaki birçok belediyeye gidiyorum.çalışmıyorlar demek yanlış olur elbette ama etkin bir şekilde çalışmayanların sayısı az değil.hele ki bir belediyede ne iş yaptığını çözemediğim bi kız var sürekli kulağında kulaklık dizi izliyor.
  • ilgili bakan büroya bir tane daha memur alin talimatı vermiş.

başvuranlara bazı testler yapılmış. en yüksek puanlıyı çağırmışlar. eğer şartları sağlıyorsa işe alacaklarmış. başlamışlar mülakata. görevli demiş:
    - evet beyfendi. sizi eğer önemli bir problem görmezsek işe alacağız. herhangi bir hastalığınız var mı?
    adam cevaplamış:
    - ben suriye'de savaşa gitmiştim. maalesef aldığım bir hasar nedeniyle testislerimi kaybettim.

- hmm anladım. peki başka bir rahatsızlıgınız var mı?

- bir de kahveye karşı bir alerjim var. içtiğim takdirde ölecek gibi oluyorum. başka bir sıkıntım da yok.

- bunlar engel değil. biz normalde 8.30'da işe geliyoruz. siz de 10.30'da gelirsiniz.

adam saşkın bir şekilde:
    - ama ben neden 2 saat az çalışacağım.

görevli cevaplamış:
    - çünkü biz 8.30'da işe gelip 10.30'a kadar kahve içip taşşaklarımı kaşıyoruz.
  • adalet bakanlığı personelini görmeyen andavaldır.
    özellikle icra dairelerini.
67 entry daha

hesabın var mı? giriş yap