şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir tasarruf kampanyası. ülkemiz sıkıntılı ve buhranlı günler geçirirken memurlar 4 bin ila 6 bin tl arasında uçuk kaçık paralar almakta buna karşılık gün boyu neredeyse hiç bir iş yapmamakta ve bu da ülkemizin sırtına büyük bir kambur oluşturmaktadır. sayın cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum. memurlarımızın iyi bir tetkikle incelenip en az %40 nın görevden alınmasını ve görevde olanlarında maaşlarına bırakın zammı mevcut maaşın da düşürülmesini tavsiye ediyorum. arz ederim. bimerden de desetek vereilim arkadaşlar.
  • kpss’den 60 puan alamadığı için memura laf atan yazar sıçmığı. memur olmadığın iyi olmuş zihin olarak yatmaya meyilli olduğun belli. görevini layıkıyla yapan oldukça fazla memur var bu ülkede. liyakatın ayaklar altına alınması 657’nin suçu değil eğer eleştireceksen sistemi eleştir.
  • yıllardır dolar bazında maaşlar düşerken hangi zamdan bahsettiği bilinmeyen yazar hezeyanı. orta sınıf diye bir şey kalmadı ülkede, adamın gözü hala memurun kazandığı üç kuruşta.
  • (bkz: adam haklı beyler dağılın)
    bu iddiada bulunan malların ülkedeki 81 vali, ankaradaki bakanlıkların, bürokratların, belediye başkanı ve şürekasının makam sevdasına harcanan yüzbinlerce memur maaşına denk harcamalara ses etmeye götü yemediği için burada memur maaşları üzerinden vatan millet muhabbeti yapan bir kancığın aklına gelebilecek über girişim.
  • tamam. ananı gönder, memurları temsilen ben görüşecem bu durumu!

adam haklı diyen de göndersin anasını. toplu görüşme olsun.

t: teklif edenin ve teklife katılanların analarıyla görüşülecek kampanya.
  • neyse ki senin ne düşündüğünün bir önemi yok allah'ın vasatı.
  • memurun netiyle bürütü arasındaki paradan yapılan yardımlarla yaşayan bir sürüngenin yakarışı.