şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 3 yumurta gır, içine tumatis koy. vay çok lezzetli aman böyle bir şey yok. allam aklım çıktı.

  kardeşim menemen bu, yağ, yımırda ve tumatiz dışında bir özelliği yok bir şeyi yok.

  bence kesinlikle omlet daha lezzetli.

  aksini iddia eden fedöcü, fatan hayinidir.
 • insanlar soğanlı mı soğansız mı diye tartışırken, görsel olarak ve lezzet olarak, aslında oldukça vasat bir yemek olması durumudur.

  italyan mutfağını kahvaltı konusunda bize göre daha başarılı buluyorum. yumurtayla domates pişirme konusunda da daha başarılılar.

  örnek

  bu da bizim menemen

  ayrıca:

  (bkz: frittata)
 • eskiden olsa belki katılacağım ama yeni türkiyede asla katılmadığım durumdur.

  öncelikle mutfağımız da kaderimiz gibi kaostan oluşuyor büyük ölçüde. yani yaklaşım olarak tattan ziyade tatların birleşimi var. bu yüzden yemeklerimiz zor ve standart yakalanması zor. özet geç diyenler için salçalı suya ne koyarsan yemek oluyor diyebilirim.

  ancak menemen bu konuda ayrılıyor zira böyle bi kaosun yaşanmadığı ve gerçekten domatesin tadını aldığınız nadir yemeklerimizden. bu yüzden bizim için özeldir. ki zaten biz salçalı sudan ciddi anlamda sıkılmış durumdayız. bu yüzden yabancı mutfaklar kolaylıkla yer edinebiliyor bu coğrafyada. karşı da değilim, şuan global anlamda mutfak sektörü çöküş yaşarken bizim azınlıkları kovmamızdan mütevellit düşen kalitemiz bu soruna rağmen artıyor günümüzde. sıkıldık kardeşim uyduruk kebaplardan. sen iyi et de tedarik edemiyosun, yapana da kızmıyorum da bu kadar kebapçı olmaya gerek yok... neyse bunlar hep başka konular...

  eskiden olsa menemen anlamsızdı benim için çünkü ben memlekette senede 2 ay adam gibi çanakkale domatesi bulabiliyordum. domatese acıkmamıştım yani.

  yerli ve milli islamcı türkiyemizde tarımda yapılan atılımlardan sonra ne domates kaldı memlekette ne yumurta. bunun sonucunda da kör öldü badem gözlü oldu. bu sene 2 kez iyi domatese denk geldim pazarda ikisinde de menemen yaptım ikisi de muhteşemdi...

  velhasılı kelam artık iyi bi menemen bulduysanız şöyle keyiflice çökün masaya. tadını çıkarta çıkarta yiyin. yiyin ki torun tombalağa anlatacak bişeyleriniz kalsın güzel günlerden! muhtemelen onlar bilmeyecek çünkü!
 • ya ağzı olan konuşuyor. 1 senedir italya'dayım. italyanlar bile bizim kahvaltılarımız bok gibi bir kahve, bir kruvasan yiyoruz sadece diye.

  çıkmış bu tipini siktiğim, bir tespitte bulunacak ya türk kahvaltısına ve menemene gömüyor. ben o kadar milletten adamla tanıştım, türk kahvaltısının yerinde diğerleri yerdeki bok kadar değersizdir.

  bir bok bilmeden konuşmayın.
 • milyonlarca öğrencinin, asgari ücretlinin, gurbette çalışanın bulunduğu ülkemde ayıb hatta çok ayıb bi’ tesbit olmuş, hele bir de son ekonomik durumlar falan..

  evde ne bulursak üzerine yumurta kırıp yediğimiz günler geldi aklıma, başlıktan utandım.!
 • değerlere sahip çıkmak gerek.

  sevmesen de, nefret de etsen milli değerler hususunda biraz da olsa milliyetçi olmanızı öneririm. kaldı ki; bizim kadar kendi milletini, milli değerlerini yeren başka bir halk daha yok sanırım.

  menemen lan. müthiş bir şey olabilir yahut nefret de edebilirsin ama bu topraklara özgü bir tat. elin italyanı gelip burada yemek programı yapıyor. senin bokladığın yemekleri anlatıyor. türk mutfağının eşsiz güzelliklerinden bahsediyor ama sen çıkıp objektif olmak adına bokluyorsun.

  sevin sevin. ülkenizi sevin. mevcut siyasi ortamdan nefret de etseniz, bizim topraklarımız burası.
 • siktir git yeme o zaman götüne koduğumun yaş baklası.
 • burada kapucino ve kruvasana kahvalti diyen italya yi övüyor.
  burada da (bkz: turkiyede etlerin lezzetli olmamasi)
  avrupa ve amerika yi ovuyor.
  arada bir geliyor işte.
  (bkz: geldi yine tipini siktiğimin)