şükela:  tümü | bugün soru sor
 • viyana kurabiyeleri ve ginseng coffeesi ile müdavimi olduğum kitapçı.
 • sanırım artık kitapçıdan bağımsız çalışan kafe. ve de sufflesi de bozmuş yer.
  bu arada neden bu başlık bunca boş çözemedim ama?
  bu akşam tiyatroya gideceğimiz için arkadaşımla taksimde buluşacaktık. kendisi trafikten dolayı geç kalacağını söyleyince ben de biraz dolaşıp mephistodan kitap bakayım dedim. neyse baktım kitabımı aldım da. dedim bu kadar geldim vakit de varken suflesini yiyeyim özledim. en son heralde o güzelim suflesini üç sene once yemiştik. oraya sadece sufle yemeye giderdik düşünün. neyse çıktım kafeye, oturdum söyledim. sadece sufle ama bakın kahve falan da yok. neyse bekledim bir 15-20 dk kadar her zamanki gibi.
  ne getirseler beğenirsiniz? abi market suflesi getirmesinler mi? bildiğin yani. onca beklemişim bir de üstelik. masalarında resmi olanla alakası yok ki kaç kere de yemişim. ne keki kek, ne kokusu koku ne de içindeki çikolatası. açtım baktım.
  taşmayı bırakın çikolata şelalesini bulamadım bile.
  anında garsonu çağırdım. bu arada oturduğum yerden mesafelerce uzaktalar kendileri dört beş kişiler ve beni duymadılar. ben de bir hışımla hazırlandım çıkıyordum ki birisi koştu yetişti noldu hanımefendi dedi. dedim bu sufle mi pardon? bu fotoyla alakası var mı? ama boyle oluyor. nasıl oluyor dedim. yüzüne 3 liralık market suflesini getirmişsiniz demeye benim yüzüm yetmedi utandım. bu kadar bekledim bunu mu bekledim dedim. hiç kusura bakmayın ben buraya böyle bir sufle için gelip beklemedim yiyemeyeceğim siz yiyin. ben giderken başka bir garson arkamdan hanımefendi sorun ne diye çığırdı. bakmadım bile çok kızmıştım. diğeri de boyle olmazmış sufle diyor dedi ona. yemin ederim dönüp siz insanları ne hakla enayi yerine koymaya çalışıyorsunuz diye sormamak için de zor tuttum kendimi ve dışarı attım. hayır bakın fiyatını bile görmeden sormadan sipariş ettim ki yıllardır yerim severim özel onun için gelmişim. yanına iki kaşık pudra şekeri, bir top dondurma koyunca o özel sufle oldu diye kakalamaya çalışmaları cidden çok ayıp. allah bilir 3 liralık şeyi en az 15-20 liraya kakalayacaklardı. gerçekten de şaşıyorum. şu zamanda cidden işini iyi ve düzgün yapan kimse kalmadı artık. adam gibi esnaf yok herkes bozdu yahu.
 • (bkz: mephisto)