şükela:  tümü | bugün
2513 entry daha
 • 2002-2007 arasi 5 senelik nefes alınabilir süreyi 10 seneye çıkarması umuduyla desteklenen kişi.
 • akboylar kendisi de 7 yaşından beri 5vakit kılarmış.
  https://youtu.be/l3zlcfbpau0
 • clinton'ın hilton otelinde muhalefet liderleriyle yaptığı görüşmeye bahçeli tarafından görevlendirilerek gönderilmiştir. clinton, bizzat liderleri davet etmişti. bahçeli ile araları o zaman değil, adı partide ön plâna çıktığında bozulmuştur. tbmm başkanlığı için akşener'i aday gösterecek misiniz sorusuna "hep onun adını soruyorsunuz, siz sorduğunuz için şansını kaybetti" diye bir cevap vermişti hatta.
 • toplum ortalamasından en uzak mecralardan biri olan ekşi sözlük muhaliflerinin 2019 yılı cumhurbaşkanlığı seçimi için yeni! umudu!.

  burada aktrolllar ürktü mürktü, altını doldurdu tarzı entryler görüyorum o yüzden yazıyorum. yoksa adım kadar eminim siyaset sahnesinden çok kısa sürede silineceğinden.

  hanımefendi öyle bir yeni! umut ki;

  kendisi 1956 doğumlu yani şu an 61 yaşında. (2019'da da 63 yaşında olacak, allah uzun ömürler versin) yaşam enerjisini tayyip nefretinden alan ve ölsün diye beddua eden ekşi sözlük yazarlarına, okurlarına ufak bir bilgi; kendisi tayyip'ten sadece 2 yaş küçük. tayyip 1954 doğumlu. (kimin ne zaman öleceğini yalnız allah bilir)

  kendisi 1995 yılında milletvekili olmuş. yani 22 yıldır siyasette. ekşi sözlük ergenleri henüz doğmamışken hanımefendi milletvekilliği yapıyormuş.

  hatta hanımefendinin 1996-97 yıllarında içişleri bakanlığı yapmışlığı var. sanırım türkiye'nin en güvenli yılları o yıllar. resmen bir kadın eli değmişti türkiye'ye.

  dyp baraj altında kalınca önce soluğu ak parti'nin kuruluş çalışmalarında alıyor ancak; "bunlar milli görüş çizgisinden çıkamamış" diyerek ayrılıyor. saadet'e gönül vermiş ekşi sözlük okuru varsa haberi olsun yani. veya ben mütedeyyinim, muhafazakarım diyerek erbakan hocaya oy vermişler okuyorsa bilsin.

  sonrasında mhp'de boy gösteren sonradan! ülkücü hanımefendi çizgisi ve duruşu ile ülkücülere lider adayı oluyor. hatta mhp parti genel başkanlığına aday başka ülkücüler de onun peşinden gitmeyi tercih ediyor.

  yeni bir parti kurarsa, siyaseten tarihe karışacağı günleri yaşayanlar görecektir. kurmazsa da görecektir.

  (bkz: umut fakirin ekmeği)

  edit: yazdığım entry bazılarının zoruna gitmiş. tabi ki bunun nedeni yazdıklarımın doğru olması. ama umut konusundaki ünlem işaretli eleştirime yapılan eleştiriye çok takıldım. koca muhalif kesim eğer yeni birini, gerçekten yeni birini; insanlara umut veren yeni birini, kapasitesini elli kere zorlamış birini değil, herkesi heyecanlandıracak yeni birini aday olarak çıkaramıyorsa, (çok acayip) bir şekilde koltuğa oturmuş kılıçdaroğlu bile yeri doldurulamaz biri haline gelmişse zaten hiç bir şeyden umutlanmasın.

  (bkz: çare akşener)

  (bkz: ironiden anlamayan nesil)
 • sabahtan beri babamla tartışmama sebep olan hanımefendi.

  hanımefendide öyle bir potansiyel var ki hem chplileri hem akplileri hem mhp(stepne) hem hdplileri korkutmayı başardı şimdiden.

  milletvekillliği seçiminde istediği oyu alamayabilir fakat başkanlık seçiminde 2.tura bike bırakmadan başkan olabilir.şahsen benim oyumu daha şimdiden aldı.
 • "ekşicilerin yeni umudu", "kemalistlerin yeni umudu", "....'cilerin yeni umudu" diye sözde dalga geçilmeye çalışılan yeni parti kurucusudur.

  ne yapsın yani adamlar..var olan durumdan memnun değiller ve belki türkiye'deki siyasete bir denge gelir diye umut besliyorlar. beslemesinler mi? ya da, bununla dalga geçenlerin önerisi ne? başka nelere umut beslesinler? ya da bütün umutlarını kaybedip yas mı tutsunlar?...

  böyle bir kenarda durup hiç bir projesi, umudu, önerisi ve projeksiyonu olmayan insanların hariçten gazel okur gibi kendilerince çok bilmiş şekilde atıp tutması giderek komik bile olmuyor. "ekşicilerin yeni umudu...ama aslında o sağcı...ama aslında o çillerin danışmanıydı...ama aslında merkez sağ..ama aslında milliyetçi...ama aslında yaşlı...ama aslında amerikancı...ama aslında o bilmem ne..." ee..ne yapalım yani...
  bunları bir tek siz biliyordunuz, biz de sayenizde bu dahiyane tespitlerinizi öğrenmiş olduk!

  maalesef tam sizin istediğiniz gibi bir aday yok, olsa da bu millet öyle aman aman arkasına düşmüyor..insanlar da bari ehven-i şer, bu dipsiz kuyuya yuvarlanma sürecini biraz engeller diyor. bir tek siz akıllısınız bu memlekette ya...
 • ismail küçükkaya ile beraber çalar saatte gerçekleştirdiği program izlenilesi insan... 2019 seçimlerinde oyumu alacaktır.

  link
 • meral akşener, toplumun büyük kesiminin gençleri değersiz gördüğü bir ülkede 60-70 yaş ağırlıklı siyasette elbetteki halkın yeni ümidi olacak.

  erdoğanın karşısına 40larında bir erkek rakip çıksa ertesi gün, o kişinin bilg başında porno izlerken görüntüleri yayınlanır, böyle boktan bir hale gelen bir siyasette insanların canı burnuna gelmişken elbette yeni bir soluk olacak.
 • vuhuuu, ak götler yine saçma sapan bahanelerle karalıyor da madem böyle bir millietçi geçinen bir ak-g'sin geçen yahudilerle görüşen reyiz neyci onu desene bana karşim?
 • diksiyon dersi alması gereken kişi devlet bahçeli bile kendisine göre net konuşuyor.
  fox tv'deki konuşmasını izledim ben çıksaydım derdimi daha iyi anlatırdım.
  kesinlikle liderlik vasıflarına sahip değil.
38 entry daha