şükela:  tümü | bugün
  • gerçektir, tartışılmazdır.

baktığınız zaman performansa dayalı bir maaş sistemleri yok, yata yata maaş alıyorlar.

canları sıkıldıkça istedikleri zaman doktorlardan rapor alıp işe gitmiyorlar.

işe gittiklerinde en çok kafa yordukları şey boş vakitlerini geçirmeye çalışmak.

bu adamları özel sektöre koysan beş para etmezler.

bu dediklerimin doğru olduğunu kanıtlayan en büyük şey ise, ölene kadar çalışmadan devlet bana baksın diye kpss'yi kazanmak isteyen vasıfsız bir yığın genç.
  • özel sektörde part time iş yaparken yaşadığımız yorgunluğu gelir devlet dairesinde dinlenerek geçiştirirdik. 657'nin en hiperaktif memuru olarak söylüyorum bunu.
  • temelsiz bir tespit...

arkadaşım kaç defa anlatıcaz? neden anlamakta güçlük çekiyorsunuz? mesele memurun iş güvencesi olması değil. mesele özel sektörün güvencesiz oluşu.
    mesele sağlıklı bir denetim ve adalet sistemi işletemememiz.

hayır sanki memlekette bütün esnaflar dürüst, bütün ustalar zamanında iş teslim ediyor, hiç bir müteahhit-galerici-emlakçı orospuçocukluğu yapmıyormuş gibi memura olan bu kin neyin nesidir?

dolmuş şoförün üniversiteli kıza tecavüz eder, cesedini yakar. o muhteşem çalışan özel sektörünüzün çok şahane marketlerinde çerez paketinden fare ölüsü çıkar. o süpper disiplinli özel sektörünüzün bankaları ananızın donundan bile aidat kesme derdinde.

hiç bana kurumsallaşma masalları da anlatma kardeşim. çok kurumsalını da gördük. aha metro turizm orada yolcuların suratına boşalıyorlar. aha pegasus orda duruyor herifler sıçtığın boka ücret kesme telaşında.

edit: imla
  • (bkz: yaw he he)