şükela:  tümü | bugün
  • asrın hatasını yapmak istemeyenlerin göz atması gereken mesleklerdir. bekar ,evlenmek üzere olan ve kararsız kalan bekarlara belki bir nebze fikri yardım maksatlı düzülmüştür. şüphesiz insan karakterini genetik faktörler kadar çevresel faktörlerde belirliyor ve kişinin yaptığı iş büyük oranda artık onun bir karakteri haline geliyor. saydıklarım sadece benim tecrübe ettiklerim.

1 . bankacı : yalancı, risk almayan, garantici ve genel olarak mükemmeliyetçi olurlar, çok konuşurlar. bunlar akrabasına, eşine , dostuna tam bir güven duymaz. işlerinde hataya meydan vermemeleri zorunluluğundan mıdır bilinmez mükemmelliyetçilikleri vardır. onu bunu şunu pek beğenmez tekin bulmaz kısacası bankacıdan eş meş olmaz. zaten bakınız çoğusu evlenemez.

2. avukat: mesleğin verdiği şüpheciliği hiç bırakamadıklarından hiç bir zaman emin olamazlar. haklılar belkide "abi müvekkilim kendini haklı göstermek için adam tutup kendini kurşunlattı daha kime güveneyim" yakarışını bizzat kendim duymuşumdur. üstelik para kazanmak için çoğusu davacının haklılığına değil delillerin çokluğuna bakar. çift kişiliktir, laf canbazıdır.

3. kadın kuaförü, makyöz ve masör : bu kısım tamamen bekar kadınları ilgilendiriyor. erkeklerin kesinlikle kadınlarla çok fazla içli dışlı olacakları kişisel bakım gerektiren konularda yardımcı olmaları onların büyük oranda yavşak yahut yumuşak olmasına neden oluyor. bu tiplerle çok iyi kanki olun ama sevgili yahut eş asla.
  • (bkz: jigolo)
  • ...
  • akıllara enteresan şeyler getiren anket konusu. (bkz: dayınla evlenip napıcan)
    meslekle evlenip ne yapacaksın?

edit: başlığın orjinali 'evlenilmemesi gereken meslekler'di.
  • (bkz: şantiye şefi)
    (bkz: inşaat mühendisi)

iyi para kazanırsınız ama harcayacak vaktiniz olmaz.
    ayrıca şantiye şefinin parası pul, karısı duldur diye meşhur bir söz vardır.
  • (bkz: milletvekili)

kesinlikle evlenmeyin. yalancı hırsız vurdumduymaz tembel olurlar. eve bakmazlar. millete bunları yapan size ne yapmaz.*
  • (bkz: polis) bence. meslek gereği şiddet göstermeye meyilli.

edit: aldığım bir iki mesaja cevaben ve yanlış anlaşılmaması için açıklayayım. daha önce karşılaştığım durumlar nedeniyle polislik dedim. yani tüm polisler şiddet gösteren canavarlar demiyorum. örneğin polislik içinde emir-komuta zincirinin olması ve bunu ister istemez bazen aile içine de taşıyabiliyor. bu emirler bazen eşi tarafından veya çocuklar tarafından yerine getirilmemesi durumunda psikolojik olarak bu meslek sahipleri şiddete daha yatkın olduklarını düşünüyorum.
  • yalancı insanla evlenilmez diye bir algı yaratılmış. neden? çünkü yalan söyleyen kötüdür. hayret ediyorum,yalan söylemeyen insan görmedim arkadaşlar. hepimiz kötüyüz o zaman. bu ülkedeki sığ düşüncelerden bıktım resmen bıktım.
  • havayolu uçuş ekibi çalışanları (pilot ve hosteler) - çok uluslu bir dünya görüşü geliştirdikleri için kendi meslektaşlarıyla bile zor geçinirler. hayatları düzensizdir.

bilim adamları - tipik tuhaf rahatsızlıklarını bir idealle tedavi ettikleri için onlarla aynı frekansa ulaşmanız imkansıza yakındır.

sanatçıların önemli bir bölümü - (ya da kendini o şekilde tanımlayanlar, olmak isteyenler) yarattıklarının büyüsünde olan insanlarla birlikte bir yolculuk vs. birlikte yaşlanmak zordur. herkes kendi hayatını yaşayacaksa ne ala..

turizmciler - yalan dolan, hile hurda içindedirler. hiç değilse mide bulandırıcı hayatlara tanık olurlar yakından. çok naif olanları bile içlerinde dünyalar savaşı yaşar, herhangi bir yere uyum sorunları olur.

askerler ve polisler - mesleki deformasyon en çok bu gruptadır. psikolojileri ev, yuva, töresel devamlılıklar için uygun sürekliliği sağlayamaz.

borsa alanında uzmanlığı olanları bilemedim..doğrusu fazlasıyla risk alan insanlarla devam edecekseniz, b planı yapmanıza müsade eden biri ya da b planı olan birini tercih etmekte fayda var.

bunların dışında düzenli hayatı, ortalama geliri, sağlık sigortası, emeklilik hayalleri olan insanlarla filan evlenilebilir.

yine ortalama bir zeka seviyesi ve üstünde olan, hayatta kalma refleksi olanların sürdürebildiği meslekleri tercih etmekte fayda var ille de evlenecekseniz.