şükela:  tümü | bugün
  • mutemadiyen her gun takip ettigim badim.
    uzun uzun yazsa da okusam dediklerimden.
  • "varmak nedir bilmiyorum, ama kuşkusuz tüm varlıgımın ona dogru aktıgı bir maksat vardır."

iki yıldır kaburgalarının arasında, avuçlarının içinde, sesinin en derininde yaşayıp gidiyorum. hep artarak çogalarak gidiyorum hem de. yaratarak, yaratılarak eriyorum varlıgında. öncesi de sonrası da hep bir sag omuz melekligi o'nun varlıgı. 50. yılımızda da; 17 yaşının ergenligiyle , 45 yaşının olgunluguyla hep aşıgın, hep maşugunum ben. sen yokken -ama aslında varken- sana seslendigim ve hep seslenecegim gibi;

"sırtımda çıplak
    ıslak nefesin
    bi gidip bi geliyor

biz senlen yatmıyoruz ki
    yaşamıyoruz da
    hep yarışıyoruz
    sen mi ben mi
    önce kim
    ölümü öldürecek diye"

*
  • yüksek sesle düşünmelerimin dinleyici akil adamı.
    büyük resimde kaçırdığım bir şey var mı? sorusunu birisine sorabilmek benim için büyük lüks iki gözüm. dostluğun cinsiyetsiz insanlık meselesi olduğunu kavramaya uzak birileri sormuştu geçmişte sizi bir arada tutan şey ne?
    bunun cevabı;
    "morpheus; iki hapı da istemiyorum, bana bir kadeh viski getir!" diyebilecek insanlar olabilmemiz belki de. ileri düzeyde farkındalık rahatsızlığından muzdarip oluşumuz da olabilir.
    zekasının aklına işleniş şekline hayranım. yazarken yarattığı o komik, ironik lakin tam isabet cümleler kelimeler ve isimlere de!
    mesela "cırnıklıdurna" kullanıyorum bak ben o kalıbı yaşarken, telif filan ödemem!

dostum; iyi ki benim hayatımda varsın sen.
  • mentem benke'yi hatırlatan isim veya nick.
  • çeşitli başlıklarda sığır sürüsü gibi dolaşıp ahkam kesen vasat vizyonlu, erdem sinyalcisi, linç kültürüyle beslenen, beyni bağımsızlaşmamış, objektif ve eleştirel düşünce * fukarası, kâh taraftar zihniyetli kâh politik doğrucu güruha (ekşi sözlüğün %99'u) meram anlatmak için bir tuş basımı kadar zaman harcamayı genellikle ziyan addeden biri olarak, beni bu zahmetten kurtaran entryler yazdığını gördüğüm, çok değil 5-6 yazara denk gelmişimdir 15 yıllık sözlük aşinalığım boyunca.

uzun zamandır okuduğum bu yazar da onlardan biridir.