şükela:  tümü | bugün soru sor
 • menderes belediyesi tarafından ilçenin 43 kilometrelik sahil şeridindeki tüm şezlonglar kaldırılarak, vatandaşların plajlarda gönüllerince yararlanmasının önü açılması olayı. bu şezlong mafyası her ilde sahil kenarlarını şezlonglar ile işgal edip, insanlara ücretsiz denize girebilecekleri, güneşlenebilecekleri bir alan bırakmıyorlar. bu bakımdan çok iyi olmuştur. diğer sahil belediyelerinden de aynı tutumu bekliyoruz.

  link
 • erken sevinmeyin. çok değil bir kaç ay sonra belediye ile anlaşma yapmış bir firmaya kiralanır orası sonra girişte bir şezlongta iki kösülürsünüz. belediye ne zaman iyi bir iş yapsa altından böyle şeyler çıkıyor.
 • yerel seçimler öncesi sezonun da düşmesi fırsat bilinerek yapılan gaz alma operasyonudur. sahili şezlongçulara kiralayan da belediyeydi zaten. bunun savaşını üç yıldır veriyoruz, neden şimdi?

  ayrıca belediye imar planına aykırı olarak yapıp ve mahkeme kararını tanımaksızın yandaşına verdiği o ucube yapıyı bi açıklasın önce.
 • yaw tam da tribünlük olay.
  peki o sahile gittim ben ve şezlong istiyorum.
  plaja havlumu serip uzanmak istemiyorum.
  gidiyorum bir işletmeye bana bir şezlong verin diyorum, adam 20 tl mi alıyor ve veriyor. abi şemsiye? o da 20 tl diyor.
  evet işletmenin sahile şezlong koyup kiralamasına engel olabilirsin ama adam dükkanının önüne yığar şezlongunu şemsiyesini oradan kiralar.
  ben yaptım. biliyorum.
  bodrum karaincirde, sahile gelip bedavaya şezlongda oturup bedavaya şemsiyeden faydalanmak isteyen müşterilerden bıkmıştım ve sahildeki tüm şemsiye ve şezlongları toplayıp, sahili de temizlemeyi bırakmıştım. isteyen gelip şezlong şemsiyeyi kiralıyor, istediği yere kuruyordu. çöplerini de bırakıp siktirolup gidiyorlardı. bir süre sonra müşteriler kendi aralarında kavga edip bize yalvarmaya başladılar, sahili temizleyin, şezlongları, şemsiyeleri koyun diye.

  boş iş, gerçekten boş iş. o sahil şeridini o belediye kaç işçi istihdam ederse etsin temizleyemez.

  bence işletmecilere gün doğmuş. daha az iş gücü, daha çok kar.
  kaş yapayım derken göz çıkarmış belediye.
 • akp'li belediye başkanının icraatidir. yerel seçim öncesinde bunu buraya not düşelim.