şükela:  tümü | bugün
  • gerçekleşmesi halinde akp'nin oylarını önemli ölçüde arttıracak eylem.

bence bunu yapabilirler.
  • maliye bakanı şartlara bakıyoruz demiş.

yüzde elli ihtimal veriyorum.

sonuçta 2.5 milyon memur demek yaklaşık 7 milyon oy demek...
  • ekonomiyi batırır, paranın değerini daha da düşürür. enflasyonu artırır.
    bu saçma işlerden vazgeçin, oy alacağız diye bu duruma düşmenın ülkenın para birimini n değerini düşmesine neden olmanın anlamı yok. acısını yine biz cekecegız.
  • emeklilere ve ihtiyaç sahibi, gerçek anlamda mağdur insanlara verilsin ama memurlara değil. ekonomimiz iyi durumda olsa verilsin derdim ama bu şartlarda bütçe bunu kaldıramaz ve ileride telafisi çok zor sonuçlar doğurabilir. sırf seçim yatırımı olsun diye ulke ekonomisini sıkıntıya sokmak hiç mantıklı değil.
  • işyerinde herkesin memurlar.net’e kitlenmesine sebep olan gelişmedir.
  • onun yerine enflasyonla doğru oranda zam yapsalar, belli kamu kurumunda çalışıp gayet kalifiye olan ancak hakkı olan teknik vs. kadrosu olmayan memurlara o kadroyu verseler çok daha makbule geçer.
  • zamanında süper emeklilik, ultra hemen emeklilik, über emeklilik salvoları ile vatandaşın boynuna yüklenen yüklere eklenecek yeni yüklerin habercisidir. ben gittikten sonra ne olursa olsun diyenlerin attığı kazığı çıkaramadı bu vatandaş.

haa her dönem ben yeni bir bahane bulur yeniden gelirim koltuğua diyorsanız o zaman vereceğiniz ikramiyeler enflasyon altında ezilecektir.
  • memurlara yılda 2 kez 1000 tl verilmesi hazineyi zora sokmaz, enflasyonu yükseltmez, paranın değerini düşürmez.

ne olur derseniz söyleyeyim ; memur ağustos ayında zenginler sınıfına atlamış görünüp vergi dilimine girer. yıl sonuna doğru ikinci vergi dilimine girer, aldığını maaş kesintisi olarak geri öder.
  • anne baba memur bizde. fetullahçı memurlar yan gelip yatarken benimkiler yıllarca onların işlerini de yaptı. annem bi keresinde dayanamayıp kavga ediyor. sonuç olarak 2 otobüsle gidilen şehrin öbür ucundaki şubeye sürülüyor. sürdüren müdür fetodan içerde şimdi.
    akp isterse 12 ay ikramiye versin oy alamaz bizden.
    allahın izniyle asıl fetocuların yargılandığı günleri de göreceğiz.