şükela:  tümü | bugün
  • arhavi'ye kadar gelinmişken mutlaka görünmesi, görmekle kalmayıp altında yüzülmesi gereken şelale.
  • arhavi'ye yolunuz dusmusse gidip gormeye deger. fotografları biraz aldatıcı sanki. ya yagmur yagarken cekmisler ya da kar sularının erimeye basladıgı donemlerde cekmisler. cunku fotograflara baktıgımda "off bunun altına girersem usten sular diken diken inerek masaj yapmaz sırtıma, gomer beni suya" demistim fakat oyle degilmis. pek tabi tepeden inen o buz gibi sularla masaj yaptırabildim sırtıma. gomemedi yani.

selaleden de ote kamilet vadisi daha bir gorulmeye deger. vadinin ancak bir noktasına kadar arabayla ilerleyebiliyorsunuz. onceden cok daha kotuydu yolu ve araziye uygun olmayan bir aracla cıkmak pek mumkun degildi. simdi cok daha duzgun fakat yine de dar, dikkatli kullanmak lazım. araba yolu bittikten sonra patika bir yoldan 45-50 dakka yurumek gerekiyor ki eger bir doga severseniz, bu patika yol muhtesem. patikanın baslangıcında 100 metrelik bir zipline var. henuz 1 ay olmus yapıldıgı. adrenalin sevdalıları icin hos bir deneyim lakin adrenalin bagımlısını kesecek bir deneyim degil 100 metrelik zipline. artvin-borcka arasındaki yolda kurulmus zipline daha bir tatlı, daha bir yuksek.

yolunuz oraya kadar dustuyse, hopa'da balıklı koyundeki selaleyi de gorun derim. mencuna'dan daha buyuk ama pek turistik reklamı yapılmayan bir selaledir. aynı sekilde diger zipline'ı da deneyin diye onereyim.