şükela:  tümü | bugün soru sor
 • shockhaber sitesindeki ve milliyet gazetesinin serin duruş köşesindeki bölümlerden biri.

  http://www.shockhaber.com/
 • zamanın ilerisinde yayın yapan bir köşe ve onun parçası idi.o gün facebook olsaydı bugün zaytung olmazdı.
 • bir zamanlar shockhaber adlı eskinin zaytungu sayılabilecek internet sitesinde yayınlanan kategori. biraz birşeyler buldum. tabi kötü sözlükteki hesabımdan kopyaladım.

  'nereye?' sorusuna sadece 'gelicem' yanıtı vermenin anlamı nedir? 'gelicem' diye bir yer mi vardır?

  'göz açıp, kapamak' ne kadar uzun sürebilir ki? hem de açıp kapıyorsun.. bir daha açmak gerekmez mi?

  neden 'tükenmez kalem' adı altındaki tüm kalemler, diğer kalemlerden çok daha önce tükenmektedir? o zaman niye 'tükenmez' denmektedir?

  büyük ikramiye kazanan bir kişinin hayatını konu alan filmlerde neden o kişi illa ki çekilişi izler? bir gün sonra gazeteden bakıp da öğrenen hiç mi kimse olmaz?

  türk insanı neden çocuklarına zeynep su,ayşe duru,hüsamettin can gibi eski isimlerin sonuna can ve su eki getirerek yeni isim yaratma çabalarına girer? yoksa hem gelenekçiyim hem yenilikçiyim havası yaratılmak istenir? ya da hüsamettin'in sonuna can eki getirilince hüsamettin'in isim etkisi mi azalır? bu nedir nedendir? amaç çocuklarda şizofreni yaratmak mıdır?

  neden tıklım tıkış dolu belediye otobüslerinde hala yolcu almaya çalışılır? ve ayrıca neden bu dolu otobüse zorla binen insanlar 'sağlı sollu ilerleyelim' gibi bir cümle kurarak otobüsün içinde bağırırlar? bir insan otobüsün içinde sağlı sollu ilerlerse deli demezler mi? ayrıca full dolu bir otobüste ayağını kıpardatamazken nasıl sağlı sollu ilerleyebiliriz ki?

  'fotoğraf çekinelim' nedir, ne demektir? kim kimden çekinmektedir? ayrıca 'fotoğraf çekilelim' ne demektir? kim neden çekilmektedir? en geçerli haliyle 'fotoğraf çektirelim' nedir peki? kim kime niye çektirmektedir? peki fotoğrafı ne yapmalıdır, doğrusu nedir? bunların hangisi neye göre doğrudur?

  neden keloğlan her filmde yeni bir kızla evlenmektedir? filme göre keloğlan fakir değilmidir? yoksa keloğlan gizli gizli kendine kerane mi kurmaktadır?

  neden otobüslerde düğmeye bastığınızda hep "duracak" yazar. niye "dursun" veya "durmalı" yazmaz.

  neden whatsapp'a türkler "vatsap", amerikalılar "vadzep", izmirliler ise "çiğdem" demektedir.