şükela:  tümü | bugün soru sor
  • menzil'de inşaatlarda karın tokluğuna çalışıp bir tas çorba karşılığı allah'a hizmet edip sevap kazandıklarını zanneden sofilerdir.
    https://www.youtube.com/watch?v=cftchbb0djq

gavs'ın "gavs hazretleri-gh" plakalı milyonluk mercedes maybachını bekliyorlar ve o geçerken gül atıyorlar.

ulan ne diyeyim ki ben size?
    allah akıl fikir versin...
  • akıl fikir versin ama o aklı kullanabilecek beyin de versin biraz.

bunların hepsi mi böyle beyinsiz arkadaş? içlerinde hiç "ulan ne yapıyorum ben? adamlar karınları tok g*tleri mercedeslerde lüks içinde yaşarken ben kıçım donsuz, karnım aç şekilde ne diye peşlerinden koşup köle oluyorum bu şarlatanlara." diyen biri yok mudur hiç acaba.

bu soruları sormak için gereken beyin miktarı 1 gram bile değildir ya. en fazla çeyrek gramdır. e bu beyinsiz sürüsünde o bile yok demek ki.

biraz yersiz bi espri olacak ama söylemeden duramadım
    (bkz: gerçek sofi'nin dünyası bu değil)*
  • hiç bir sofi de uyarmamış ki bu mercedes'ler çok arızalanıyor şeyhim diye.
    artık bu mercedes'in konuya bir el atması lazım. bu bir değil iki değil.
  • o ceketi giyen bir tane adam akıllı insan yok mu bu ülkede?
  • kendisine "hazret" ünvanını layık gören bir adet post sahibinin peşinden giden acizler ordusu.

"bir lokma bir hırka" düsturundan, gelinen noktaya bakar mısınız!

bu birşey değil; sofi denen eski müptezellerin şeyhlerinin önünde secde edip köpek gibi havladığı görüntüleri izleyin de kimler ile aynı temsil ve oy hakkına sahip olduğunuzu bir görün derim.
  • aile köklerim, dedelerimin anlattığı kadarıyla en az 500 yıldır anadolu'da. ben de bu toprakların çocuğuyum, onlar da bu toprakların çocukları. ulan ben çocuğum bilim aşığı olsun, vatana millete hayırlı bir insan olsun, etrafına ışık saçsın, bir birey olsun diye çabalarken, aynı toprakların büyüttüğü bu insanlar neyin kafasıyla neyin motivasyonuyla x kişisine dinen bağlanarak emeklerini veriyorlar.

ben anlamıyorum.
  • gavs çıkarsa düşünmeden ağzına alacak tipler için çok da abartılacak bir şey olmadığını düşündüğüm olay.
  • orclar bile bunlardan daha akıllı.
  • bu tarikatlarda iyi para dönüyor adnan oktardan sonra bunlarada çökülmeli.

basit bir hesapla 5 milyon müridi olsa bunlardan 3 milyon kişi fitre verse kişi başı 100 tl den 300 milyon tl yapar.

bakın sadece ramazan ayındaki fitre dedim, kişi başı 100 tl dedim. bunlar minumum düzey ve diğer yardımlar sadakalar fitreler zekatları saymadım bile.

cübbeli aynı zamanda kitaplar yanmıyan kefen ve bilimum 100 çeşit ürün satıyor.

yılda dönen para milyarlarca dolar ve buna rağmen ülkede hala fakirler bol ise bunda bit yeniği ararım.