şükela:  tümü | bugün
  • kaynak

ne kadar da adil bir yargılama sistemimiz var. gördüğünüz gibi suçlular "asla" cezasız kalmıyor, yeter ki muhalif olsunlar.

aynı "tarafsız" yargının (bkz: ankapark) için harcanan 750 milyon dolar paranın da peşine düşüp, alakalı kişilerin tutuklanmasını sağlaması diliyorum.
  • adaylığını da onaylamadığımız biriydi, yerel halkın yiyiciler dışındaki kesimi olarak. bugüne dek görülmemiş kadrolaşmanın altına imza attı, hunharca sömürdü kaynakları.

şahsen hiç bir adaya özel yakınlığım yoktu. orda oy da vermiyorum, doğup büyüdüğüm yer ama seneler önce ayrıldım. eşim dostum oralarda. kimse için hakkaniyetli, adaletli demem ama bu kadarını en son ilhami gürsoy skandalında görmüştük. iktidarı eleştirirken mangalda kül bırakmayan chp, onca uyarıya ve geri bildirime rağmen yanlıştan çok çok geç döndü. çoktan ihraç etmeliydi hatta aday göstermemeliydi.
  • nedense sadece 3 entry ile sınırlı kalmış olan başlık. menemen belediyesi'ndeki yolsuzluk, zimmet ve irtikap iddiaları sadece chp'li belediye başkanı ve ekibiyle sınırlı değil. iyi parti izmir il başkanı oğuzhan y, izmir büyükşehir belediyesi meclis üyesi tarkan fikret ç, ve iyi parti karabağlar ilçe yönetim kurulu üyesi mustafa ç. de kadroya dahil.
    --- spoiler ---

çıray’dan menemen belediyesi açıklaması: gözaltına alınan iyi partililer hakkındaki iddialar ciddi, görevden alınmalılar
    iyi parti izmir milletvekili aytun çıray, menemen belediyesinde 'ihaleye fesat karıştırma ve tehdit' suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan iyi partili isimler hakkında açıklama yaptı. derhal görevden alınmaları gerektiğini söyleyen çıray, “bana gelen bilgilere göre iddialar çok ciddi. iyi partili bu isimler çoktan görevden alınmalıydılar” dedi.
    izmir’de, menemen belediye başkanı eski chp’li serdar aksoy'un da aralarında bulunduğu 26 kişi "zimmet ve irtikap" iddialarıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. gözaltına alınan isimler arasında iyi parti izmir il başkanı oğuzhan y, izmir büyükşehir belediyesi meclis üyesi tarkan fikret ç, ve iyi parti karabağlar ilçe yönetim kurulu üyesi mustafa ç. de bulunuyor.
    --- spoiler ---
    https://www.yenisafak.com/…vden-alinmalilar-3576437
    https://www.milliyet.com.tr/…soy-tutuklandi-6362607