• sadece islamist dezenformasyona maruz kalmamaniz icin sizi aydinlatayim.

kadin fransa dogumlu. ses yarismasina katiliyor juriyi “adeta buyuluyor” sonra medyanin ilgisine mazhar olunca 2016 yilindan facebook paylasimlari saciliyor etrafa. 84 kisinin oldugu (bkz: nice) saldirilarini oven, en iyimser haliyle ti’ye alan paylasimlar. once baglamindan kopardiniz diye yan ciziyor fakat paylasimlarini da siliyor bir yandan. bu arada kadinin fransa devletine karsi soyledigi seyleri siz burda turkiye hukumetine soyleseniz ertesi gun hapise girersiniz. ne yarismasi ne sarkisi? tabi sonra halk tepki gosteriyor - bas ortusune veya dinine degil - 84 kisinin oldugu bir teror saldirisini kivanc ve alayla karsilamasina ve fransiz televizyonu da diyor ki “inceleme baslatiyoruz, gerekirse diskalifiye edecegiz”. bu noktada kadin hemen abdullah ocalan modunu aciyor: “ben de fransa’da dogdum, fransayi cok seviyorum, annem de fransiz, ozur dilerim”

konu ozetle kadinin bas ortusu veya dini degil 84 kisinin olumune sebep olan teror saldirisini yuceltmesi.

yeterince ilgi cektigini, diger ulkelerde bas ortusu ve islamci magduriyetiyle prim yapacagini anlayinca da yarismadan cekiliyor.

edit: islamci sigirlarin entrilerini simdi okudum: yok uyum yok sik yok sok. ulan yalanci kopekler, ulan cahil ayilar, kadin zaten fransa dogumlu. yok neymis fasist tepkiymis de aslinda tepki uyumlanmaya calisan dogulu kadinaymis da bilmem ne.
  • son derece güzel bir sese, ama en az bir o kadar da sorunlu bir zihniyete sahip şahsiyet. nedense bizim medyada bu kıza yapılanlar başörtüsünden dolayı gibi yansıtıldı ama sosyal medya'da deaşlı teröristlerin fransa'daki terör eylemlerini öven paylaşımları ortaya çıkınca kıyamet koptu. ki kendisi de sonra özür dileyip "bir bok yedim"e getiren açıklamalarla yaptı. kaldı ki taktığı türbanın islami örtüyle bir alakası olmadığı gibi, ful makyaj ve mini etekle beraber katıldığı bir programda başındaki türban yüzünden hani sırf müslüman diye linç edilmiş gibi yansıtmak nasıl bir zekanın ürünüdür bilinmez.
  • merak edip sosyal medya mesajlarına baktım gerçekten saldırları yüceltiyor mu diye. tahmin ettiğim gibi aklı başında vicdanı olan insani değerlerini yitirmemiş sıradan bir insan gibi terörü yüceltmiyor tabii sadece veriliş tarzı ile ilgili eleştiri yapıyor. terörist hiristiyan, yahudi ya da inançsız olunca bu kimlikleri yanında verilmiyor. yani hiristiyan terörist, yahudi terörist , ataist terörist, budist terörist, hindu terörist olmuyorlar ama ne hikmetse müslüman olduğunu iddia edenler tarafından yapılınca katliamı yapan teröriste hemen müslüman kimliği yapıştırılıyor. bunun eleştirilmekle varolan bir gerçeğin tesbitini yapmış terörü desteklemek iftirasını nerelerinden uydurmuşlar acaba?

https://www.thenational.ae/…al-media-posts-1.703145
    http://www.dailymail.co.uk/…ce-france-comments.html
    http://www.bbc.com/news/world-europe-43002832
  • fransa'da maruz kaldığı sosyal medya linciyle katıldığı şarkı yarışmasından çekilen başörtülü kadın.
    savunmak da hiçbir dine sempatisi olmayan bana kaldı.
    öncelikle fransızların tavrı faşizme has bir ayrımcılık işareti.
    fanatik islamcı teröristlerin tavrından farklı değil.
    aynı oranda tehlikeli.
    öte yandan, sahneye çıkan kız, şeriatla yönetilen bir islam ülkesinde yapamayacağı bir şeyi yapıyor; şarkı söylüyor.
    hem de başörtüsüyle.
    leonard kohen'den bir şarkı söylüyor. hem ingilizce, hem arapça olarak.
    haliyle fransızların bu saldırısı bence islamdan çok batı değerlerini hedef almış oluyor.
    uyum sağlamaya çalışan bir müslüman genç kıza nefret kusuluyor.
    o yüzden hiç tereddütsüz çok faşizan olduğunu söyleyebiliyorum.
    fransız elçisi iletsin.
    bu tavrı lanetliyorum.
    edit: link
  • ekşiçi aydınlarımızın yaptığını yapmış, nice saldırısında saldırganlara giydirmek yerine hükümete giydirmiş, bu nedenle tepki almış.

https://www.amerikaninsesi.com/…andali/4248830.html

biz bunu yapanlara tepki gösterince çomar oluyoruz, yandaş oluyoruz sayın(!) sözlükçüler. kız sizin türkiye'de yaptığınızı fransa'da yapmış. haliyle hakettiğini görmüş.
  • hakkinda yapilan sosyal medya lincinin sonuna kadar hakli oldugunu dusundugum iki yuzlu insan. teror propogandasi yap sonra o insanlardan oy iste.
  • fransa the voice yarışmasına katılıp 4 jüri üyesini de etkilemeyi başaran, müthiş bir ses tınısına sahip olmasına rağmen fransızların bir türlü aşamadığı islamofobiye maruz kalmış bir dünya insanı. hallelujah şarkısı ne kadar güzel söylenebilirse o kadar güzel söylemiştir. hele arapça söylediği ikinci kısım ile arapça bile kulağıma zarif ve güzel geldi. böylesi bir değerin kıymetini bilmeyip, onu uzaklaştırmak gerçekten akılsızlıktır. ayrıca kendisi cevabı da instagrama yüklediği 'imagine' şarkısı ile vermiştir ki bence üzerine söylenecek söz yok.

"imagine all the people, living life in peace.."
  • kusursuz güzelliği tarif et deseler bu kızın yüzünü tarif ederdim.
    bu kız yanımda olsun ömrümün sonuna kadar bu kıza bakıp sesini dinlesem yeter.
  • insanlarin olmesini kivancla karsiladigi icin sorusturma geciren musluman.
hesabın var mı? giriş yap