• bu sitenin forumlarında cirit atan işsizlerin bazılarının profili şu şekildedir;

memur olmak isteyen fakat internette takılmaktan başka hiçbir şey yapmayan işsiz
    kpss ye beyin bedava mantığı ile girip devlet beni atamak zorunda diye çıkan eğitim fakültesi mezunu
    zerre ingilizce öğrenemeyip avrupa birliği bakanlığı nın giriş şartına ingilizce şartı koymasına karşı çıkan dingil
    ekonomi bakanlığı na girme hakkı olduğunu savunan arkeolog
    bddk da murakıp olabileceğini düşünen fizik mezunu

ve bu tip adamlar forum üyelerinin çoğunluğunu oluşturur. evet.
  • almış olduğum rusça ama erkek ismi olan nickime slm, tanışalım mı? mrba ben subayım tanışalım mı? temalı birçok mesaj almamı sağlayan garip site. la bi osbir çekin la karanlıkta kündeye gelsem beni sikecekler abazan pezevenkler.
  • internet aleminin flash tv'si.
  • bi burda bi de facebook kpss gruplarında denyo çok. "arkadaşlar 89 aldım üfff ya hiçbi yer olmayacak" diye yalandan üzülüp şovunu yapıp haset alan mı istersin, millete "abi sen atanamazsın. hiç yazma" diyip olmadık denyoluklarla hevesli gençleri soğutan felaket tellalları mı istersin. "arkadaşlar tam teşekkürlü hastaneden rapor ne demek" diye soran öküz memur adayı mı istersin... var oğlu var. ya zati memlekette topluca bir zihin erozyonu var ya allah sonumuzu hayretsin gençler.
  • memurlar.net forumlarında 1.yılını dolduran ferhat özdede (29), şansını denemeye devam ediyor: "arkadaşlar gizem haklı, kpss skandal resmen...gizem, istanbul'da mısın?"

http://www.zaytung.com/…aberdetay.asp?newsid=183126
  • sevimli bir kız nickiyle kayıt olun.
    sonra memur ya da memur adayı olduğunuzu belli edecek şekilde mesajlar girin. özellikle atama, şehirlerle ilgili yorumlar.

o mesaj kutusunu yıkarlar.
  • sadece bilgi amaçlı girdiğim site. kimseyi tanımamama rağmen sürekli mesaj kutumda onlarca mesaj birikiyor. sanmayın ki ismim fotoğrafım cinsiyetim falan var tam aksine her şey sır gibi ama ona rağmen kız olma ihtimalinizin olması bile mesaj kutunuzun dolmasına sebep.
    son gelen mesajı aynen aktarıyorum:

"ne yazacağımı bilmiyorum.... ayrıca kız-erkek ilişkilerinde çok utangaçım.. bu işlerin nasıl başladığını ve nasıl devam ettiğini de bilmiyorum..) asosyalim.. ama matematiğe kafam çalışır bi artısı olur mu bilmiyorum..) ....umarım sizinle tanışabiliriz.... noktasal ve bi kişi üzerinde odaklanma bence başarının anahtarı.. şimdiden ilgine hayranım.. kamudayım fizikçiyim ama az deliyim haa . birde istediğin zaman kovabilirsin.. bende çaktırmadan ağlarım lavaboda gizli gizli."

(bkz: az deliyim haaa)
  • şu an sitedeki anketi aynen şöyle:

"meb personelin, internet sayfasından yaptığı bilgilendirmeleri yeterli buluyor musunuz?
    -evet, yeterli buluyorum.
    -hayır, yetersiz bulmuyorum."

maksat meb kazansın olmalı anafikri.

edit: düzeltmişler.
  • sanirim uye olurken damarliyarrak34 diye falan kaydolmak lazim. foruma bi sey yazarsaniz hemen ozel mesajlar yagiyor "selam nolur cevab ver" " mrb ben xxx izmir'de gorevliyim" "iyi geceler guzel bayan" vb 50 turevi.

bir de en kotu tarafi abartmiyorum cok rahat 20-25 kisi var. bunlarin butun isi, yalan dolan haber ve dedikodu cikarip milletin kafasini karistirmak ya da turk milletinin genlerinde default gelen "admin olma, basligina yorum yazilma" hastaligidir.
  • memurların siberalem.com udur. bir forumda bişeler sorayım diye üye olma gafletinde bulundum, olmaz olaydım. izdivaç yolunda tanışma teklifleriyle gelen beylerle dolu orası.
hesabın var mı? giriş yap