1962 entry daha
  • yakın zamanda başına çok işler gelecek kişidir. uzun her şeyi göze almıştır...
  • koro yaydını da yanına almış, artık tirapzonda oy patlaması yapar.

bahçeli reyiz, ozan tufanla salih uçanı da ihraç edip buna postalarsa tribünü de arkasına alır.

tafra+safra ne varsa buluşacak.
  • başarılı olamaz. net.
  • başarısızlığı kabullenemeyen yurdum insanının çırpınma girişimleridir.ekşisozlukte açılan konuların tamamında ve farklı mecralarda açılan konuların tamamında kesinlikle mantıklı bir başarı kurgusu yok.zaten kendileri de dahil kimse inanmıyor.ama işte umut varya umut.umutlu olmak varya.ulan acaba olur mu be diye kafa yoruyor insan.
    olmaz arkadaşım.şapkadan tavşan çıkmasını bekliyorsunuz.biraz gerçek hayata dönün.
    elinize ne geçecek 1-2 yıl daha boş kuru avuntularla umut beslemeye? sonu hüsran olmayacak mı? ha yok ben 1-2 yıl daha kendimi avutmak istiyorum böyle tatmin oluyorum diyorsanız o başka konu.
    not: ben kimsenin tarafında degilim ama hayal kuranların dünyasında olmadıgım net.biraz gerçekçi olun ve daha gerçekçi çözümlerle gelin.
    bu şekilde olmaz arkadaşım.yok abdullah gül mü gelsin meral akşener mi? yoksa hdp-mhp-chp birleşsin mi? olmaz arkadaşım olmaaz.başka çözüm bulun.
  • başarılı olacağından, bekleninin üzerinde de oy alacağından şüphem olmamakla beraber, her tür hileye başvurulacak ve muhaliflerin kazanacağı herhangi bir seçim aksi gerçekleşene kadar iptal edilecektir.

meral akşener'den yana ümidim var, ancak hak hukuktan yana yok.
  • yıl olmuş 2017 hala sağ sol muhabbeti yapanlar var. güven versin, bizi yolsuzluktan kurtarsın, adaleti güçlendirsin, dikta rejimini bitirsin sol-sağ-orta fark etmez oyumu veririm arkadaş.

not: chpspor.
  • kafadan basarisiz olacagini iddia edenler, agir akp yandasidir ancak gerceklerden kacmaktadirlar
  • "her seçimde babayı alan ekşici piçlerin seçimlerde düşmüş yüzünüzü görmek için can atıyorum" diyen erdoğancıların kudurmuşcasına yazmasına bakılırsa babayı alacaklarını farketmişler.
  • dünkü basın toplantısında çok güzel bir şeye temas etti. önce bir araştırmadan bahsetti: bizzat geldiği, içinden çıktığı köyde yapılan araştırmaya göre, köyünün gençleri hayal kuramıyor. hayal kurmaları istendiğinde anlamsız tepkiler veriyorlar, hayal kavramından bile habersiz gibi davranıyorlar. en son çocuk yaşında gelin edilmiş bir kıza ısrar edildiğinde, "kuş olup uçmak, buralardan gitmek istiyorum" diyor. zorla kurabildiği tek hayal de bu, kuş olup uçmak, buralardan gitmek.

"gençler hayal kuramıyorlar. kandırıldılar, ümitlerini yitirdiler, genç yaşta ihtiyarladılar." diyor akşener. kendisi bakanlık yapmış, vekillik yapmış, mecliste ve partisinde önemli görevler almış, nihayet şimdi bir parti kuruyor ve başkanlık yolunda erdoğan'ın tek rakibi. kendi çıktığı köye bakmaya devam ediyor; vaktiyle bana söylediği bir şeyi hatırlıyorum ben de. yitip gitmiş bir zamandan kalma, bir karaçay ihtiyarının vasiyetini türkiye türkçesine aktarmıştım. gözlerim dolarak okudum demişti. o vasiyette "parlak gökten gömlek dikip, yıldızları düğme etseniz de, çıktığınız toprak başlı evleri, atalarınızın giydiği pejmürde kıyafetleri unutmayın" gibi bir ifade vardı.

akşener unutmamış, bunu gördüm. dedim ya, içinden çıktığı köye bakmaya devam ediyor. ben oradan çıkıp buraya geldim, yeni meraller yahut ahmetler, ayşeler, mehmetler gelebilecek mi diye kaygılanıyor. onların hayal bile edemeyişine, bu kadar ezilmiş, umutsuzluğa kapılmış olmasına üzülüyor.

akşener'i akp'lilerden ayıran budur. onlar kızlarını erasmus'a gönderir, anadolu ailelerine "aman göndermeyin, kızınız fahişe olur" derler. onlar yalıda oturur, anadolu ailelerine gecekonduda oturmanın faziletlerinden bahsederler. onlar çocuklarını yurtdışında okutur, anadolu çocuklarına ahırdan bozma, derme çatma okulları layık görür, kendileri saray yaptırıp otururlar. onlar, fakir ve sefil düşmüş milyonların öykünüp özendiği "yüceler" olmak isterler, akşener milletimin en kötüsü ben olayım der.

bir yanda milletine büyüklük taslayan, "bak ne kadar büyüdüm" diye en çiğ görmemişlere nazire yapıp kumaşını belli eden makam sahipleri... diğer yanda hayal kuramayan gence "büyüyeceksin, hayal kur" diyen akşener...

tercihimiz bellidir. kuş olup uçacağız, ama buralardan gitmeyeceğiz. yeni parti'nin anahtarı bu kelimede: umut...
  • 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olacağı koray aydın tarafından fox tv'de açıklanan kişidir.
16837 entry daha
hesabın var mı? giriş yap