şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok güçlü, damızlik bir boğa köyündeki tüm ineklerle çiftleşmiş. ınekler yetmeyince diger hayvanlara ve hatta köyün kadinlarına yan gözle bakmaya baslamis. bu durumdan rahatsiz olan köy ahalisi ne yapsak diye düsünmeye baslamis. köy ihtiyarheyeti toplanmis ve ünü tüm ülkeye yayilan bogayi devlet üretme çiftligine satmaya karar vermis. bakicilari devlet üretme çiftligine satilan bogayi ineklerin arasina salmis, aradan birkaç gün geçmis ancak bogada hiç bir haraket olmamis. agacin altinda gevis getiren boganin bakicisi yanina gitmis ve :
    - boga kardes, köydeyken seni kimse tutamazdi, ne oldu hasta misin?
    diye sormus. boga, bakicisina yavasça dönerek :
    - eeee ne yapalim? artik devlet memuru olduk, demis...
  • patronuna köle olmak için yanıp tutuşanlara az görünmektedir oysa memurlar insani şartlar altında çalışmaları gerektiği kadar çalışmaktadırlar.

sen kafanı buna takacağına patroncuğuna söyle tosuncuk evlatlarının bir akşam yemeğine verdikleri paraya kıyıp 3-5 eleman daha alsın. sen de memur gibi insan kadar çalış eşek kadar değil.
  • sistemin bozuk olmasıdır.genelde 16:30 civarında masaüstündeki tüm iconlar gizlenir taskbar için ise otomatik gizle seçeneği seçildikten sonra güzel bir mavi ekran duvar kağıdı konur.afiyet olsun.

ha durun lan uğraşmayın indirin bak burdan
  • işten atılmak gibi bir korkularının olmamasındandır. en fazla sürgün yerler hepsi bu.

kaynak:annem.

here's what she say:

" ilkokulda lisede çalışkandım düzenliydim tertipliydim, girdim 19 yaşında memuriyete, bir baktım tepeme bindirdiler bütün işleri bana veriyorlar yapmayınca cıkcıklar kınamalar.... sonra ne oldu? babanla tanıştım evlendim ve işi bıraktım. yine girsem yine bana yüklerler vururlar kırbacı. "
  • anlatılan hikayedeki gibi değildir. herkesin bildiği gibi işinin garanti olmasındandır.

mesela ben kamuda memurum (mühendis). özel sektörde uzun yıllar dirsek çürüttükten sonra kamuya geçtiğim için çalışma alışkanlığımı bırakamadım. kendime ekstra işler çıkartarak özel sektördeki tempomun beşte biri tempoyla kendimi hiç sıkmadan çalışıyorum. amirlerim de gayet memnun bu durumdan.

amirlerin her daim şikayetçi olduğu göt büyüten bir tayfa var. adamlar yatışa alışmış. gel gör ki amirler hiçbir şey ya-pa-mı-yor-lar. en fazla başka işletmeye geçici görevlendirme ile yolluyorlar. 6 ay sonra geri geliyorlar.

şimdi ben de o göt büyüten tayfadan her hangi biri de aynı maaşı alıyoruz. umurumda mı? hiç değil. ben işimi yapıp gönül rahatlığıyla kafamı yastığa koyuyorsam, gerisi sikimde bile değil afedersiniz.
  • memur'un köle olmamasından kaynaklanan sebeptir. günün12 saatini ofiste eşşek gibi çalışıp geçiren geri kalan zamanlarda da memurlara bok atan sığ beyinliler ömürlerinin sonuna kadar patronları daha çok kazansın diye didineceklerdir.

apayrıca

(bkz: 2015 yılında memura yüzde 3+3 zam verilmesi)

(yüzde 3) 57 liraya falan tekabül ediyor.
  • amk eğitim sisteminde ve amk gelir düzeyinde parası olmadığından bastırıp okuyamamış, derslerine çalışsa da babasının maddi gücü yetmemiş veyahut ailesine bakması gerektiğinden okula gidememiş, buna rağmen bir çok memurdan daha hafiye,cevval ,zeki ve keşfedilmeyi bir köşede bekleyen taşeron eşşekleri varken çalışılır mı ... onlar niçin para alıyor. memura hizmet için...
  • 1)gotveren bir amire sahip olmasidir.
    2)calismayan memurdan cok calistirmayan devletin olmasi.

3)1 kisilik sikko bir işi ota boka kontenjan acip 10 kişiye vermesi.

4)tabiki gotunun saglam olmasi atsan atilmaz, satsan satilmaz.

5) calisani daha cok zikip ;calismayana arada lutfedip calisdiginda odul verilmesi.

bunlarin cogu kemikleşmiş amir ,mudur vs den gelir.
    lakayit bir ortamdir.amirinle.akraba olmussundur.oyle laylaylom.gider.

en alt amirden baslayacaksin.hepsine belli donemde rotasyan cekeceksin.duzenli denetleme yaptiracaksin ve isini hallettiremiyorsan silsile yoluyla hep bir uste sikayet edeceksin.bimeri kullanmaktan cekinmeyeceksin.

bunlar.vatandaslarimiza uyaridir.amirler ne kadar gotos olursa olsun kral gibi yaglanirsa o egosunu silah gibi kullandirtabilirsiniz.