şükela:  tümü | bugün
  • ay yapım'ın çok yakında star tv'de başlayacak olan, fransız dix pour cent (call my agent) dizisinin yerli uyarlaması.

ilk teaser yayında!
  • orijinalinin de temposunun çok yüksek olmadığını hesaba katarsak uyarlama anlamında başarılı olabilir. ama türkiye gerçekliğine uymayacaktır. mesela ınstagram'da askeri operasyon paylaşımı yapmadığı için magazin programında hedef gösterilen bir oyuncu müşteri koymazlar herhalde diziye.
  • orjinali; "call my agent" andrea rolü sansürlenecek mi yani? yerli de canlandıran canan ergüder. bakalım göreceğiz.
  • büyük heyecanla beklediğim uyarlama. teaser'ı umutlandırdı. menajer kadrosuna baştan sona bayıldığımı şurada belirtmiştim zaten. tek korkum, bu kadar insan ilişkileri ve doğasına dayalı, vurdu kırdı, itiş kakış olmayan bir iş bizim televizyonlarda yer bulabilir mi, bulursa kalıcı olabilir mi?
  • yabancı bir diziden uyarlama yapmanız oyuncuların dış görünüşlerini birebir kopyalamanız gerektiği anlamına gelmiyor. aynı tipleri izlemek isteyen açar orijinal versiyonu izler zaten, bu haliyle çok yapmacık ve itici gözüken bir dizi.
  • 1 sene önce dix pour cent başlığına yazmıştım. türk dizilerine uygun hikayesi var yakında yapılır diye. buyrun buradan yakın. yapıldı.
  • ay yapım gediklisi barış falay, behzat ç ikilisi canan ergüder ve fatih artman. bu iş tutar bence. bekleyelim.
  • az önce fragmanını gördüm star tv’de. orijinalini beğenen biri olarak bi şansı hakedeceğini düşünüyorum. türkiye’de menajerlik piyasasını eleştirmekten çekinmezler umarım. böyle özgünlükler diziyi daha da izlenir kılacaktır.
  • spin off'u da: "menajer yoksa sekretere not bırak." olarak yapılabilecek dizi.
  • ikinci teaserı ile merakımı cezbetmiş yapımdır. barış falay ve fatih artman gibi, çirkin karizmasının dibine vuran adamların yanına canan ergüder gibi bir kraliçeyi koymuşlar. tutar bence. ayrıca modern bir mad men havası aldım.