şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kasvetli bir duruşu vardır. niteliksiz gibi görünür hep; ama bu bir önyargıdır.

http://www.webozel.com/2011/08/15/memur-olmak/
  • özel sektör çalışanlarının nefret dolu eleştirilerinie hedef olan çalışanlar grubu.özel sektör çalışanı, az çalışıyolar tembeller iyide para alıyolar(çünkü ilk girişte devlet daha fazla para verir genelde) diye eleştirir ama bilmez ki asıl olması gereken o dur. sen günde 13 saat çalışıyon die günde 13 saat çalışmayanlar tembel mi oluyor sen kendin üç kuruşa çalışıyon die senden birazcık fazla çalışanlar o parayı haketmiyomu oluyo ki patronları kendilerin katbe kat fazla para alır ama bunların güçleri gariban memura yeter.
  • eskiden küçümsenen bir şeyken şimdi kpss dershanaleri, yayınları sektörünü çağ atlatacak seviyeye gelmiş bir fenomen.
    hem de sadece işletme tipi bölümler okuyup tek sağlam iş olanağı devlet olanlar değil mühendislik gibi teknik bölümlerde okuyan kişiler de memur olmaya çalışıyor.
    iyi çalışma saatleri, özellikle teknik personel için yüksek maaş, iş ve sosyal haklardaki güvenceler insaları memur olmaya itiyor.
    hele de bi memur eş bulduğun zaman kendine değmeyin artık keyfinize.
  • polisliğin kapısından dönen ben masa başı memur olmak için 2010 kpss ye girdim 84 puan ile 3 veya 4 tercih dönemi geçirdim daha doğrusu ösym bana geçirdi. son tercih süresinde ise tercihlerden haberim olmadığı için atanabileceğim bir yere gidemedim. pişman da değilim hani. ideallerim, hayallerim var. polisliğin kapısından istifa ederek döndüğüm yıl makina mühendisliğinide elimin tersi ile itmiştim. şimdi ise dgs 2013 için harıl harıl çalışıyorum. 2 yıllık bir yüksek okul da bölüm ve okul birincisiyim.umarım kaybettiğim bunca fırsatı bu sefer yakalarım ve iyi bir okulda mühendislik hayallerimi gerçeğe dönüştürürüm. memur olmak 18 yaşında insanın ailesinin zoruyla yapabileceği bir iş değil.
  • sıradan, sakin ve monoton bir yaşam için programlanmış statü durumu. güç , ihtişam ve gösterişten oldukça uzak olan bu yaşam şekli ; kimilerinin tercihi ve maalesef kimilerinin de kaderidir.
  • (bkz: 657)
    tc uygulamalarının en kıyak ünvanı.

işten atılmazsın, yüksek maaş alırsın, eş durumu vs derken her yere tayin alırsın, erkeksen ganyan kadınsan örgü ustası olursun.

memursan, yıl 2023 de olsa, aynı atalette, aynı hıyanettesin. (sinirlendin mi bebeğim?)
    işçiler devlet hastaneleri kuyruğunda ölürken, emekli sandığı denen kıyak sayesinde acıbadem'lerde, medicana'larda taşaklarını yayaraktan tedavi olursun.

unutma, sen bu devletin, bu milletin sırtındaki nasırımsı kambursun. hamur yutan, kalın boksun.
  • yetinmeyi bilmektir.
  • nankörlüğü daimi şiar edinmek, mazlum edebiyatı ile taşak keyfi yapmaktır.
    yetindiği tek şey, karısına tek posta atabilen performansıdır, yazıktır, günahtır, (varsa) allah acısındır.
  • muhtemelen haftada 6 gün günde 12 saat holdingin birine bağlı bir şirkette çalışıp, o holdingin sahibi 6. yazlığını miami'den alsın diye 1000-2000 tl arası maaşla götünü yırtarken "ulan bu memurların da işi kıyak ha, niye memur olmadım amk!" diye sinirlenen ve kendini "biz bu ülke için çalışıyoruz, üretiyoruz" filan diye kandıran tiplerce nefret kusulan kişi olmaktır. ya da belki o holding sahibinin doğuştan şanslı, ileride yönetim kurulunda koltuğu hazır, "sayemizde o kadar insan ekmek yiyor" filan diyen evladıdır ona kızan, kim bilir?

yok, bu memleketin memurunun da rüşvet yiyeni, vatandaşa köpek muamelesi çekeni, işini adam gibi yapmayanı filan bol elbette, onu da biliyorum. kan emicilere paçayı kaptırmadan becerip memur olsam da, öylesi olmasam be...
  • günümüz türkiye'sinde birçok insan için başarıdır. avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. özel sektör gibi hiçbir şeyin garanti olmadığı bir yerde inanılmaz paralar kazanabilirken, ortalama bir gelirle ömrünüzün geri kalanını bir daha iş arama derdine düşmeden geçirebilirsiniz. özel sektörde hayatta kalmak adına hemen hemen her resmi tatilde çalışma ihtimaliniz bulunurken, memur olarak bunu tam tersine çevirebilirsiniz.