şükela:  tümü | bugün
118 entry daha
  • defalarca yaptım, yaparım. hiç umrumda bile olmaz arkamdan ne diyecekleri / düşünecekleri.
  • adamlar kazık fiyatları menüye yazarken çekinmiyor siz mekandan kalkmaya mı çekiniyorsunuz.d
  • özgüven midir bilemem de utanacak bir şey göremediğim davranış. kalkarken ne oldu? diye soran garsona fiyatları pahalı bulduğumu da söylerim gayet. hiç de cimri biri değilimdir, hatta bonkörlüğümle de bilinirim ama fiyatları gereksiz bulduysam da geldik madem deyip oturacak kadar parasının hesabı bilmez de değilim. siz de yapabilirsiniz.
  • ara ara yaptığım eylem.. menü bakarım fiyatlar kazık olursa kalkarım. kalkıp gitmeyi bilmediğimiz için o fiyatlar kazık zaten.. günde 5 6 müşteri böyle kalksa o mekan o fiyatları nereye kadar tutacak bakalım
  • özgüvenle alakası olmayan durum. utanıp utanmama meselesidir.
  • lümpenlerde olmayan.
  • bir kaç defa yaptığım eylemdir.

çalışan garsondan utanıyosan çok gereksiz. en lüks mekanda bile çalışan garson bir işçiden başkası değildir. çok da yüksek olmayan bir ücrete çalışıyordur. diğer müşterilerden çekiniyosan belki onlar da senden cesaret bulup iyi yaptı lan keşke ben de kalksaydım diyecek. yanındaki samimi olduğun biriyse ondan da çekinmeye gerek yok. kazıklanmak istememek çok normal.
  • defalarca yaptım, çıkarken bazı mekanlarda neden gidiyorsunuz diye soranlar da oldu, sorduklarında menüyü beğenmediğimi, fiyatların ise yüksek olduğunu söylerim her defasında, bunu duyunca bir şey demezler genellikle sessiz kalırlar, iyi günler derim çıkar giderim.

zaten menüyü beğenmeyip kalkan insanlarla karşılaşıyor defalarca o mekanlarda çalışanlar, o nedenle rezil olurum, arkamdan laf ederler diye düşünmeyin hiç,kalkın gidin, nedenini sorduklarında da söyleyin ,hiç çekinmeyin, rahat olun.
  • dalyan denen anlamsız pahalı ve peş para etmez mekanların olduğu yerde 8 kişi yaptığımız eylemdir. çay bahçesi kıvamında parkın orta yerinde bir bistro idi. en basit yiyecek 40 tl'den başlıyordu (2 yıl önce). garson geldi siparişler için. kusura bakmayın ama çok pahalısınız deyip kalktık. işin ilginci dalyan'daki mekanların %90'ı böyle yerler. aynı şeyi göreme'de de yaptım. dandik evden çatma yer yapmışlar, fiyatlar nusret gibiydi nerdeyse.
  • bunun bir üst leveli, siparişi verdikten sonra gelen telefonla acil bir sebepten mekandan ayrılmanız gerekiyorsa, siparişi iptal ettirerek masadan kalkabilen insanın özgüvenidir. para ziyan olmasın diye yemeği beklerken dayısının son nefesine yetişemeyen insanlar var lan.
175 entry daha