• her islami oluşum gibi bunların da tek derdi para. müritleri bu yüzden hikayeler, efsaneler uydurmayı çok sever. şunları da bi alsalar ne güzel olacak.

he amk he, seyhiniz cenabet olduğunu odaya girer girmez anlar, he.
  • siyasetle alakaları yoktur o yuzden devlet kademelrine soktukları yöneticleri vasıtasıyla ihale peşinde koşarlar.

yıl olmuş 2016 hala kendine tarikat arayan, hoca arayan adam var.
  • aile eşrafından bolca mensubu olduğu için yakından tanıdığım tarikatımsı yapı.

öncelikle şunu belirteyim bu cemaat ileride fetö falan olamayacaktır. olsa olsa içinden bir müslüm gündüz ve fadime şahin çıkar ve geçmişin aczimendileri tarzı bir şey olur.

bu adamların kadrolaşmaları genellikle sağlık bakanlığında olduğu söyleniyor benim gördüğüm bir diğer kadrolaşma ise cezaevlerinde.
    2013 yılında işimden dolayı ege bölgesindeki devlet kurumlarının ihalelerine giriyordum. bunların içinde cezaevleri de vardı.
    özellikle şakranda bulunan aliağa cezaevi yeni açılmıştı. bilenler bilir bu cezaevi içerisinde 7 bölümden oluşuyor ve içinde 7000 den fazla tutuklu ve mahkum var.
    2013 yılında bu cezaevine her ay her bölümüne girdim ve içeride infaz memurlarının olduğu bölümden tutun da saymanların odalarına kadar her yerde semerkand dergileri ve takvimleri gördüm. ilk gördüğüm zamanlar 17-25 aralik olaylarından çok önceydi.

sonraları diğer kurumlarda da bu tür durumların olduğunu öğrendim.

başlarındaki kişiye ki bu adam abdulbaki erol oluyor, inanılmaz derecede bağlılar. oy vermekten tutunda kızlarıyla evlendirecekleri kişiye kadar bu insana soruyorlar.
    dine verdikleri zarar devlete verdikleri zarardan çok daha fazla diyebilirim.

umarım azalarak yok olurlar diyeceğim fakat ailemden de gördüğüm o bağlılıkla çok zor hatta çok çok zor olduğunu görebiliyorum.

edit: fetö olamazlar sözü yanlış anlaşılmış. ellerine böyle bir fırsat geçse daha beterini olacaklarından şüphem yok fakat fetö içerisinde soruları çalmadan da bir dolu insan iyi üniversitelerin iyi bölümlerinde okuyacak kapasitedeydi. menzil cemaati içerisinde bu tarz kafası çalışan adam bulmak çok zor. hükümet içerisindeki en popüler menzil mensubu eski bakanlardan taner yıldız'dı, o da somada iki gün aynı gömleği giydim diye ağlıyordu.

bu nedenle fetö gibi kadroları dolduracak adamları yok. adamlar rabıta adı altında bir çakma meditasyonla sevaba girdiklerini düşünen her şeyin ama her şeyin cahili adamlar. fetö olamazlar lafım bu yüzden.
  • 1 yukarıda birisi "fetöcüler tarafından saldırılan tasavvuf okulu" yazmış. bu insanlara laf anlatmayın arkadaşlar. bunlar başlarına bir iş gelmeden hiç bir siki anlayamazlar. 5 sene önce fetöcü olan tipler bugün ona buna fetöcü diyor. bugün menzilci olan 2 üstteki tip de uzun bi süre sonra o entrysini siler ona buna menzilci der.

bu gericilere laf anlatmayın. boşa yorulmayın. enerjinizi sosyal aktivitelere harcayın.

edit: 2 üst dediğim 1 üst entrye gelmiş. ayrıca aşağıda menzilcileri eleştirdim diye bize dangalak diyenler olmuş alın size cevabı başka bir soytarı versin ebu hanzala'yı da ayrı bir başlıkta eleştiririz. bütün tarikatlar kapatılmalıdır. türkiye asla şeyhler müridler devleti olamaz. bunların hepsi soytarı. fethullah gülen olayı görünen o ki hiç kimseye ders olmadı hala birilerinin eteğini öpme derdindesiniz. bir gün anladığınızda çok geç olacak.
  • "bunlar da iki gün sonra devletin her kurumuna sızıp ordunun kozmik odasında halay çekmeye, iktidar değiştirip kafamıza f16 ile bomba yağdırmaya başladığında; millet "dinimiz" ile başlayan cümle kuranı sorgusuz sualsiz sikecek kıvama gelecek."

gelmeyecek,

sıradaki yeni tarikata geçip en hakikisi bu diye yollarına devam edecekler.
  • zamanında fetöyü canım çocukları eğitiyorlar, yurt veriyorlar, türkçeyi yayıyorlar diye savunan mal sürüsü şimdi de ama menzil uyuşturcu hastalarını tedavi ediyor diye bunları savunuyor.
  • https://pbs.twimg.com/…ia/dipy_umxcaa_xrr.jpg:large

adamın torununun oturduğu taht buysa, din iman adı altında vurdukları dünya malını siz düşünün. sonra ben bunlar müslüman değildir, allah'ın ayetlerini parayla satıyorlar, dünyalık için allah'ı satıyorlar deyince tefkirci oluyorum.

