şükela:  tümü | bugün
  • pinoeatshealthy sayesinde tanistigim saglikli beslenme ile ilgilenenlerin takip etmesi gereken bir baska instagram accountu sahibesi. artik nasil baskin genleri varsa tibet adinda kendisinin kopyasi dunya tatlisi bir bebesi var, her izledigimde isirasim geliyor :)

antalya'da sehir hayatindan uzak bir yasami var sanirim ve bahcesinde yetistirdikleri ile besleniyorlar. kendi yaptigi fistik, findik ve kaju ezmelerini satarak gelirini kelebek hastalığı'na yakalanmis cocuklarin tedavisine yardim icin bagisliyor. ben daha siparis veremedim ama yakin zamanda denemeyi dusunuyorum.

kendisine https://www.instagram.com/mensureerturk adresinden ulasabilirsiniz.
  • insan değil sanki bir melek. öyle böyle değil deli gibi seviyorum. o reçellerini kaynattıkça, dağdan kekiklerini topladıkça, granolarını, kaju ezmelerini hazırladıkça benim içim içime sığmıyor. satıyor çünkü hepsini. bir hafta kelebebek çocuklara merhem alıyor o parayla, bir hafta hasta bir çocuğun ailesine yardım ediyor, bir hafta sokaktaki canları kurtarıyor. başka bir dünya mümkün diye kalbimde kelebekler uçuyor her bir paylaşımında. iyi insanlar hala yaşıyor diye umut doluyorum. iyi ki var.

arzu edenler mensureerturk hesabından katkısız ürünler siparişi vererek kendisine destek olabilirler.
  • doğal ve katkısız ürettiği ürünlerinden sipariş verip onun aracılığıyla ihtiyacı olanlara yardımcı olabilirsiniz. aldığınız ezmeyi makrodan değil de ondan almış olursunuz. sizin için çok bir şey değişmez belki ama birileri için değişir.
    enerjisine hayranım. daim olsun.
  • hesabını takip ettikçe duyarlılığına ve gayretine hayran kaldığım kadın.
  • üretmek fiilinin hakkını veren bir kadın.

evinde ailesiyle sağlıklı besinler üretip satıyor ve gelirini ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlıyor. bir bakıyorsunuz hasta bir çocuğa merhem oluyor, bir bakıyorsunuz bir çocuğa ayakkabı olmuş.

üretmenin hakkını vermek dedim; çünkü menşure hanım doğaya dokunuyor. hafta sonu ailesiyle dağa, yaylaya çıkıp kekik, kuşburnu vs. topluyor, işleyip satışa çıkarıyor. ürünlerinde şeker ve koruyucu bir madde yok. yani fıstık ezmesini market yerine buradan alarak hem doğal besin tüketiyor hem de bir miniğe bir kutu merhem almış olabiliyorsunuz mesela.

iyi ki varsınız menşure hanım, hep olun. ayakları üzerlerinde duran bir kadın olmakla yetinmeyip başkalarına el, ayak olduğunuz; üretmenin en insani biçimiyle örnek olduğunuz ve dokunduğunuz hayatlar için binlerce kez teşekkür ederim. uzun zamandır sizi takip edip de şu iki satırı henüz yazmak da benim ayıbım olsun. sizi ve güzel tibetciğimi yanaklarınızdan öpüyorum. anneniz ve babanıza da selamlar efenim.
  • lütfen okuyun. ve up'layın.

anne değilim tam olarak anlayamıyorum ama, bu yaptığım empati bile bana yetti arttı. menşure hanım ve ailesi şimdi serebral palsi hastası mehmet'in eğitimi, sağlık giderleri, ailenin bu yolda ettiği borçları karşılamak için son derece lezzetli ve ev yapımı fındık, fıstık, kaju, kuşburnu ezmeleri; reçel, granola vs. siparişleri alıyorlar. hem de isterseniz nişan/düğün şekeri, parti hediyeliği şeklinde süslüyorlar.

bu arada mehmet'in annesi semra hanım da sarma sararak gelir elde etmeye çalışıyormuş.

sözlük yazarlarının 10da 1i ufacık bir sipariş verse değil mehmet, bir sürü hasta çocuk, köy okulu, hayatla mücadele eden öğrenci kurtulur. düşünsenize, bir hizmet alıyorsunuz ve bunun karşılığında birilerine umut oluyorsunuz.