şükela:  tümü | bugün
  • bu gece yarısı kısmi açılmıştır. tamamı yıl sonuna açılacakmış. mevcut yolu bilen bilir, trafiği saç baş yoldurur. yap işlet devret ile yapıldı. içtaş-kalyon-astaldi yaptı. gayet de hızlı ve güzel yaptılar. 7/24 çalıştılar, ellerine sağlık. 50km otoyol, 41 kilometre bağlantı yolu yapıldı. ücreti de astronomik olmayacak. en çok 20 lira diye tahmin ediyorum. kamyonları alsa bile şükür. yeni foça bağlantı yolu çakmaklı’ya kadar demir çeliklerin arkasından gidecek. mad max yolu da hafifleyecek. çandarlı limanı açıldığında daha da anlamlı olacak. büyük ihtimal ilerde bergama üzerinden, soma civarı istanbul izmir otoyoluna bağlanır. daha sonra belki çanakkale köprüsüne de bağlanabilir.
    http://www.hurriyet.com.tr/…dakika-surecek-41360515

aliağa-izmir 10.65 liraymış, cidden iyi fiyat. bu arada zamanında çevre yolunu ağır sanayi ilçesi aliağa’ya yapmak yerine çeşme’ye yapmanın mantığı ne allah aşkına?
  • menemen-çandarlı en uzun mesafesi 20.30 lira olarak açılan otoyol.

ücret tarifesi
  • fiyatı çok uygun olmasa da ağır taşıtları alarak trafiği azaltacak olan yol.

yalnız unutmamak lazım koyundere menemen arası çevre yolu bitmeden pek işe yaramayacak. zira ne menemen merkez - otoyol arası geniş ve yoğunluğu kaldırabilir ne de insanlar yoldan çıkıp otobana girer.

çevre yolu bağlandığında ise direkt olarak trafik oraya doğru akıyor olacak.
  • yap-işlet-devret modeliyle yapılan 35.000 araç günlük geçiş garantili yoldur. 50 km otoyol, 41 km bağlantı yolu bugün kullanıma açılmıştır.
    ücret ise ütopik, 20 tl!
  • aile arabalarıdan çok tır, kamyon ve lüks otolara hizmet edeceğini düşündüğüm yol. ortalama bir kamyon ücretsiz yoldan giderken zaten 20 lira fazladan yakıyordur. keşke 6-7 lira bandında bir fiyat olsaydı da menemen ve aliağa trafikleri rahatlasaydı

düz düz düzenleme : oylegolas uyardı. kamyon ve tır'lar için 51-64 tl imiş geçiş ücreti. bu yol hiçbisikime yaramaz gibi geliyor.
  • bizim vergilerimiz ile yapılan yolun halka hizmet olması gerekirken bize parayla satılıyor olması çok ilginç.
    tek temennimiz trafiği rahatlatması.
  • saçma sapan fiyatlar belirlenmiş yoldur. 20 tl akaryakıt yakılmayacak mesafe için(50 km otoyol) 20 lira geçiş ücreti belirlemek nasıl bir kafanın ürünüdür acaba.
  • ağır vasıtaların zorunlu tutulması halinde trafik rahatlayabilir. ücret tarifesinden dolayı zorunlu tutulmazsa trafik adına faydası olmayacak gibi görünüyor.
  • ben bunu bergama'ya kadar çevre yolu kapsamında yapılıyor sanmıştım da sevinmiştim, meğer yap - işlet - devret modeliymiş.

torbalı'ya acaba gişeler kalkar mı diye düşünürken bunu da paralı yapmışlar, hiç kullanmam sanırım. çeşme'ye bile eski yoldan giden adamım.
  • yeni yapılan tüm yolların ücretleri km ye bölündüğünde aracın km de yaktığında daha fazla çıkıyor...