şükela:  tümü | bugün
  • siyasal islamcılar tarikat sevdasından bıkmadığı için erzurumlu cahil bir imamın darbesine kadar giden uzun bir yolculuğa tanık olmuştuk hatırlarsanız. şimdi de bunları yerleştirir oldular, yurtlar, okullar, kurslar, maşallah yine her yere hızlıca yayılmışlar. yani hukuktan tutun tsk'yı bile sıçıp batıran cemaatçilerden bıkmadık, şimdi de sıra bunlarda. ne zaman bela olurlar dersiniz?
  • (bkz: metö)
  • kolay kolay kandırılamayacak bir yönetim olursa sıkıntı olmayacaktır.
    bir de her istedikleri verilmemeli tabii.
  • hali hazırda beladır hatta uzun zamandır beladır. rte oy kaygısıyla bütün yılanlara sarılmış durumda.
  • amerika ya da rusya tarafından kontrol edilmesi ile ancak mümkün olandır. şeriat kaidesinden taviz vermeyen bir tasavvuf kapısı ne amerikanın ne de rusyanın işine gelir. zira küresel güçler "ılımlı islam" adı altında laik yönetimlerin içine sızmış, papalık tarafından finanse edilen dini yapılanmaları sevmekteler. ya da radikal islamcı saldırgan grupları. menzilmiş, suleymancıymış, ismailağaymış, kadirisi, cerrahisi bu ülkede islamın yüzlerce yıllık bekçileridir. hepsi silsileye dayalıdır. hiçbir vakit devlet otoritesine karşı gelmemiş, bozgunculuk yapmamış, islamdan asla taviz vermemişlerdir. 28 şubat gibi garabet bir vakada bile vakur durup, fitneye bulaşmamışlar. yoksa malum orospu çocuğu grup gibi kadınlara başörtüsü açma emri verip, bütün islami kesimin kanına girebilirlerdi. buradan o malum gruba o günleri hatırlayıp "allah'ım size ahiret gününde kahhar ismiyle muamele eylesin diyorum. bu ülkenin müslümanın verdiğiniz zarar ahirette sizden acı acı çıkar inşallah!
  • dini ortadan kaldırırsan sorun olmayacak olan sikimsonik tarikatlardır. çünkü dinin kılıf olduğu her şey bir anda dokunulmaz oluyor...
  • türk tarihi boyunca cemaat denen tipler her zaman baş belası olmuştur. ne zaman ki, tam olarak laik ve seküler bir yapıya geçer ve gerçekten inançların sadece kişinin kendisini bağladığına kalpten inanır ve toplumda din çığırtkanlığına prim vermezsek ancak o zaman kurtuluruz.

islami inanışa göre yüce yaradan kitap göndermiş ve peygamber görevlendirmiş, demiş ki beyninizi, tahlil ve düşünce gücünüzü kullanarak bunları referans alın. ayrıca hiçbir zümreye ve gruba imtiyaz tanımayın da denmiş. gerisine ne diye prim veriyorsunuz anlamıyorum. bunların dışındaki 3. kişilere neden ihtiyaç duyuyorsunuz, onların anlattığı saçma saçma sevap pointslere neden iman ediyorsunuz bilmiyorum.

aslında biliyorum, dünyevi ve maddi olan çıkarlarınız için. bunlara prim veren ve yol veren her şahıs aslında en başından islamiyete ters düşüyor.