şükela:  tümü | bugün
 • 4 milyona yakın kpss adayını üzerinden,onları çocukça kandırarak reklam linkine tıklatma rezaletidir. eğer siz ya da bir yakınınız kpss ile azıcık ilgilendiyseniz bu sınavla ilgili her türlü haberin o kişiler için ne derece önemli olduğunu bilirsiniz.
  memurlar.net denen sitenin oyunu basitçe şöyle:
  1- ana ekranda önemli haberlerin olduğu bölüme ösym logosuyla ve büyük puntolarla şu duyuruyu vermiş: "kpss başvuruları bugün başlıyor"
  2- memur adayı olanlar da doğal bir refleksle hemen tıklıyorlar haberin fotoğrafını.(ayrıca bir link vs yok)
  3- tabii ki karşılarına ne ösym sitesi ne de bahsi geçen konuyla ilgili bir haber çıkıyor. tıklayanların gördüğü tek şey bir kitap satış sitesi.
  4- peki ilk tıklanan fotoğrafın üzerinde uyarı vb bir şey yok mu? var ,görebiliyorsan bravo ama var.
  5-aramayın diye ben yerini söylüyorum. sağ üst köşede gri köşeye yine gri,minicik yazıyla "ilan" yazmışlar. yazmışlar ama en baba bulmacaya taş çıkartır.
  6- diyeceğim o ki 3 kuruş için ekmek-iş derdinde olanların sırtından haram yeme memurlar.net
  7- sorsalar çok mutasıp,dini bütün bir site. pek tabii ki malum parti taraftarı. gerek normal zamanlarda gerekse seçim süreçlerinde malum partinin seçim bürosu gibi çalışırlar.
  8-son söz: memurlar.net! kandırma, haram yeme! hele de ekmeğinin peşinde olan gençlerin sırtından!
  9- o reklamını aldığınız kitapçı delikanlı ise açık açık versin reklamını! adam olun!

  ekran görüntüsü: https://hizliresim.com/jq0mlq

  ilgili linkler:
  https://www.memurlar.net/default.aspx (şu an için 3. sıradaki haber)
  http://www.kitapsec.com/products/kpss-kitaplari/ (fotoğrafa tıklayınca açılan kitapçı)

  edit 1: merak edenler için. 10 mayıs 2018 ilan edilen başvuru tarihi ancak an itibarıyla açılan bir ekran ya da başvuru girişi yoktur.
  edit 2: bir yazar arkadaşımız uyardı orada altta "en güncel sorular" yazıyor diye. ona yazdığım cevabı aynen buraya aktarıyorum: "evet onu gördüm. siz başvuruyu bekleyen biri olarak hangisine bakarsınız? üstelik başvuru günü de bugün. ben aktif ve mezun öğrencilerim için bu siteyi takip ediyorum. ben bile aha başlamış galiba başvurular diyip tıkladım. gerisini siz düşünün.