• menemen-çandarlı en uzun mesafesi 20.30 lira olarak açılan otoyol.

ücret tarifesi
  • yeni yapılan tüm yolların ücretleri km ye bölündüğünde aracın km de yaktığında daha fazla çıkıyor...
  • 9 km'lik en kritik hattı olan koyundere bölgesi hala eklenmeyip olup, 2 aydır hiç bir sike yaramadan kullanılan yoldur. ulan ben o lanet menemen hattını otobandan geçemedikten sonra ne bokuma yarayabilir bu yol? neden açmıyorlar şu 9 km lik yolu? açılacaksa ne zaman açılacak? kendimi hıyar gibi hissediyorum lan. adamlar resmen 9 kmlik yolu bitirmiş trafiğe açmıyor.
  • bi ara kacak giriliyordu onu da kapattilar. açın artik yolu.
  • ben bunu bergama'ya kadar çevre yolu kapsamında yapılıyor sanmıştım da sevinmiştim, meğer yap - işlet - devret modeliymiş.

torbalı'ya acaba gişeler kalkar mı diye düşünürken bunu da paralı yapmışlar, hiç kullanmam sanırım. çeşme'ye bile eski yoldan giden adamım.
  • 55.50 tl olan yoldur. bence uygun 2 dolar etmektedir. en azından 2 dolara şahin doğan görmüyoruz. swh
  • geçen yıl kasım ve bu yıl temmuz ayında toplamda 2 kez kullandığım yol.
    bu kadar lüzumsuz olur bir yol. candarli yol ayrımından girip cigliye kadar trafiğe uğramadan giderim umuduyla girdim bi baktım yolun sonu menemen sada hastanesi..
    ee zaten oralar benim hızımı kesiyordu. 2-3 tane aliağa foça ışıkları değildi ki mesele..
    üzerine dünya para verdim. saçma sapan..
  • an itibariyle google haritalara güzergahı eklenen otoyoldur. ayrıca, işleten firma sokak görünümünü de eklemiştir.

ekleme: ocak 2020 bitecek hala menemen-izmir arası yol açılmadı. menemen trafiğinin anasını ağlatıyor.
  • 2 aydır bitik olan koyundere bağlantı yolunu sadece '' tayyip erdoğan '' gelecek diye açmadıkları otoyoldur. söz konusu yol bağlanmış olsaydı 2 aydır lanet menenen trafiği tarihe karışacaktı.
  • aile arabalarıdan çok tır, kamyon ve lüks otolara hizmet edeceğini düşündüğüm yol. ortalama bir kamyon ücretsiz yoldan giderken zaten 20 lira fazladan yakıyordur. keşke 6-7 lira bandında bir fiyat olsaydı da menemen ve aliağa trafikleri rahatlasaydı

düz düz düzenleme : oylegolas uyardı. kamyon ve tır'lar için 51-64 tl imiş geçiş ücreti. bu yol hiçbisikime yaramaz gibi geliyor.
hesabın var mı? giriş yap