edit: bunlara saldıranlar fetö'cüymüş. düne kadar okuyucu kolu, zehra kolu, gülen kolu diye fetullah kafiri ile aynı ağacın dalları olduğunuzu söylüyordunuz. biz o zaman da fetullah'a kafir diyorduk. allah'ın dinini parayla alıp satan adam, geçmişteki ortağını başkasına yamamaya çalışıyor.

edit2:
    1- allah'ın dışında insanları ayakta tuttuğunu iddia eden yalan hocanız:
    2- insanların kul köle köpek olmasını isteyen yalan hocanız:
    3- lat putuna secde etmeye hazır müritleriniz:
    4- ahkaf 5 ve zümer 3. ayetlere açıkça aykırı yalan dualarınız:
    5- arş-ı ala'dan yani allah'ın tahtından bile 9 bin sene uzakta oturan, allah'tan bile üstün tuttuğunuz şeyhiniz:
    6- şifayı allah yerine peygamber ve şeyhten bekleyen hocalarınız:
    7- peygamberden önce lev-i mahfuzda kuran okuyan hocanız:
    8- şatafata karşı olan gavsınız:

ve en sevdiğim ne biliyor musunuz? aslında işidçi olmadığını bizzat kendisi açıklayan ebu hanzala'nın size kuran üzerinden verdiği cevaplardır.. bu adam ne kadar doğru veya yanlış olursa olsun; konuyu saptırmadan, ad hominem yapmadan söylediklerine cevap verin önce:

bunlar da öyle seçme:

ip ile tövbe verip, günah çıkaran gavs:
    gavs'ın torunu ve arabası:

daha da uzar bu liste. allah'ın dışında kendinize bulduğunuz ilahlarınız ile size mutluluklar. gidin onların tarlalarında bedava çalışıp, allah'a hizmet ettiğinizi sanın. allah'ın yerine kendinize ilahlar edinip, cahil dediğiniz islam öncesi araplar gibi putlarınıza tapın. gösterişi öne alıp, ana amacı ağız diş sağlığı olan hadisleri bile çevirip, misvak denen odun parçası önemliymiş gibi davranın ve insanları şekil yönünden ötekileştirin. içinizi bilen allah'a rağmen, milletin giyim kuşamı ile uğraşın siz. ama nerede biz müslümanız derseniz, ben de nasıl şirk içinde olup, dünya malı için allah'ı sattığınızı ortaya koyacağım. sizin allah'ınız şirket patronu olduğundan aynı allah'a inanmıyoruz. ben allah'a dua edebiliyorum. siz ise ceo(gavs), genel müdür(şeyh) gibi aracılarla takılın.

edit 3: başındaki şeyh seyyid'miş ondan saygıya değermiş. ben adama diyorum ki allah'ın açık ayetlerine aykırı iş yapılıyor. allah'a karşı yalan atılıyor. adam bana peygamberin torunu diyor. ben de seyyid'im, gel secerem elimde. osmanlı'nın nüfus kayıtları da ortada dedelerim ne zaman nereye gelmiş hepsi belli. ve ben diyorum ki seyyid de olsa; "üstünlük takva iledir.". ebu leheb de peygamberin soyundan ama lanetlendiği ayetler ortada. sülalemdeki ateistin sayısı belli değil. ne olacak şimdi? git o ateistlerin peşine takıl. ne de olsa onlar da seyyid .
  • menzil, ismailağa, süleymancılar.
    bu herifler topyekûn demokrasi! nöbetlerine katılıp zikir çekiyorlar.
    dün fethullah'a tek laf ettirmeyen aklını siktimin çomarları da bunları hayranlıkla izliyor. binilmek üzere dünya'ya geldikleri için sırt bölgelerinde bir boşluk hissediyor bu çomarlar şu an. fetö'den boşalan yere kimi çıkartacaklarını seçmeye çalışıyorlar.
    şu an meydanda olan bütün tarikatlar "bak reis en çok biz yalıyoruz, fetönün boşalttığı yerlere biz geçelim" derdindeler.
    ne işi olur lan bu heriflerin demokrasiyle.
    fatih-çarşamba'da büyüyen biri olarak diyebilirim ki, bütün tarikatların amacı laik demokratik düzeni yıkıp sözümona sapık din anlayışlarını temsil eden bir yönetim getirmektir.
    bugün fetö, yarın menzil, öbürgün ismailağa.
    şeyhleri şıhları işaret verdiğinde aynı katliamları yapacaklardır.
  • oglum bu mevzuyu hic anlamadiniz.

simdiden 20 ili vuracakti deprem, gavs gokyuzune cikti, topraga ters daldi, damar damar usutune bindi, bes saat mucadele etti, 10 ili kurtardi diye konusuyorlardir.

bende mesala ejderha avcisiyim.
    cevrenizde hic ejderha gordunuz mu?
    yok. niye? cunku isimi iyi yapiyorum.
  • cultların ülkesi türkiye. menzilinizi de fetullahınızı da alayınızı sizi başımıza musallat eden arap köpeği akpnin üstüne ekleyip çatır çatır sikiyim.

bir tane hayatımız var onda da sizin gibi başkalarının minyonu olmayı hayat gayesi edinmiş sik kafalıların olduğu vakite ve mekana düştük.
hesabın var mı? giriş yap