şükela:  tümü | bugün
 • sorarlarsa allah yolunda giden, bu dünyadan elini eteğini çekmiş dervişler dersiniz.

  --- spoiler ---

  24 haziran genel seçimlerine giderken;

  bağımsızlığımızı tahakküm altına almaya çalışan her türlü ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel ve bürokratik prangalardan kurtulmuş, milli ve manevi değerlerini muhafaza eden ve geliştiren bölgesinde lider, ezilenlere umut ve dünya barışının teminatı olacak büyük türkiye'nin inşası en önemli hedeflerimizden biridir.

  yeni hükümet sisteminin söz konusu hedeflerimize ulaştıracağına devletin millet için var olduğu esası ile sadece seçkin ve imtiyazlı bir kesimi değil toplumun tamamını güvence altına alacağına vesayet sistemine son vereceğine, sözü ve kararı gerçek sahibi olan millete tevdi edeceğine inanmaktayız.

  24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde cumhur ittifakı'nı yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan'ı destekleyeceğimizi duyururuz."
  --- spoiler ---

  bu din işlerinin inançla falan bir alakası olmadığını ne zaman anlayacak bunları ayak takımları? bunlar allah'la konuştuklarını iddia edip ertafına geri zekalı toplayan, oradan da siyasi güç devşirmeye çalışan asalaklardır. bunlar için ibretlik bir son hazırlanmalı ve milletin çektiği bu bela geri gelmemecesine yerin dibine gömülmelidir.
 • meşajını aldım kardeşim bir iki bakanlık daha kapmak için ben de akp diyorum.
 • şimdiye kadar destek vermediklerini mi düşünüyordun şeker oğlan dedirten malumun ilanıdır.
  (bkz: ay ben şok)
 • fetö'den sonra devlet imkanlarına konacak akp destekli cemaat ihalesini menzilciler kazanmış demek ki.
 • "türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat,medeniyet tarikatıdır.."

  m. kemal ataturk
 • "tekkeler kesinlikle kapanmalıdır. türkiye cumhuriyeti, her kolda doğru yolu gösterecek güce sahiptir. hiçbirimiz tekkelerin uyarmasına muhtaç değiliz. biz uygarlıktan, bilim ve teknikten kuvvet alıyoruz ve ona göre yürüyoruz; başka bir şey tanımayız. doğru yoldan sapmışların amacı, halkı kendinden geçmiş ve abdal yapmaktır. halbuki halkımız, abdal ve kendinden geçmiş olmamaya karar vermiştir. bunlar basit bir iş görünür; fakat önemi vardır. biz dünya ailesi içinde uygarız. her görüş noktasından uygarlığın gereklerini uygulayacağız."

  "ölülerden yardım istemek, uygar bir toplum için ayıptır. var olan tarikatların amacı kendilerine bağlı olan kimseleri dünyevi ve manevi yaşamda mutluluğa eriştirmekten başka ne olabilir? bugün bilimin, tekniğin, bütün kapsamıyla uygarlığın alevi karşısında filân veya falan şeyhin yol göstermesiyle maddi ve manevi mutluluk arayacak kadar ilkel insanların türkiye topluluğunda varlığını asla kabul etmiyorum. efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır."

  mustafa kemal atatürk.

  (bkz: ah atam)
 • sağlık bakanlığı ve emniyet içi kadrolar yetmediyse.

  önümüzdeki yıllarda tsk içindeki menzilciler konulu haberlerin fragmanı olan duyuru.