şükela:  tümü | bugün soru sor
 • -memur sen!
  -ben.
  -memur sen!
  -ben.
  -memur sen!
  -e ben?
  -memur sen.
  -e ulaan been?
  -sen gelme ulan ayı!
 • akp'nin kamu alanındaki cancişi olan sarı sendika..şöyle ki; ilk akp hükümetine kadar 41 bin olan üye sayıları bugün 250 bin civarındadır..yürü be.

  kamu alanındaki diğer sarışın için:

  (bkz: türkiye kamu sen)
 • hızla islam-sen olma yolunda ilerleyan sendika.
 • ahmet gündoğdu'nun başkanlığını yaptığı konfederasyon. 2002-2008 yılları arasında üye sayısında %650'lik bir artış olmuştur.
 • daha bir kaç yıl önce, sıhhıye'den kızılay'a atletle yürümek gibi eylemlerle kendine basında yer bulan, insanların gülerek baktığı, diyanet hariç hiç bir yerde hatırı sayılır bir örgütlenmesi olmayan bir konfederasyondu. bugün, en çok üyeye sahip konfederasyon haline gelmiş.

  aynı işlevi gören hak-iş'le birlikte, akp'nin uygulamaya koyduğu otoriter-korporatist projeye ilişkin iyi bir ipucu teşkil etmektedir. ya da, ergenekon davası'na destek verdiği için memur-sen de ülkenin demokratik güçleri arasındadır da biz farkında değilizdir.
 • üye sayısı 300 binin üzerine çıkmıştır. insanlar kitleler halinde "bu bizim partinin sendikası, herkes üye olsun" talimatı/tavsiyesi ile bu sendikaya üye edilmiştir. bu işi özellikle örgütleyen elemanlar, her ilde akp'nin önde gelen tanınmış birkaç isminden ibarettir. onların hazırladığı dökümanlar milliyetçi-muhafazakar-dinci memurlara götürülmüş, "hacım şurıya bi imza atıyon tamam işte" denerek sanki bir kampanyaya imza toplar gibi imzalanmıştır. bir kısmının neyi niye imzaladığından haberi olmadığı gibi, büyük bir kısmı da "sendikaya üye olacağımışık" diye bilmektedir olayı. 10 üyeden en az 1-2 tanesi memur-sen'in adını bile bilmemektedir. sendika üyeliği nedeniyle maaşından kesilen aidattan bile çoğunun sonradan haberi olmuştur.
 • allahlık sendika.

  (bkz: buna da şükür)
 • kamu calisanlarinin haklarini korumak icin hizmet verdigini iddia edip kesk ve kamu-sen ile isbirligi yapmaktan cekinen, acikca rotasini belli eden, buna ragmen bilmem kac yuz bin uyesi olan sendika. grevli ve toplu sozlesmeli sendika hakki icin talepte bulunuyorsaniz, ortak amac icin bir aradaysaniz bir kere de hakikaten sirf uyelerinize duydugunuz saygidan oturu ses getirecek bir eyleme girin. ne hukumetmis arkadas, ele gecire gecire bitiremedi.
 • bünyesine katılmak zorunda bırakılmış emekçiler tarafından da siklenmeyen civciv sarısı sendika. genel greve destek vermeyeceklerini açıkladıktan sonra yaptıkları değerlendirmede bu kararın emekçiler tarafından iplenmeyeceklerini anlamış ve emekçilere serbestsiniz demişlerdir. gerçi onlar serbestsiniz demese de o emekçiler o alanlarda olacaklardı zaten.
  kısacası yarın alanlarda bu sapsarı sendikayı ve sendikacıları göremeyeceğiz. ama memur - sen'li emekçiler alanlarda olacaklar. önemli olan da bu zaten.
 • (bkz: #13311983)