şükela:  tümü | bugün
 • ismail küçükkaya'nın tweeti, "chp ve iyi parti, kabul edilmesi halinde memur ve öğretmenler için iki kanun teklifi hazırladı. kanun teklifi ile memurlara aylık yiyecek ve yakacak yardımı yapılması, 24 kasım'da ise öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesi isteniyor."
  kaynak: https://twitter.com/…tatus/1189790703578206215?s=21

  ülkede bu kadar yoksul varken, asgari ücretle ev geçindirmeye çalışan insan varken siz gidin memurlara yardım edin, onlar için kanun teklifi hazırlayın. bravo tebrikler, başka hiçbir şey söylemiyorum.
 • (bkz: bekara karı boşamak kolay)
  kendileri iktidardayken yapmazlar.
 • bir yerde yanlış yapıyorsunuz. amacınız ben alamıyorum başkası da almasın olmamalı. şu şekilde eleştirin mesela. yardım ne? herkese düzgün maaş verilsin yardım falan olmasın. sosyal haklar arttırılsın. bu arada devlet memurluğunun da eskisi gibi ahım şahım bir tarafı kalmadı.
  memura zam veya yardım kısmı tartışılacağına memurluk mesela istihdam olarak görülmekten çıkarılsın. ihtiyaç neyse o alınsın.
  edit: şimdi bir konuya ekleme şart oldu. gelen mesajlar hep şu şekilde. "asgari ücretliler dururken memura neden zam yapılıyor". bu cehennemde kuyularda her milletin ayrı ayrı yanması fıkrasına benziyor. bizim milletin kuyusunun başında zebaniye ihtiyaç yok çünkü birisi çıkarken öteki aşağıya çekiyor. burada belli konularda bazen fikir beyan ediyorsun. futbolla ilgili bir sorunu yazıyorsun öteki zıplıyor ekonomi daha önemli neden futbol, nafaka konusu açılır başkası zıplar ülke savaşta derdiniz bu mu. her bir şeyi başka birşeyle mukayese var. kardeşim daha açık yazayım. sen memurun 10bin maaş aldığını mı zannediyorsun. 3 bin maaş alan memur da var. asgari ücret ne kadar? 2bin tl diyelim. e ne yapalım asgariyi 3 bin yapalım memurla denk mi olsun. o zaman o adam kpss falan çalışıp girmesinin ne anlamı kaldı. şunu teklif etseler ülkeye eminim kimse kabul etmez (cehennem-kuyu fıkrası misali) asgari ücret 3 bin olsun memur maaşı 4 bin olsun. yok memura geleceğine hiçbirimize gelmesin denir. bu memuriyete bakış açısı ile alakalı. öğretmenlere mesela büyük bir kin var. öğretmene bir iğne fayda dokunsun istemiyor kimse. iyi de kardeşim tüm öğretmenler mi kötü, veya hepsi mi ölsün. bana da sorarsanız devlet elini eteğini çeksin herşeyden özelleşsin ama olmuyor. özelleşmiyor. memura zam konuşacağımıza iş dağılımını arttıralım ülkede. eski türkiye gibi kimse minnet eylemesin devlet memurluğuna. özeldeki çalışanın hakkı daha sağlam korunsun. sosyal medyada çalıştığı firmayı eleştiren birisini takip etti diye işten çıkarılan işçi var mesela (tazminatsız!!). e bu adam belki de 2 gün önceye kadar 657 kalksın diyordu. 657 kalkacağına neden özel firmada çalışanların hakları 657'yede benzemiyor diye hak arayışı olsun. ama yok. o cehennem kuyusunda beraber yanacağız. başka çare yok.
 • asgari ucretliler köle tabi muhalefetin bile umurunda degil.
 • muhalefet sayesinde geçmiş yıllarda fazla zam alan asgari ücretliler üzerinden tepki gösterilen zam. gerçekten toplumsal hafıza çok önemli bir konu. insanlar kısa süre sonra yapılan her şeyi unutuyor. ya da unutmamak işlerine gelmiyor.
 • akp tarafından her zaman olduğu gibi yine reddedilecek bir tekliftir.
 • zaten reddedilmelidir.

  böyle bir mantık olur mu?
  adam devletin memuru aldığı maaş yaşaması için yeterli olmalı, ben vergiyi devlet bana hizmet etsin diye veriyorum, başka bir şey için değil.

  kimseye yardım edilmemeli bu arada, dediğim gibi ben parayı bana hizmet getirilsin diye veriyorum.
 • gayet mantıklı bir yardımdır. olmayacağından eminim.
 • maaşı var ya yetmiyomu
 • asgari ücretliye yapılması gereken yardımdır
124 entry daha