şükela:  tümü | bugün soru sor
 • turk telekom u ismail ağa cemaati ile yönetip kadrolaşan fetocu cemaat
 • son hükümet kandırıcı.
 • zararsız oldukları konusunda garanti verebileceğim tarikat. devletle mevletle işleri yoktur. devlet kademelerinde müritlerinin olması, onların yerleştirdiği anlamına gelmez. bu cemaata gönül verip oralara hakkıyla gelenler pekala olabilir. feto gibi zengin esnaflardan ziyade fakirler, garibanlar, hatta serseriler, eski adli suçlular müritlerinin tabanını oluşturur.

  yalnız eskiden ülkücü geçinen bu insanlar bugünlerde koyu tayyipci olmuştur. özellikle bu cemaate gönül veren en ünlü simalardan olan muhsin yazıcıoğlu şüpheli bir şekilde öldükten sonra nasıl bu hale geldiler o kısmı anlamadım.
 • menzil başlığında sağlık bakanlığı ifadesini aratırsanız devletle,kadrolaşmayla alakaları olup olmadığına karar vermeniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
 • zararsız olduğuna garanti verilemez. zamanında hizmet için dünya kadar insan karıncayi bile inciltmez diyorlardı.
  gelinen nokta ortada.
 • etraftan duyduklarıma göre fetöcülerin kapağı attığı yeni cemaat. iktidara yakın olduğu için de daha rahat sızabilecekleri bir yol bulmuşlar gibi sanki. ne kadar fetoşcu varsa menzilci ya da süleymancı olmuş akp yandaşı gibi takılıyor. adamların dergisi de sızıntıydı zaten, her yere sızıyorlar amk..

  (bkz: cemaatçilerin akp yandaşı gibi görünme çabaları)

  zihniyet aynı, laikliğin değeri anlaşılıp din sömürücülerine karşı adam gibi önlem alınmadığı sürece tüm bu tekke ve zaviyelerin durumu bellidir. allah ile kul arasına peygamberden başka birşey sokmaya çalışan kimse zaten bunu para veya güç için yapıyordur, torpil ve kadrolaşma amacı taşıyanlar da direk çöreklenir. sonuç hep aynıdır!!

  eninde sonunda hep atatürk'ün dediği yere gelinir!! anlayın da artık bu sefer daha erken gelin amk
 • amerika ya da herhangi bir dis unsurla bagini ispat edebilmek gerekir. bu nedenle peşin yargi can yakar.
 • bunlar 'zararsız' bana güvenin. gerçekten bak. devlet içerisine yerleşmişlerse de kendi haklarıyla gelmişlerdir. çok iyilerdir.

  nerden mi biliyorum? götüm söyledi. sağlam kaynak yani.
 • adıyaman'daki merkezinde bulunan, güya hiç bitmeyen tenceredeki çorbadan bir yudum alınca doyduğuna inanan insanların mensup olduğu cemaat. daha şimdiden bir çok savcı, hakim, doktor vs müritleri arasındadır ve şeyhlerine kendi aralarında "mübarek" derler. aralarına yeni katılan biri olunca mübarek'in fotosunu gösterip "hadi bakalım gözlerini kapa onu görmeye çalış" derler. rabıta denilen şey bu oluyor güya. pendik'te ise bir merkezleri daha vardır ve birçok entryde bahsedildiği gibi sağlık bakanlığında yoğun olarak kadrolaştıkları bilinir.

  fetö'nün ne olduğunu yıllarca haykırdık ama kimse iplemedi, umarım hatalardan ders çıkartılmıştır, yeni bir cemaatin devleti sarmasının sonuçları bu sefer çok daha ağır olabilir.
 • suya su katıp,ayran elde edilen tarikat bunlar mı?
  en yakın şube yeşillendirsin.