şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: menzil)
 • (bkz: #41478669)
 • turk telekom u ismail ağa cemaati ile yönetip kadrolaşan fetocu cemaat
 • askeriye, emniyet ve yargıda gülencilerden boşalan yerlere personelini yerleştiren-yerleştirilen cemaat. aniden büyümeleri ve güçlenmelerini kendileri de tahmin edemiyorlardı, gülen-erdoğan savaşının en çok kazananı olmuşlardır. bizim cahil milletimiz olduğu sürece tabi ki kurtulamayacağız bu cemaatlerden.
  o kadar asker, polis, savcı hangi birine güvendiği adamları yerleştirebileceklerdi, en kısa ve sağlam çözüm cemaatlerdir; öyle de oldu. zamanında gülenciler neyse şimdi menzilciler odur. gülencilerin akıllı olanları bu cemaate geçişlerini yaptılar bile, bu geçiş yapanlar gülenin fedaisi konumunda olanlardır. menzil cemaati içerisinde menzil görünümlü yaşayarak sözde davalarını devam ettireceklerdir, adam fişleme, kayırma, torpil aynı şekilde devam edecektir.
  gülenin gizli fedaileri insanları gülenci, paralelci, fetöcü diyerek fişleyecekler. ne acı ama değil mi? ne garip, ne enteresan...
  sahi, bunu göremiyor mu kimse?
 • bundan seneler sonra gülen cemaati gibi ülkenin her yanını sarmış; bütün devlet kademelerini kaplayacak olan cemaattir kendisi. bu cemaatin mensupları son senelerde oldukça çoğalmıştır, nedeni ise gülen cemaatinden kopan şakirtlerdir. şakirt; birisine biat etmeden duramayacağı gibi kendi becerisi ve başarısıyla da bir yerlere gelemez. torpil, referans şarttır. dini hayatın her alanında kullanmaktan çekinmeyen yeni dünyanın dincileri şüphesiz ateist sayısını da bir hayli arttıracağa benziyor.

  bu ülkede zihniyet değişmediği sürece hiçbir halt değişmez.
  bu entry burada dursun. sonra ileride birileri ''bilmiyorduk,kandırıldık'' felan demesin.
 • son hükümet kandırıcı.
 • zararsız oldukları konusunda garanti verebileceğim tarikat. devletle mevletle işleri yoktur. devlet kademelerinde müritlerinin olması, onların yerleştirdiği anlamına gelmez. bu cemaata gönül verip oralara hakkıyla gelenler pekala olabilir. feto gibi zengin esnaflardan ziyade fakirler, garibanlar, hatta serseriler, eski adli suçlular müritlerinin tabanını oluşturur.

  yalnız eskiden ülkücü geçinen bu insanlar bugünlerde koyu tayyipci olmuştur. özellikle bu cemaate gönül veren en ünlü simalardan olan muhsin yazıcıoğlu şüpheli bir şekilde öldükten sonra nasıl bu hale geldiler o kısmı anlamadım.
 • menzil başlığında sağlık bakanlığı ifadesini aratırsanız devletle,kadrolaşmayla alakaları olup olmadığına karar vermeniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
 • zararsız olduğuna garanti verilemez. zamanında hizmet için dünya kadar insan karıncayi bile inciltmez diyorlardı.
  gelinen nokta ortada.
 • etraftan duyduklarıma göre fetöcülerin kapağı attığı yeni cemaat. iktidara yakın olduğu için de daha rahat sızabilecekleri bir yol bulmuşlar gibi sanki. ne kadar fetoşcu varsa menzilci ya da süleymancı olmuş akp yandaşı gibi takılıyor. adamların dergisi de sızıntıydı zaten, her yere sızıyorlar amk..

  (bkz: cemaatçilerin akp yandaşı gibi görünme çabaları)

  zihniyet aynı, laikliğin değeri anlaşılıp din sömürücülerine karşı adam gibi önlem alınmadığı sürece tüm bu tekke ve zaviyelerin durumu bellidir. allah ile kul arasına peygamberden başka birşey sokmaya çalışan kimse zaten bunu para veya güç için yapıyordur, torpil ve kadrolaşma amacı taşıyanlar da direk çöreklenir. sonuç hep aynıdır!!

  eninde sonunda hep atatürk'ün dediği yere gelinir!! anlayın da artık bu sefer daha erken gelin amk