şükela:  tümü | bugün
  • memur olmayıp şarapla dolu küvette kıçına buzlu badem sokan, marjinal insan beyanı.
  • (bkz: recep mamur)
  • memurluktan başka çaresi olmayan insanları çılgına çevirmesi muhtemel önerme.
    (bkz: buralar hep küfür dolacak)
  • güzel anadolumun herhangi bir yerinde sakin huzurlu sıkıntısız bir hayat geçirmek için bir başlangıçtır.
  • anadolu için geçerli olmayan önerme. zira anadolu'da aileler kızlarını memur olmayana vermiyorlar. benim şahsi görüşüm ise herkes ticaret ile uğraşamaz.
  • ne alaka" diyerek karşılanabilen olay. memur olmak isteyip de olamayanların tesellisidir bir de.
  • ne kadar bayağıdır o.

halbuki özel sektöre girse o memur, günde 12 saatten haftada 6 gün çalışmak zorunda kalır, heyecanlı bir hayat sürerdi. kapitalist patronların ekmeğine yağ sürerken, kendisi hem işte hem trafikte can çekişir, ödül olarak pazar günü sahanda yumurta ile sucuk yiyebilirdi. tatile çıkmak istediği zaman ücretli izin hakkını da kullanamaz, fakat belki pazar günleri ailesiyle pikniğe gidebilirdi,, tabii cumartesi gününden hali kaldıysa. bir de kendine özel bir hobi edinirdi, öğretmenlerin ve diğer memurların maaşını kıskanmak, onları malzeme haline getirip sürekli eleştirmek gibi. kendi içinde bulunduğu sistemi eleştirmek yerine, başkalarının yasal haklarını eleştirirdi. sonra bir ara emekli olur ve öylece mutlu mesut yaşayıp gider miydi acaba? ahahaha tabii ki hayır, aldığı maaşını da asgariden yatırmıştır işverenleri, elinde az bir parayla heyecanlara doyum olmadan yaşar, arada yine memurlara bok atarak eğlenirdi.
  • eğer karı-koca memursan geçerli olmayan bir önermedir..

not: eşim ve ben mühendisiz ve devlette çalışıyoruz. buraya maaşlarımızı yazıp artistik yapmanın manası yok. devlette bir mühendisin ne kadar maaş aldığını bilenler o rakamı 2 ile çarpsın aylık gelirimizi hesaplamak için. ayrıca özel sektörde aylık 1500 tl alanların hayatları nasıl oluyor acaba, nasıl geberiyorlar çok merak ediyorum doğrusu. 1500 tl diyorum ama 10 bin kazanan da var 20 bin kazanan da özelde. ama ortalama 1500'tür.. öyle gelipte ama benim bi tanıdığım var aylık 10 bin kazanıyor diye bik bik yapmasın kimse diye ortalama verdim.. 3 aşağı 5 yukarıdır bu rakam ve türkiye gerçeğidir...
  • babamın bana uygun gördüğü hayat. özel sektörün ne mal olduğunu da biliyoruz şimdi de... yine de memur ailelerin çocuklarında memur olma korkusu vardır hep. o memur monotonluğundan hiç hoşlanmazlar. bir yandan da memuriyet güvenlidir, öngörülebilir bir hayat sunar vs. sanırım aileden zengin olmadıkça tırmalamak farz özel, devlet fark etmez. bahtın olacak bahtın...