şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: florya plajı)
  • menekşe plajı boğazdan karadeniz'e doğru ilerlerken, rumeli kavağı'nı ve askeri plajı da aştıktan sonra 10 dakika mesafede, solda kalan plajdır. eskiler karataş diye de bilir ama asıl karataş askeri plajdan hemen sonraki küçük bir koydur. bu plajın özelliği son birkaç yıldır haftanın ilk 6 günü sadece kadınlara hizmet vermesidir. müşteri kitlesi eminönü ve sarıyer'den kalkan büyük motorlarla taşınmaktadır. %90ı kara çarşaflıdır ama plaja ayak basınca tangalar saçılmakta ve topless bağyanlar ortalığa serilmektedir. mantarların yakınından bir sandal geçecek olsa çığlık atar hatta taş atmaya çalışırlar. plaja fotoğraf makinesi ve kamera sokulması yasaktır. erkek sinekler serbest olabilir. akşam 5 gibi motorlar bunları geri taşımakta, hepsi motora binerken yine kara çarşaflarına bürünmekte, güneş yanıklarıyla da kocalarına fantazi yapmaktadırlar. ayrıca bu kadınlara türbanlıyken nasıl böyle bronzlaşabildikleri sorulduğunda "tesettür mayosunun kumaşı çok özel onun altından böyle yanabiliyorsun" diyenler olduğu görülmüştür. oha. plaj pazar günü ise karmadır. geçen cumartesi bu plajın hemen biraz gerisinde denize giriyor olan annemlerin yanına gitmek için iskelesini kullanmak gafletinde bulundum, tabii ki iskeleye iner inmez kapıdaki kadın motor görevlisine "hoop hoop erkek indiriyorsun baksana" diye çıkıştı ben inmiş bulundum ama "kadınlar şimdi soyundu sabah erken gelseydiniz alırdık, lütfen saygı gösterin*" laflarıyla plaja alınmadım, iskeleden atlayp yüzerek yan koya geçtim. cidden alınmayacağımı düşünmemiştim.
    bu arada (bkz: bikini giyen pislikleri istemiyoruz).. baskı insanı yapmak istediklerinden caydırmaz, sadece ikiyüzlüleştirir.
  • türkiyenin karayüzlerinden, 2 tane daha var bunlardan istanbulda.
  • burası aslında özel mülktür, menekşe ismi, sahibinin soyadıdır. uzun zaman kadınlar plajı olarak işletildikten sonra kendi haline bırakılmıştır.
  • suriyelilerin yaz kış yaşadığı plajmış.