*

şükela:  tümü | bugün
 • besiktas balıkçılar çarşısının arkasında, "ogrencinin dostu" olmasıyla meshur, 2 kisi 1.5 milyondan fazla vermeden doyulabilcek mekan. burda sihirli kelime sipariş verirken "az hede", "az hodo" diye konuşmak, porsiyon pek farketmiyo ama fiyatlar epey bi duşuyo. (zaten siz soylemeseniz de adamlar "az mı?" dye sorarlar) garsonlar siz yerken mal mal suratınıza bakarlar, ama odediginiz parayı dusununce sorun olmuyo.
 • tuzlanın en meşhur ve en eski köftecisi. 1953'ten beri hizmet veriyor.
 • kemal sunal'ın "insaniyetlik yapalım dedik" repliğini ağzından düşürmediği film.
 • tuzla'nın şeklinden, tarzından tüm popülaritesine karşın, ödün vermemiş köftecisi...
 • tuzlada bir oturusta en az 2-2,5 porsiyon kofte ve en az iki piyaz yemenizi sagliyan yer*
 • meraklı melahat' ın kocasıdır bu.
 • yöneticisi, sahibi, ceo'su, muhasebe müdürü, finans koordinatörü, purchasing directoru ismail abi olan öğrencinin ve esnafın yüz akı lokanta.

  duvarında sararmış bir gani müjde yazısı -ki sn. müjde bu yazıda gurme yalakalığına kaçmadan lokantayı över- içeride 6-7 masa, yazın bir o kadar da dışarıda. kah bardakta spiral halde pembe ağız silme kağıtları, kah tek katlı peçete çatal bıçağın altında. diğer duvarında veysel karani'ye bir naat.

  sabahtan kalkar dua ederdi,
  gizlice rabbine niyaz ederdi,
  onun işi gücü deve güderdi,
  yemen illerinde veysel karani...

  nedir kimse bilmez, bu methiyenin sebebi, durur karani orada, dörtlüğün altında rüku vaziyette bir figürüyle. "ya karani" dersin içinden, dışından da "ismail abi bir az kadınbudu". zira mide dün akşamki alkol düzeyini hatırlatmaktadır.

  geçer gider aklından karani, kadınbudu tüm ihtişamı, bir buçuk adet köftesi, bir küçük kase ters kapatması pilavıyla masana buyur edince, domates kırmızımsı, biber çeyrek...

  favori : kadınbudu
  plase : pilav üstü az tas kebap
  sürpriz : yoğurtlu ispanak,
 • beşiktaş'ta ki garip lokanta yıldıza gelen hemen bütün öğrenciler bi şekilde burdan haberdar olurlar ve mutlaka bi gazla giderler. burda kullanılan az lafı kulağa çok hoş gelir az kuru az pilav, daha sonra başka mekanlarda (özellikle pahalı yerlerde) bunun esprisi mutlaka yapılır az iskender az kola ben hala yaprım arada bir , klasikleşmiş bi lafdır arada bir uğramak isterim ama nedense yemekleri eskisi gibi hoş gelmez aslında yemekler aynı çünkü aşçısı yıllardı aynı ama o tadı almak için once paranızı bitirmeniz lazım bi de öğrenci olmanız lazım yıldızda
 • (bkz: maydonoz)
hesabın var mı? giriş yap