şükela:  tümü | bugün
  • meşajını aldım kardeşim bir iki bakanlık daha kapmak için ben de akp diyorum.
  • şimdiye kadar destek vermediklerini mi düşünüyordun şeker oğlan dedirten malumun ilanıdır.
    (bkz: ay ben şok)
  • fetö'den sonra devlet imkanlarına konacak akp destekli cemaat ihalesini menzilciler kazanmış demek ki.
  • "türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat,medeniyet tarikatıdır.."

m. kemal ataturk
  • "tekkeler kesinlikle kapanmalıdır. türkiye cumhuriyeti, her kolda doğru yolu gösterecek güce sahiptir. hiçbirimiz tekkelerin uyarmasına muhtaç değiliz. biz uygarlıktan, bilim ve teknikten kuvvet alıyoruz ve ona göre yürüyoruz; başka bir şey tanımayız. doğru yoldan sapmışların amacı, halkı kendinden geçmiş ve abdal yapmaktır. halbuki halkımız, abdal ve kendinden geçmiş olmamaya karar vermiştir. bunlar basit bir iş görünür; fakat önemi vardır. biz dünya ailesi içinde uygarız. her görüş noktasından uygarlığın gereklerini uygulayacağız."

"ölülerden yardım istemek, uygar bir toplum için ayıptır. var olan tarikatların amacı kendilerine bağlı olan kimseleri dünyevi ve manevi yaşamda mutluluğa eriştirmekten başka ne olabilir? bugün bilimin, tekniğin, bütün kapsamıyla uygarlığın alevi karşısında filân veya falan şeyhin yol göstermesiyle maddi ve manevi mutluluk arayacak kadar ilkel insanların türkiye topluluğunda varlığını asla kabul etmiyorum. efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır."

mustafa kemal atatürk.

(bkz: ah atam)
  • sağlık bakanlığı ve emniyet içi kadrolar yetmediyse.

önümüzdeki yıllarda tsk içindeki menzilciler konulu haberlerin fragmanı olan duyuru.
  • fetö'nün boşalttığı kadrolara gözünü diken bir tarikatın beyanıdır. zaten bir süredir dillendiriliyor menzil tarikatı üyelerinin son zamanlarda daha çok atandıkları. muhtemelen önemli görülen kurumlarda önemli görevlerde adamları da vardır.
    anlaşılan o ki devlet bir müddet sonra bunları temizlemek için mücadele vermek zorunda kalacak. şu tarikatlardan çektiğimizi yabancı ülkelerden çekmedik.
  • başka bir tarikat da (bkz: fetö) ölüler bile kalksın oy versin diye destek açıklamışlardı. 3 sene geçmedi çocuklarını tutukladılar, 5 sene sonunda uçaklarla saldırdılar.

akp ve erdoğan kazansa dahi bunlara dayanarak değil kendine inanan ve bağımsız ve bağlantısız insanlara dayanarak kazanmalıdır.