şükela:  tümü | bugün
 • her benî adem'e, kendi kıyametini yaşayıp*, ondan sonraki yaşamını sürdüreceği yere bırakılmasını müteakip tevcih edilecek sorular bombardımanının başlangıç noktasını teşkil eden ve ''rabbin kim?'' anlamına gelen soru.

  bu soruyla başlayan ve zerrenin hesabına varıncaya kadar en ufak ayrıntıya odaklanacak muhasebe ve ırgalama süreci, zincirleme olarak 'men nebiyyuke?'*ve ''ve ma kitabuke?''* sorularıyla devam eder.

  herkes, hayatında en çok kiminle ve hangi matbuat ile hemhal olmuşsa gayri ihtiyari o cevaba sürüklenecek. ve herkesin rabbini, peygamberini ve kitabını söyleyeceği bu süreçte, rabb olarak kimisi hevasını*, kimisi kadını, kimisi erkeği, kimisi parayı, kimisi şeytanı, kimisi isa'yı, kimisi de ali'yi işaretleyecek. ilaveten, peygamber olarak, bilinen peygamberlerden başka, yeryüzünde kendine taraftar toplayıp insanları arkalarından sürüklemiş ölümlü düşüncelerin konsantre kanaat önderleri, kılavuz insanlar olarak ve kitap olarak da kur'an, tevrat ve incil'den başka, akıllara gelebilecek her türlü neşriyat, kılavuz kitap olarak beyan edilecek sorguculara.

  ve orada hayat, herkesin olmasını umduğu şekilde sürgit devam edecek. zaten olay ''show must go on''dur ve devam edecek olan şey, varlık umanların varlığa kavuşmaları, yokluk umanların da yokluğun karanlık koridorlarında bir girdaptan öteki girdaba seyirtip durmaları olacak.
 • - men rabbuke?
  - ne diyosun abi, anlamıyorum?
  - men nebiyyuke?
  - err, do you speak english?
  - ve ma kitabuke?
  - voulez vous coucher avec moi ce soir?
 • #60956684 isimli entrysiyle * dikkatimi çekmiş yazar. ve galiba da yeni yazar; hoş gelmiş...
 • düzgün bir insana benziyor. sayıları o kadar azaldı ki, tanımam etmem yine de iki tane entry'sini okuyup mutlu oldum kendisi adına.
  umarım böyle kalır hep.
 • şu (#61637864) entry'siyle ruhumu okşamış yazar.
 • kendisine mesaj atmak isteyip atamadığım. nasıl ulaşabileceğimi bilmediğim hemen hemen her yazısında ortak noktalarda buluştuğum, bir yazısında ayrıştığım ve kendisine sorular sormak istediğim akıllı ve keyifli bir yazar.
 • bugun debe'ye giren bir entry vesilesiyle nickini gorup yazdiklarini okumaya baslamamla, goz yaslarina bogulmama neden olan yazar.

  iyi insanlar iyi ki var.
 • yazdıkları çok güzel olan iyi kalpli bir yazar. dün attığım mesaja teşekkür etmiş. tekrar bir şeyler yazmak istedim mesajlarını kapatmış. eğer mesajlarını tekrar açarsa konuşmayı çok isterim kendisiyle. yazdıklarından kendisini anneme benzettim. bir anne olarak sorgulayan açık fikirli aydın iyi kalpli bir insan yetiştireceğinden eminim. hep mutlu kalsın
 • çok ayar gördüm, verdim, aldım da hatta ama bu ablamız ayarda çığır açmış.

  tebrik edilesi yazar.
 • özel mesajların ifşasının uçurulma sebebi olabileceğini bilmeyen yazardır.