şükela:  tümü | bugün
2486 entry daha
 • meral akşener mhp tabanını temsil eden biri değil .

  neden mi ? çünkü ülkücülere has bir özellik olan kendini rezil ederek mizah malzemesi olma özelliği yok .

  inanmazsanız bakın ve deneyip görün , kendini ülkücü ilan eden istisnasız herkes : arkadaş ortamında , iş yerinde , kamera karşısında , samimi muhabbetlerde hep kendini rezil eden bir mizah uslubu kullanır .

  meral akşener ise çok ciddi . o yüzden , meral hanım eğer siyasette kayda değer bir şeyler yapmak istiyorsa hemen şimdi daha geçerli bir politika deneyip , mhp tabanına oynamamalı .
 • gerçekçi olmak gerekirse başkanlık seçimini kazanma ihtimali yüksek olan tek kişi vardır ve o da başlıkta zikredilen zat-ı muhterem değildir.
  meral hanım'ın yapabileceği ise hata kredisi olmaksızın doğru adımları atıp - ki bunların başında harici ve dahili güçlü müttefikler bulmak geliyor ama daha fazlası lazım tabi- karşı tarafın hata yapmasını beklemektir.
 • başkanlık seçiminden önce önünde kendini göstermek için yerel seçimler bulunmakta. 3 büyük ilden birini ve ülke genelinde il meclis seçimlerinde %15 üzeri bir oy yakalayabilirse başkanlık ve genel seçim konusunda bir şansı olabilir.
 • koca bir kitleyi, ölü doğan bir partiye sürüklemesiyle unutulmayacak insan.

  baktığınız zaman, evet teşkilatlanma, sağlam bir yapı vb. sebeplerle parti kurması uzayabilir. başka sebepler de vardır. ama türkiye'de bir kitle 1,5 senedir neredeyse bu kadının partisini bekliyor.

  bekliyor.

  bekliyor.

  sonra? hala bir şey yok.

  sürekli partinin adı şu olacakmış şooook! parti logosu bu mu yoksa şooook! gibi balon haberlerle gündemi sıcak tutmaya çalışsa da siyasi öngörüsünün az olduğunu düşünmeye başladım iyice. zira, baktığınız zaman, türkiye'nin gündemi son bir kaç yıldır o kadar hızlı değişiyor ve bir anda bambaşka krizlere, haberlere geçiyoruz ki, bu gündemi sıcak tutma çabaları kaynayıp gidiyor. haber bile olmayacak seviyeye gelmeye başladı. sadece muhalif bir kaç kesim hala ayakta tutmaya çalışıyor gibi.

  hepsinden öte, kadrosuna baktığımız zaman da, üzücü ama mhp'den kopan insanların genellikle burada yer aldığını görüyoruz. yani yeni bir mhp adeta. bu durumda da söylem olarak mhp'den çok farklı bir şey katmadan (en azından eski mhp'den) tam olarak hangi oylara, hangi iddia ile talip olabilirsin ki?

  başlarda var olan heyecanımla, acaba yeni bir soluk gelir de, mıymıy kılışdar'dan da, şu malum şahısta da bir kurtulabilir miyiz diye düşünüyordum. şimdi ise, meclise girip, mhp'nin yerine düzgün bir parti ile muhalefet yapsın yeter olarak düşünüyorum.

  malum şahıs geçtiğimiz günlerde, farkında olmadan aslında güzel teşhiste bulundu. türkiye'de muhalefet yok muhalefeeeeet. hakikatten öyle. kitleleri arkasından sürükleyecek, ekibinde (sezgin babo gibi) sürekli köstek olmayacak, heyecan yaratacak bir muhalefet yok. olan da işte malum şahıslaşıyor ilk fırsatta o güç ve heyecanı görünce.

  neyse, umarım siyasi ekibi ve danışmanları şu anki dibe gidişi görüyor ve önlemlerini alıyorlardır. aksi durumda latif şener'in, ismail cem'in vb. bir çok kişinin girdiği yolda eriyip gidecek.
 • fetö terör örgütüne maddi yardım sağlamak suçundan 6 -7 ay cezaevinde kalmış ve kamudan atılmış birkaç arkadaşımdan edindiğim izlenime göre seçimlerde fetö bu kadını destekleyecek. bu kesin ve net. kendiside bunun farkında. o yüzden kamuoyunun önüne çıkıp fetö ile mücadele edeceğine dair somut birşey söyleyemiyor.

  fetö ve diğer muhalifler bütün maddi olanaklarını batı ile beraber meral akşener'in seçim kampanyası için harcayacaklar. çünkü başka bir çıkar yol kalmadı. maddi ve manevi olarak dibe çökmüş olan terör örgütlerinin ve muhalif grupların son ve tek umudu bu kadın.

  bana kalırsa tayyip erdoğan karşısında kaybedecek. ve erdoğan eğer 2019 seçimlerinden yine başkan olarak çıkarsa hem fetö'nün hemde diğer hain işbirlikçilerin 7 bayram 7 sülalesini s.kecek.

  sözün özü fetö ve diğer muhalif grupların son umudu bu kadın. 2019 seçiminde en gösterişli seçim kampanyası meral akşener'in olacak. tabi fetö'nün hala parası kaldıysa.
 • liderliğine ve vizyonuna güvenip demokratik yollarla parti içi aday olmak istemiştir. başka kendine güvenen adaylar gibi, meral akşener'in de yolu kapatılmıştır.

  bunu hem bir tarihi dava hem de fırsat olarak görmüş olmalı ki bu boşluğu doldurmak adına parti kurma kararı vermiş ve diğer lider adaylarınında desteğini almıştır.

  bir iki konuşmasını dinledim, önemli etkinlikler değildi ancak iyi bir oratör(hatip) değil, hitap ettiği kesimin anlayacağı dilden henüz konuşamadığını düşünüyorum. belki cinsiyetçi gelecek kimilerine ancak kadınlarda olan dallandırıp budaklandırarak anlatmanın etkisi olduğuna inanıyorum.

  bu konuda kendini geliştirmeli anlaşılabilir hitabede ulaşmalı. nasıl bir ekibi var bilmiyorum ancak bu alanlarda yol katetmeli. kemal kılıçdaroğlu'da ilk dönemlerde konuşmakta zorluk çekiyordu, takılıyordu vs. hepsini aştı.

  meral akşener'e seçtiği yolda başarılar diliyorum.
4360 entry daha