şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #13102406)
 • "dergah"larında (yasadışı faaliyet gösteren çay ocakları, dernek vs.) "burada siyaset konuşulmaz" yazan tarikat. bu durum akp'nin sözde "ideolojisiz siyaset" söylemiyle benzeşir, her ikisinde de sonuç aynıdır.

  düzeltme: sözcüklerden biri cümle akışını biraz bozuyor gibi geldi sildim.
 • seçimden önce aq troller arasında hükümete desteklerini çekip çekmedikleri konusunda tartışma dönmüştü. akp'nin eteği altındaki oluşumlardan biri.

  hatırladığım kadarıyla zamanında türkiye hizbullah'ını oluşturan damarlardan da biriydi.
 • yönetici kadrolarına ajanların, muhbirlerin yerleştirildiğini düşündüğüm tarikattir.

  amerika ve diğer büyük güçler bu tip yapılanmaları başıboş bırakmak istemezler. yöneticilerin zaafları, açıkları, kişisel ilişkileri çoktan kataloglar arasında yerini almış, kullanılacakları günü bekliyordur.

  bu ve benzer tarikatlere koşulsuz itaat edenler hiç mi böyle bir olasılığın farkına varamıyorlar. düşünsene tarikatin başında 80-90'lık ahı gitmiş vahı kalmış kukla bir yönetici ve onun ölümünde yerine geçecek ajanlar.

  "bizim tarikat öyle değildir, şıh efendi havada uçar, deniz altında 20 saat nefes tutar" felan demeyin. süper güçsünüz, kurşun sıkmadan bir devleti yıkmak, içişlerine karışmak, vs istiyorsunuz. ne yaparsınız? yerleştir adamlarını cemaatlere, tarikatlere, bekle o adamlar yükselsin, kritik noktalara gelsin.. bu kadar.

  şeyhleriniz öl dese ölecek kadar bağlı değil misiniz? öylesiniz. işte bir an için düşün, senin şeyh ajan. "git şurada kendini patlat" "şunun kafasına sık" diyor. sen islama hizmet ettiğini düşünerek ve tabi 70 hurinin seni beklediğini zannederek kendini havaya uçuruyorsun.

  yahu böyle bir yola kendini adayacağına, aç kitabı oku. gereklerini yerine getir. ölünce mis gibi git cennetine. nedir bu sürünün peşinde gitme olayı çözemedim gitti. kutsal olan, olmayan okuyabildiğin kadar kitap oku. farklı görüşleri dinle, analiz et. çık git dünyayı gez dolaş.