şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #13102406)
 • bilindiği üzere genellikle sağlık sektöründe ağırlığı olan çevrenizdeki hiç ummadığınız insanların bile adıyaman'da bilmem ne hocayla çekilmiş fotoğrafını görünce küçük dilinizi yutmaniza sebep olacak kadar son dönemde yaygınlaşmış ve bu kadar farklı fraksiyonlardaki cemaatlerin islamiyette kişilerin makam mevki hırsı oldukça yaşamaya devam edeceğinin göstergelerinden biridir.
  sözüm meclisten dışarı demek isterdim ama içine diğer cemaatlere kıyasla daha çok kaypak ve dolandırıcı tarzda adam güç sevdası için doluşmuştur. ne yazık ki bu ülkede gerçekten çalışan, bir yerlere gelmek için uğraşan ve hak ettiklerini alamayan kesimin karşısına devletin bütün kurumlarında olduğu gibi özel sektörde bile cemaatleşme, birinin adamı olma zorunluluğu çıktıkça ve bu durum yaygınlaştıkça bu ve benzeri cemaatler, hareketler adını duymadığımız hocalar ve hacılar ve onlara yüz sürünme oranımız artacaktır. saygılarımla
 • menzil başlığında sağlık bakanlığı ifadesini aratırsanız devletle,kadrolaşmayla alakaları olup olmadığına karar vermeniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
 • zararsız olduğuna garanti verilemez. zamanında hizmet için dünya kadar insan karıncayi bile inciltmez diyorlardı.
  gelinen nokta ortada.
 • etraftan duyduklarıma göre fetöcülerin kapağı attığı yeni cemaat. iktidara yakın olduğu için de daha rahat sızabilecekleri bir yol bulmuşlar gibi sanki. ne kadar fetoşcu varsa menzilci ya da süleymancı olmuş akp yandaşı gibi takılıyor. adamların dergisi de sızıntıydı zaten, her yere sızıyorlar amk..

  (bkz: cemaatçilerin akp yandaşı gibi görünme çabaları)

  zihniyet aynı, laikliğin değeri anlaşılıp din sömürücülerine karşı adam gibi önlem alınmadığı sürece tüm bu tekke ve zaviyelerin durumu bellidir. allah ile kul arasına peygamberden başka birşey sokmaya çalışan kimse zaten bunu para veya güç için yapıyordur, torpil ve kadrolaşma amacı taşıyanlar da direk çöreklenir. sonuç hep aynıdır!!

  eninde sonunda hep atatürk'ün dediği yere gelinir!! anlayın da artık bu sefer daha erken gelin amk
 • bunlar 'zararsız' bana güvenin. gerçekten bak. devlet içerisine yerleşmişlerse de kendi haklarıyla gelmişlerdir. çok iyilerdir.

  nerden mi biliyorum? götüm söyledi. sağlam kaynak yani.
 • adıyaman'daki merkezinde bulunan, güya hiç bitmeyen tenceredeki çorbadan bir yudum alınca doyduğuna inanan insanların mensup olduğu cemaat. daha şimdiden bir çok savcı, hakim, doktor vs müritleri arasındadır ve şeyhlerine kendi aralarında "mübarek" derler. aralarına yeni katılan biri olunca mübarek'in fotosunu gösterip "hadi bakalım gözlerini kapa onu görmeye çalış" derler. rabıta denilen şey bu oluyor güya. pendik'te ise bir merkezleri daha vardır ve birçok entryde bahsedildiği gibi sağlık bakanlığında yoğun olarak kadrolaştıkları bilinir.

  fetö'nün ne olduğunu yıllarca haykırdık ama kimse iplemedi, umarım hatalardan ders çıkartılmıştır, yeni bir cemaatin devleti sarmasının sonuçları bu sefer çok daha ağır olabilir.
 • zir cahillerden ve paranoid sizofrenlerden olusan acimasiz, kapali bir tarikattir. fetoden cok daha tehlikelidir, fetoye rahmet okutur.
  bitmeyen corba dumeniyle binlerce insani bunun bir keramet olduguna inandirmis daha dogrusu kandirmis sahtekarlar ordusu.
  istanbuldan otobusle yola cikarsiniz, menzile varincaya kadarki tum durak noktalari, alisveris yaptiklari tum yerler hep bu tarikatin mensuplarinin oldugunu cook sonda ogrenirsiniz. tabi sansiniz varsa.
  islama gore dimdirek sirk ve kufur iceren rituelleriyle ("basta rabita gelir") nasil oluyorda musluman olduklarini iddia edebiliyorlar diye dusundurur.
  kisaca uzak tutun cevrenizdekileri bunlardan.
 • suya su katıp,ayran elde edilen tarikat bunlar mı?
  en yakın şube yeşillendirsin.
 • peşin yargının can yakmayacağı cemaat. allah ile kul arasına girmek isteyen adam kendini peygamber yerine koyan hadsiz menfaatçiden başka birşey değildir.

  dış unsurla bağlantıyı ilerledikçe cemaat kendisi isterse yapar, kahvehanelerdeki dış güç hikayesi gibi değil olay. ağlak feto bütün dünyaya yayılmış okullar açmış deli gibi pr yapmış kendisine, sürükleyici dış güç değil kendisidir. bunu" bizi kıskanıyorlar üzerimizde oyunlar oynuyorlar" mantığı ile düşünmeye devam ettikçe de adam pr yapmaya devam edecek, çünkü sen hiç yapmıyorsun, hiç düşünmüyorsun. türkiye'nin imajını sarayının büyüklüğü ile değiştirmeye çalışmak ya da sürekli düşmanca ve agresif görünmek adama malzeme taşımak oluyor. pkk bile kendini özgürlük savaşçısı olarak tanıtıyor. gerçekleri nasıl düzgün bir şekilde anlatabiliriz diye düşünmek gerekirken senin yaptığın ise bağırıp çağırmak. hayvanlar gibi ithalat ülkesi haline gelmişiz hala yurtdışı bağlantısı arıyoruz amk. olm kim ne yapsın bu ülkeyi? adam ne üretse satın alıyorsun, karşılığında hiç ama hiçbirşey üretmiyorsun, hangi gerizekalı ülke bunu bozmak ister amk?