şükela:  tümü | bugün soru sor
  • enflasyon farkı alacak olan memurlara sanki ekstra bir zam yapılmış gibi gösteren haber başlığıdır.

hadi memurlar yaşadınız.

haber
  • işçiye de ''zam'' kelimesinin son iki harfinin müjdesini vermektedir, hepinizin zamına korum puahaha, avrupa bizi kıskanıyeaah.
  • enflasyona yem olacak zammın müjdesidir. vur kır parçala bu seçimi kazan. (bkz: seçim rüşveti)
  • memur ve emeklilerla dalga geçen bir lağım medyası haberi...
  • enflasyon farkı ne zamandır zam oldu, ayrıca temmuz ayında verilen zam vergi dilimi kesintisine gidiyor. memur ciddi manada tek zammı ocak ayında alıyor o da yüzde 4-5 i geçmiyor
  • bu zammın hepsi vergi dilimine gidecek zaten sonra da azalır. yani zam değil vergiden biraz daha az alınıyor. bir de yemekhane tabldot fiyatı bile %50 arttı aq o enflasyon farkı ne?
  • çifte değildir sözleşmede yer alan zamdır.

enflasyon düşük çıksa sanki verecekler. çifte diyerek algı yaratmayın, bi tarafınızdan da zam uydurmayın. ayrıca o sarı sendika nasıl olduda enflasyon farkını sözleşmeye koydurdu şaşkınlık içindeyim. enflasyonun bu kadar çıkacağını bilselerdi kesin o enflasyon farkı sözleşmede olmazdı.

ayrıca 2017 reel büyüme oranı %7.4 ama biz enflasyon kadar zam alıyoruz. bu da şu demek nominal zam var ama reel zam yok. yani büyümeden memurlar pay almamakta, enflasyonun doğru hesaplandığı varsayımı altında satın alma gücü değişmemektedir.
  • ahlaksız basının ahlaksız haberi. doğrusunu soracak olursanız memur maaşlarına 2011'den beri enflasyon farkı dışında zam yapılmadı. o zamanki zamlar da ortalama 100-150 tl idi.
  • ev kirasına gelen zam yüzde 15'lerdeyken yok olacak maaş.
  • alanen vatandaş ile taşşak geçilen haber.

birincisi çifte zam müjdesi filan yok. zaten önceden yapılan anlaşma gereği zam + enflasyon farkı şeklinde bir durum var. enflasyon ne kadar peki? %3 mü. lan zaten temel gıda malzemeleri yıllık %30 zamlanıyor. etin kilosu 50 lira olmuş.

onu geçtim bütün haber sitelerinde aynı piçlik dönüyor. en düşük memur maaşı şu kadar diyor bakıyorum o maaaşı ben alamıyorum.

2 bin 839 lira diyor. en düşük memur dediğin sözleşmeli memur onlar 2200 alıyor. hadi onu geç kadrolu hizmetli maaşı refere edilir en düşük maaş ile. onlar da o kadar almıyor. 11 yıllık memurum. 2 çocuk var. onlar için asgari geçim indirimi ıvır zıvır ile o yazan rakamları ancak alıyorum.

millet de bu yazanlara bakıyor vay amk memurlar ne çok alıyor diyor. o yazan rakamların 515 azını alıyor memur. mynet hürriyet vs hepsi aynı. sabahı vs yazmaya gerek yok.