şükela:  tümü | bugün soru sor
 • savas dincelin sait faik hikayelerini tek basina oynadigi, her izleyeni sait faik fanatigi yapabilecek muhtesem oyun.oyunun sonunda bir izleyiciye sait faik bustu hediye ediliyordu.
 • "meraklısı için öyle bir hikaye" diye hatırladığım sait faik seçkisi, ki doğru hatırladığımı teyit ettim. 3 kez seyretmiştim 2 ayrı sezonda. savaş dinçel bir yanda, sait faik öbür yanda. az bulunur birliktelik, şanslı olanlardanım seyredebildiğim için.
 • naşit özcanın sahnenin tepesinden akıtılan yağmurun altında daireler çizip bir yandan da peşinde yürüdüğü hayali kadınla konuştuğu sahneyi görmek için bile milyonlarca defa izlenebilir.
 • naşit özcan'ın oyun esnasinda seyirciler arasinda dolasmasi ve 2. bolume sahneden degil de seyircilerin girdiği kapidan girerek baslamasi da degişik ve güzel omuş.

  oyuna dair bir yorum için burdan buyrun:

  http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=813164
 • oyun çıkışı biran için, işe bak eve sait faik le gideceğim be yauuvvv diye sevindim, evde koyacağım köşeye bile karar vermiştim 2dk içersinde ama ne yazık ki kura bana çıkmadı. 3-17 deki veletin birine çıktı çıkaçıka. kendimi nasıl da bu kadar inandırdım bilmiyorum:s hırs yapıp tekrar gider miyim. hayır, orası ayrı.
 • sait faik kitaplarında altını çizdiğim her bişeyin geçmesinin heyecanıyla izlediğim yalnız bir adamın hikayesi. meraklıların çok olması da sevindirici..

  böylelikle yıllaryılıdır buluşma yeri olarak belirlediğim haldun taner sahnesine olan gönül borcumu da yavaştan ödemeye başladım..
 • meraklısı için mükemmel bir hikaye..
  bir 'hişt' sesi duymak için gidin.
  naşit özcan'ın sahnede ne kadar büyüdüğünü, sadece hişt derken nasıl gözlerinin dolduğunu, ne kadar içten olduğunu görmek için gidin.
  mümkünse tek başınıza, yanlızlığınızı görmek için gidin.
 • meraklısı için, kim ne derse desin doyasıya yaşayan, kimselerin dediğine aldırmayıp hayattaki amaçları ve sevdiği şeyleri yapmak için uğraşan, denizin mis kokusunu sırf keyif olsun diye içine çekebilen, sırf sevdiğiyle iki çift laf edebilmek için sağanak yağmurun altında kalan kişiler için çok ama çok güzel bir oyun. naşit özcan mükemmeldi, hem güldürdü, hem ağlattı. oyunun sonunda hocası rahmetli savaş dinçel'i anmayı da unutmadı. ve oyuna ustasının uzun yıllardır sürdürdüğü gelenekle son verdi. seyirciler kulaklarında "hişt" sesi ve gözlerinde yaşlarla ayrıldı salondan.
 • ağlayamayan insan huzursuzluğunda, sırtında kendi, yol alan bir delinin* hayatı çiziliverir oracıkta, sahnede.

  evet, gerçekten, hayatı ne aşk ne para ne başka bir şey, yalnız güzellik kurtaracak.